Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold
ALDRI FERDIG: Mikel-saken forfølger Morgan Andersen. Nå vil Lyn ha penger.
Foto: Heiko Junge
( Scanpix )
Morgan Andersen går i strupen på Lyn-direktør Erik Langerud.
Etterspillet i Mikel-saken har på ingen måte lagt seg, selv om Morgan Andersen har fått sin dom og Lyn har inngått forlik med Chelsea.
Torsdag ila Norge Fotballforbund Lyn 250.000 kroner i bot for dokumentfalsk. Den boten vil Lyn at tidligere direktør Morgan Andersen skal betale. Lyn vurderer nå å saksøke Andersen for 400.000.
Det får Andersen til å reagere på følgende måte overfor Aftenposten:
- Når Lyn får smekk, retter de kravet mot meg. De sier altså at jeg har juksa, samtidig mener de det er korrekt tilførte midler. Alle skjønner jo nå hva forliket mellom Lyn og Chelsea innebærer – det fikk vi svaret på nå. Hvis ikke Lyn vedkjenner seg de 100 millionene, så får de overføre dem til meg. Da tar jeg gjerne den boten, gjør opp med Chelsea og sender resten av pengene til Afrika.
Morgan Andersen bekrefter at han gjerne tar en ny runde i retten, om nødvendig. Samtidig fyrer han av en kraftsalve mot Erik Langerud.
- Han har drevet klubben katastrofalt dårlig. Det vet jeg fra interne kilder og fra regnskapet, sier Morgan Andersen til Aftenposten.
Her får du flere
fotballnyheter
Klikk her for full oversikt over
sportsnyhetene!
Vil du ha sportsnyheter tilsendt på mobilen? Send SPORT START til 1930. Tjenesten koster 2,- per melding.
Les sportsnyheter på mobilen: Send NETT til 1930 (gratis bokmerke).