Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold
Diego Silva hadde en høyst blandet aften på Lerkendal onsdag.
ROSENBORG – AALESUND 3-1:
TRONDHEIM (Nettavisen): Først sendte innbytteren Diego Silva Aalesund i ledelsen. Ikke lenge etterpå fikk han rødt kort. I stedet for å bli helt på Sunnmøre, ble brasilianeren den store syndebukken.
Motbakke
For å spille nesten en hel omgang med ti mann mot et RBK-mannskap som trykket
på kontinuerlig, kunne bare ikke gå bra for AaFK. Til det ble overmakten til
slutt for stor.
- Må bare beklage, sier Silva, som synes han ble hardt straffet av dommer Tom Henning Øvrebø. Det første gule kortet fikk han for å sabotere spillet, det andre da han satte inn en alt for sein takling mot Alejandro Lago.
- Det første var ok, det andre var feil, sier Silva og går rett i spillerbussen.
Han får støtte av RBK-trener Erik Hamrén:
- Da vi fikk Fredrik Stoor utvist i forrige kamp, syntes jeg avgjørelsen var hard. Denne var også hard, det må jeg si, sier Hamrén til TV 2 etter kampen.
- Poeng forsvant
Like skråsikker på at dommeren var for ivrig med kortstokken er imidlertid
ikke Silvas spisskollega Tor Hogne Aarøy.
- Jeg vil ikke ha for bastante oppfatninger om det var for hardt dømt eller ikke. Jeg konstaterer bare at muligheten for poeng til oss trolig forsvant da dommeren dro opp det røde kortet til Silva, sier han.
- Taktikken vi ble enige om i pausen med å stå høyt og presse Rosenborg hardt, ramlet sammen før vi egentlig fikk testet den ut. Vi ble presset over på defensiven, kreftene tok slutt og Rosenborg fikk kampen definitivt inn i sitt spor. Når vi i tillegg «gir» dem muligheten til å score, måtte det gå som det gikk. Synd, men sant, sier spisskjempen, som fikk en håpløs oppgave som enslig svale mot trøndernes bakre firer.
- Rosenborg-forsvaret er for godt til at man kan utrette noe alene, slår han fast og forsøker å holde humøret opp til tross for nok en nesestyver på bortebane.
- Vi har utvilsomt litt trøbbel for tida. Flere sentrale spillere er ute med skader noe som gir seg utslag i redusert kvalitet på treningene og tøffe tak i kampene. Men vi kan ikke gjøre annen enn å jobbe videre og tro på det vi holder på med. Og troen, den har vi fortsatt, smiler Aarøy.
Her får du flere
fotballnyheter
Klikk her for full oversikt over
sportsnyhetene!
Vil du ha sportsnyheter tilsendt på mobilen? Send SPORT START til 1930. Tjenesten koster 2,- per melding.
Les sportsnyheter på mobilen: Send NETT til 1930 (gratis bokmerke).
Spillerbørs:
Rosenborg:
Rune Jarstein 5
Roar Strand 6 BB
(Andreas Nordvik i 87. min)
Alejandro Lago 5
Vadim Demidov 5
Roy Miller 5
Diddier Konan Ya 4
(Abdou Razack Traorei 65. min)
Alexander Tettey 5
Per Ciljan Skjelbred 6
Marek Sapara 5
Yssouf Kone 4
(Jo Sondre Aas i 89. min)
Steffen Iversen 6
Sum 11 mann: 56
Aalesund:
Andreas Lie 4
Haraldur Freyr Gudmundsson 5
Erlend Holm
(Diego Silva i 23. min)
Trond Fredriksen 4
(Lasse Olsen i 68. min)
Tor Hogne Aarøy 4
Johan Arneng 4
Jonathan Parr 4
Enar Jääger 4
Peter Orry Larsen 4
Alexander Mathisen 4
(Razak Pimpong i 77. min)
Jonatan Tollås 4
Sum 10 mann: 41