Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold

Nettavisen Fotball

Trodde Godset var parkert

PÅ VEI HJEM: David Nielsen mistet troen på avansement i cupen.
PÅ VEI HJEM: David Nielsen mistet troen på avansement i cupen. Foto: Svein Ove Ekornesvåg/Scanpix
Tips oss: Send sms/mms til 1930

David Nielsen var allerede på parkeringsplassen da Strømsgodset utlignet mot Øvrevoll/Hosle.

TV2 logo Av Stian Skaar

HOSLE MATCH (Nettavisen): ØVREVOLL/HOSLE – STRØMSGODSET 2-7 e.e.o.:

Sammen med Stian Ohr og Inge André Olsen, to av de andre Godset-spillerne som ikke var med i troppen til cupkampen mot 3.-divisjonslaget fra Bærum, satt David Nielsen lenge på taket av benken og så Godset kjempe for fortsatt cupeventyr.

Men da overtiden startet, resignerte dansken og gikk for å hente bilen.

Hadde gått til bilen
- Jeg hadde gått til bilen, ja. Det tok lang tid før vi fikk 2-2, det var ikke så godt å se denne kampen, sier Nielsen til Nettavisen.

- Vi kunne ikke levd med å ryke ut av cupen, legger han til.

Han går likevel ikke med på at Strømsgodset tok en kalkulert risiko når flere faste spillere ikke var med mot Øvrevoll/Hosle.

- Nei, vi spiller stort sett med spillere som kunne startet også i Tippeligaen. Laget vårt er sterkt, og dette var overhodet ikke en nedprioritering av cupen. Og når jeg ikke har spilt, vil jeg ikke stå her og si at dette var dårlig, sier dansken.

- Var heldige
Før han igjen setter kursen mot bilen – denne gangen trygg på at Godset faktisk gikk videre i cupen.

Glenn Andersen sikret nemlig ekstraomganger med sitt mål godt på overtid – etter at han tidligere forårsaket straffen som ga 2-1 til vertene.

- Vi var heldige i kveld. Det var på nippet at vi røk ut, sier Andersen til Nettavisen.

Humpete bane
- Slikt som dette skal ikke skje. Men banen var humpete, keeperen deres sto som en gud, og noen ganger vil bare ikke ballen inn. Vi skaper mange sjanser, men scorer ikke mål på dem, fortsetter han.

Målet var stopperens tredje for sesongen.

- Men jeg er ikke toppscorer, David Nielsen har scoret fire mål. Men han tar straffer, så det er litt juks, gliser Andersen.

Her får du flere fotballnyheter
Klikk her for full oversikt over sportsnyhetene!

Vil du ha sportsnyheter tilsendt på mobilen? Send SPORT START til 1930. Tjenesten koster 2,- per melding.

Les sportsnyheter på mobilen: Send NETT til 1930 (gratis bokmerke)

13.05.08 09:17, ny 13.05.08 09:24



Sportssjef: Thomas Enger
Redaksjonssjef: Per Gunnar Sværen
Ansvarlig redaktør: Gunnar Stavrum
Salgsdirektør: Søren Eriksen
Produktutviklingssjef: Pål Nisja-Wilhelmsen
Nyhetsredaktør: Geir Selvik
Besøksadresse: Urtegata 9
Postadresse: Postboks 9386 Grønland, 0135 Oslo
Telefon: 2100 6000
Telefax redaksjonen: 2257 0942
Telefax salg: 2257 0940