Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold
LYN-NEI: Styret i Lyn har takket nei til å kjøpe klubben for en krone.
Foto: Terje Bendiksby/Scanpix
Lyn-styret ønsker ikke å kjøpe klubben for én krone.
Lyn-eier Atle Brynestad skal ha tilbudt styret i klubben å overta alle rettigheter og spillere tilknyttet klubben for bare én krone.
Osloklubben har imidlertid takket nei til dette tilbudet fordi det også innebærer en rekke forpliktelser og kostnader som Brynestad ellers må dekke ut 2009.
- Styret i FC Lyn Oslo kan ikke på det nåværende tidspunkt takke ja til tilbudet om å overta aksjene i FC Lyn Oslo AS, men FC Lyn Oslo og CG Holding AS forsetter dialogen om vilkårene for at FC Lyn Oslo overtar aksjene i FC Lyn Oslo AS.
- Parallelt med dette pågår det en prosess med å få inn nye investorer hvor det stadig gjøres framskritt, opplyser klubben på sin offisielle nettside fredag.
Her får du flere
fotballnyheter
Klikk her for full oversikt over
sportsnyhetene!
Vil du ha sportsnyheter tilsendt på mobilen? Send SPORT START til 1930. Tjenesten koster 2,- per melding.
Les sportsnyheter på mobilen: Send NETT til 1930 (gratis bokmerke).