Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold
BOKSEKAMP: Jan Kjell Larsen bokser her ballen rett i hodet på Tommy Knarvik, som utlignet for Tromsø.
Foto: Ekornesvåg, Svein Ove
( SCANPIX )
Hva er det med norske keepere? Jan Kjell Larsen rotet bort Moldes trepoenger på overtid.
MOLDE – TROMSØ 1-1: Molde lå bare tre poeng bak serieleder Rosenborg før torsdagens kamp mot Tromsø.
Det var mye takket være Rosenborg-keeper Rune Jarsteins stadig tilbakevendende tabber denne sesongen.
Nettavisen fulgte kampen LIVE.
Ny keeper-tabbe
Om Molde-keeper Jan Kjell Larsen syntes synd på keeperkollegaen, eller bare
har blitt påvirket av Jarsteins glipper den siste tiden, vites ikke. Men da
klokken bikket 90 minutter på Aker stadion ga han i hvert fall alle
keeperkritikerne enda mer å kommentere den nærmeste tiden.
Larsen gikk opp på et innlegg og bokset ballen rett til Tromsøs Tommy Knarvik. Fra rundt ti meter satte Knarvik pannebrasken til og headet ballen i en bue over Moldes Vegard Forren og rett i mål.
Dermed ble Moldes fortjente 1-0-ledelse utlignet, og lagene delte poengene.
Fornyet tillitt
For det var Molde som hadde overtaket i kampen.
José Mota var Moldes toppscorer ifjor, men hadde før dagens kamp mot Tromsø kun funnet nettmaskene en gang denne sesongen.
Likevel har trener Kjell Jonevret gitt brasilianeren fornyet tillitt gang på gang.
Det betalte seg mot Tromsø.
Mota fant nota
Like før pause ble publikum vitne til litt fotballmagi.
Ballvidunderet El-Hadji Makhtar Thioune slo tunnel på landslagsback Tom Høgli og la inn med utsiden av høyrefoten.
I feltet sto en umarkert Mota og headet ballen kontant i nettet.
Målet så ut til å sende Molde opp på like mange poeng som Rosenborg, men med Knarviks sene utligning ligger laget to poeng bak serielederne.
Forbannet trener
Det var tungt for Molde-trener Kjell Jonevret å akseptere.
- Jeg er kjempeskuffet over avslutningen på kampen, sa en tydelig forbannet Jonevret til TV2 rett etter kampslutt.
- Dette er vår kamp, og det føles som et ran. Vi er alt for inneffektive og vi sluttet å jobbe hjem de siste ti minuttene, forklarer han.
Tromsø-trener Per Mathias Høgmo var naturlig nok langt mer fornøyd.
- Vi har hatt mye stolpe ut, men i dag fikk vi den viktige scoringen. Vi fikk lagt det trøkket vi skulle, og det blir viktig å ta med seg videre, sa han til TV2 etter kampen.
Nettavisen fulgte kampen LIVE.
Sjekk siste fotballnytt
her!
Sjekk siste sportsnytt her!
Vil du ha sportsnyheter tilsendt på mobilen? Send SPORT START til 1930. Tjenesten koster 2,- per melding.
Les sportsnyheter på mobilen: Send NETT til 1930 (gratis bokmerke).