Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold
B-menneske: Didier Konan Ya kan snart være historie på Lerkendal.
Foto: Svein Ove Ekornesvåg/Scanpix
Noen er mer glad i senga enn andre.
Rosenborg er tiden på treningstur på Gran Canaria for å trene på grønt gress.
Treningsleiren kan ikke akkurat sies å ha vært særlig vellykket for RBKs afrikanske duo Didier Konan Ya og Abdou Traoré. Etter å ha forsovet seg ved flere anledninger, har trenerteamet fått nok.
- Det handler om å vise respekt for trenere og resten av gruppa. Vi måtte ta noen grep og vi endte opp med at de må drive egentrening mens vi er her nede, sier Erik Hoftun ifølge TV 2.
Ingen av spillerne får være med på treningskampen mot ukrainske Shakthar Donetsk på mandag. Nå er spørsmålet om Konan Ya har spilt sin siste kamp for trønderne.
- Signalene fra Konan Ya er så tydelige på at han ikke vil forlenge kontrakten, så det er naturlig at vi vurderer om vi skal selge ham allerede nå, sier Hoftun.
Rosenborg returnerer til Norge den 24. januar.
Klikk her for full oversikt over sportsnyhetene!
Vil du ha sportsnyheter tilsendt på mobilen? Send SPORT START til 1930. Tjenesten koster 2,- per melding.
Les sportsnyheter på mobilen: Send NETT til 1930 (gratis bokmerke).