Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold

DEN LILLE, STORE FORSKJELLEN: Tarik Elyounoussi blir gratulert av Ardian Gashi etter ett av sine to mål søndag kveld. DEN LILLE, STORE FORSKJELLEN: Tarik Elyounoussi blir gratulert av Ardian Gashi etter ett av sine to mål søndag kveld. Foto: Linn Cathrin Olsen ( Scanpix )

- Logisk med Tarik på landslaget

FFK-trener Anders Grönhagen mener Tarik Elyounoussi er god nok for landslaget nå.

Publisert 06.04.08 21:53

Tips oss

Sms/mms: Send TIPS til
2030 E-post: tips@nettavisen.no

Skriv ut artikkel Del på Facebook Del på MySpace Del på Twitter Del på Nettby
Tips en venn om denne artikkelen

FREDRIKSTAD STADION (Nettavisen): FREDRIKSTAD-MOLDE 2-1:

I seriepremieren mot Brann var han god. Søndag scoret Tarik Elyounoussi begge målene da Fredrikstad slo nyopprykkede Molde. Og på tribunen satt landslagssjef Åge Hareide.

Etter kampen innrømmet FFK-trener Anders Grönhagen at det nå er logisk at Tarik blir tatt ut på landslaget.

- Han bør i det minste få være med i kampen mot Uruguay, sa treneren til Nettavisen.

Han la til:

- Bør være godt nok
- Når han spiller så bra som han gjør om dagen, er det viktig at han får sjansen. Og hvis Hareide skal satse på unge spillere, er Tarik en de bør satse på.

- Tror du Tarik la inn en god søknad med to scoringer?

(Under kan du se sammendraget fra kampen)

- Helt klart. Han avgjør kampen for oss. Det bør være godt nok, mente svensken.

Det så mørkt ut for Fredrikstad da de fikk en spiller utvist og straffe imot seg i søndagens kamp. Men Tarik Elyounoussi ville det annerledes.

- Det er sterkt av oss å holde trykket oppe når vi får en spiller utvist. Dette viser bare at vi er veldig sterke og er et godt lag. Tarik viste i dag hvor viktig han er. Han dukker opp der han skal og gjør en kjempegod jobb. Hans første mål er en perle, mens det andre er litt flaks. Men han er der, og det er det viktigste, sier Grönhagen, som nå gleder seg til å møte Rosenborg i neste kamp.

- Vi kan slå alle. Vi går for seier i Trondheim, sier Grönhagen.

- Holder oss inne i kampen
Fredrikstad trenere var også fornøyd med at laget hans spiller opp til forventningene på eget gress. Han mener det er forventet at laget skal vinne hjemme.

- Det er ikke noe tvil når vi går ut på egen stadion. Alle forventer vi skal vinne. Og det gjorde vi i dag, og det er jeg veldig glad for, forteller han.

- Lasse (Staw) fortjener også ros i dag. Han har et par kjemperedninger som fort kunne gitt kampen et annet bilde. Denne kampen viser hvilken habil keeper han er. I dag var han veldig god, forteller han.

Moldes trener Kjell Jonevret innrømmet etter kampslutt at Fredrikstad var bedre i søndagens kamp, men han syntes likevel det var bittert å miste det ene poenget med en spiller mer på banen.

- Feige
- Vi blir feige når vi blir én spiller mer banen. I stedet for å ta føringen og gå for tre poeng, blir vi puslete og begynner med småspill i stedet for å gå fremover. Det synes jeg er dårlig. Og det blir vi også straffet for. Jeg hadde troen på minst et poeng da vi utlignet, avslutter Moldes trener.

Klikk her for full oversikt over sportsnyhetene!

Vil du ha sportsnyheter tilsendt på mobilen? Send SPORT START til 1930. Tjenesten koster 2,- per melding.

Les sportsnyheter på mobilen: Send NETT til 1930 (gratis bokmerke)




TABELL

2. runde
  Lag S V U T P
1 Vålerenga 2 1 1 0 3-1 4
2 Stabæk 2 1 1 0 4-3 4
3 Aalesund 1 1 0 0 3-0 3
4 Start 1 1 0 0 2-0 3
4 Strømsgodset 1 1 0 0 2-0 3
4 Tromsø 1 1 0 0 2-0 3
7 Rosenborg 1 1 0 0 2-1 3
8 Brann 1 0 1 0 0-0 1
8 Haugesund 1 0 1 0 0-0 1
10 Odd 1 0 0 1 2-3 0
11 Molde 1 0 0 1 1-2 0
12 Hønefoss 1 0 0 1 0-2 0
12 Kongsvinger 1 0 0 1 0-2 0
12 Sandefjord 1 0 0 1 0-2 0
12 Viking 1 0 0 1 0-2 0
16 Lillestrøm 1 0 0 1 0-3 0
Manager league
Fakta i samarbeid med 1881
FASTLINKS
Hyttetorget har løsninger som gir økt komfort på hytta di. Les mer
Ingen bompenger. Norges billigste elbil Les mer
Nettavisen Fastlinks

Tips oss

Sms/mms: Send TIPS til
2030 E-post: tips@nettavisen.no