Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold
USIKKER: Kjetil Wæhlers strekk kan sette ham utenfor i cupfinalen mot Stabæk.
Foto: Håkon Mosvold Larsen/SCANPIX
Kjetil Wæhler (32) hinket ut med en lyskeskade like før pause.
NADDERUD (Nettavisen): STABÆK-VÅLERENGA 6-2:
Nå er stopperkjempen redd cupfinalen kan ryke.
- Jeg kjente det mer og mer utover i omgangen. Så fikk en løpeduell med Daniel Nannskog, og da slo jeg lysken opp enda mer. Hadde jeg vært smart hadde jeg byttet ut tidligere, sier Wæhler til Nettavisen.
Nå blir det en kamp mot klokka for å rekke cupfinalen mot Stabæk.
- Jeg fikk jobbet godt med fysioterapeuten etter at jeg gikk ut, og nå kjennes det bedre ut. Jeg håper å rekke cupfinalen, men det er slett ikke sikkert, sier han.
Wæhler er uansett ute med karantene i serieavslutningen mot Brann om en uke.
(Se høydepunkter i videovinduet. Saken fortsetter under.)
Forsvarsproblemer
Med Erik Hagen og Jarl Andre Storbæk også skadet, kan VIF få et
forsvarsproblem i cupfinalen om to uker. Og forsvarsproblem er ikke det du
trenger når motstanderen heter Stabæk. De seks målene de scoret mot
oslolaget kunne fort ha vært enda flere. Særlig etter at Wæhler gikk ut
kjørte hjemmelaget over VIF.
- Stabæk er gode, men ikke så gode som resultatet i dag tilsier. Men i dag hengte vi rett og slett ikke med, sier Wæhler.
Han fikk et gult kort tidlig i kampen etter en felling på Veigar Páll Gunnarsson: Senere var han mektig irritert på Alanzinho.
- Jeg syntes at han falt for lett i for mange situasjoner. Hvis han hadde blitt tatt stygt, hadde det vært greit. Men han hiver seg litt ekstra og sørger for at vi får gule kort. Det liker jeg ikke, sier han.
- Sliter i forsvarsrekka
VIF-manager Martin Andresen er bekymret for både Wæhler og forsvarsarbeidet
generelt.
- Vi har vært sårbare i forsvarsrekka i hele år, og hatt for mange av de bakre fire skadet. Vi er ikke så solide defensivt som jeg skulle ønske, sier Andresen til Nettavisen.
Men selv er han igjen spilleklar og setter seg tilbake på laget mot Brann neste helg. Og etter all sannsynlighet mot Stabæk i cupfinalen 9. november.
Her får du flere
fotballnyheter
Klikk her for full oversikt over
sportsnyhetene
Vil du ha sportsnyheter tilsendt på mobilen? Send SPORT START til 1930. Tjenesten koster 2,- per melding.
Les sportsnyheter på mobilen: Send NETT til 1930 (gratis bokmerke).