Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold

FUTSAL-STJERNE: Mohammed «Moa» Abdellaoue bytter ut tippeligafotball, med innendørshall i desember. FUTSAL-STJERNE: Mohammed «Moa» Abdellaoue bytter ut tippeligafotball, med innendørshall i desember. Foto: Erlend Aas/Scanpix

Moa trenger sponsor

Skriv ut artikkel Del på Facebook Del på Twitter
Tips en venn om denne artikkelen
Publisert 29.11.08 11:04

Norges heteste fotballspiller, Mohammed Abdellaoue, ber om hjelp.

Del på Facebook

Lørdag sparker Norges Fotballforbunds siste storsatsing – Telekiosken Futsal Liga – i gang. Det er første gangen at man har en så organisert utgave av innendørsfotballen, og serien har flere kjente fjes å vise frem:

Daniel Fredheim Holm, Holmlia Futsal (VIF)
Mohammed Fellah, Holmlia Futsal (VIF, pt skadet)
Mostafa Abdellaoue, Holmlia Futsal (VIF)
Dawda Leigh, Holmlia Futsal (VIF)
Bjørnar Holmvik, Fyllingsdalen Futsal (Brann)
Guro Knudsen, Bogstadveien Futsal (Røa)
Mohammed Abdellaoue, Holmlia Futsal (VIF)
(I tillegg spiller både Lyns Kim Holmen og Vålerengas Harmeet Singh på nivå to i futsalserien.)

Spesielt sistnevnte, som scoret to mål i Holmlias siste kamp før lørdagens seriepremiere, ventes å skape trykk både på bane og tribune, men dagen før seriedebuten er Moa mer opptatt av andre ting.

- Vi trenger en sponsor, sier Holmlia Fustal-spilleren til Nettavisen.

Mye moro, lite penger
For mens de beste futsalspillerne i Italia kan tjene opp mot to og en halv million i året, er norsk futsal fortsatt helt i startfasen. NFFs prosjektleder for futsal, Kim Robin Haugen, mener det fortsatt vil gå lang tid før man kan forvente å tjene penger i norsk futsal, noe Moa og Holmlia Futsal nå merker.

- Vi er en kompisgjeng som har slått oss sammen, og det blir en del reising fremover. Vi får støtte av fotballforbundet for å dekke utgiftene der, men har en del utlegg blant annet på utstyr. Vi hadde virkelig trengt en hovedsponsor, sier 23-åringen.

Lang futsalerfaring
Enn så lenge må imidlertid den ettertraktede Vålerenga-spissen nøye seg med knapper, glansbilder – og moro. Moa har nemlig ingen problemer med å innrømme at dette bare er for å ha det litt moro frem til Vålerenga-treningene starter i begynnelsen av januar.

- Jeg har spilt futsal siden jeg var 13-14 år, og synes det er veldig morsomt. Det er først det siste året jeg har spilt organisert, men det er ikke noe jeg satser på å gjøre en karriere på.

Ifølge Kim Robin Haugen kreves det tillatelse fra klubbene til de futsalspillerne som spiller fotball i de øverste divisjonene. Til tross for at Moa er Norges mest ettertraktede spiller for tiden, var det ikke noe problem å få denne tillatelsen fra arbeidsgiveren, bedyrer VIF-stjernen.

- Det gikk greit det.

- I futsal er det enormt få skader, forsikrer Haugen.

Offensivt spill
Selv håper Haugen og Fotballforbundet på at den ferske Futsal-turneringen skal bli en hit. Han mener konseptet bør ha god appell til fotball- og sportsinteresserte, og trekker frem enkle regler som skal bidra til offensivt spill.

- Alle cornere og innspark skal tas i løpet av fire sekunder, og det er kun lov til å sparke tilbake til keeper én gang. Seks frispark i løpet av en omgang gir straffespark imot, og hvert påfølgende frispark gir også straffespark.

- Dessuten er det flotte dueller en mot en, og det er et komprimert program hvor man kan se mange kamper. Lørdagens premiere spilles i Ekeberghallen, og det er gratis inngang, forteller Haugen.

Der kan man se Mohammed Abdellaoue og Holmlia debutere i futsalens toppserie mot Nidaros og Horten, uten at attraksjonen helt vet hva som venter ham.

- Jeg kjenner ikke de lagene så godt, men jeg vet vi møter masse bra spillere og gode lag. Ambisjonen er å ha det gøy, men selvsagt liker ingen å tape, forteller Moa.

PS. Har du lyst å se Moa i aksjon i Futsal-serien, må du ta turen til Ekeberghallen på lørdag eller søndag, eller Steinkjær-hallen i midten av desember. Resten av serien spilles etter nyttår, og da er både Moa og de andre VIF-spillerne tilbake på Valle for å starte sesongoppkjøringen med Vålerenga.

Her får du flere fotballnyheter
Klikk her for full oversikt over sportsnyhetene

Vil du ha sportsnyheter tilsendt på mobilen? Send SPORT START til 1930. Tjenesten koster 2,- per melding.

Les sportsnyheter på mobilen: Send NETT til 1930 (gratis bokmerke).



Annonse

Kommentarer


TABELL

30. runde
  Lag S V U T P
1 Molde 30 17 7 6 54-38 58
2 Tromsø 30 15 8 7 56-34 53
3 Rosenborg 30 14 7 9 69-44 49
4 Brann 30 14 6 10 51-49 48
5 Odd 30 14 6 10 44-44 48
6 Haugesund 30 14 5 11 55-43 47
7 Vålerenga 30 14 5 11 42-33 47
8 Strømsgodset 30 12 9 9 44-43 45
9 Aalesund 30 12 7 11 36-38 43
10 Stabæk 30 11 6 13 44-50 39
11 Viking 30 9 10 11 33-40 37
12 Fredrikstad 30 10 6 14 38-41 36
13 Lillestrøm 30 9 7 14 46-52 34
14 Sogndal 30 8 10 12 24-31 34
15 Start 30 7 5 18 39-61 26
16 Sarpsborg 08 30 5 6 19 31-65 21

Siste tweets

Johnheitinga: Happy valentines day! I wish U all lots of love today.. #love
1 hour ago | John Heitinga

viking_fk: Programmet for La Manga: I dag reiser frosne vikinger sørover til grønne fotballbaner og litt varmere klima. Her... http://t.co/7cwopXp9
1 hour ago | Viking Fotball

VGSvea: Kaffe, Nick Cave - og skrive artikler for Liverpool og City. Flere som trenger noe gjort? Bobler av overskudd. Lurer på hvorfor...
1 hour ago | KnutEspen Svegaarden

JanAageFjortoft: #Rangers go into administration First sign that party is over in some countries/clubs?
1 hour ago | Jan Aage Fjortoft

TV2PerAngell: Er allerede drit lei Valentines day på sosiale medier. Er du glad i noen, så si det heller de 364 andre dagene i året.
1 hour ago | Per Angell Berntsen

RyanBabel: Good morning and happy Valentine's day !
1 hour ago | Ryan Babel

rioferdy5: Happy valentines day to all out there! Hope u all get what you want! #KeepitClean !
1 hour ago | Rio Ferdinand

Tim_Cahill: Happy Valentines day !!! Hope you all have a Romantic day xxx
1 hour ago | Tim Cahill

JonMartinH: RT @RorySmithTimes: @MOgdenTelegraph That's the ultimate Columbo question, that. "Oh, Ryan, just one more thing. Your brother's missus..."
1 hour ago | Jon Martin Henriksen

JonMartinH: RT @MOgdenTelegraph: @RorySmithTimes There was a certain understanding which had to be, er, understood, yes.
1 hour ago | Jon Martin Henriksen

JonMartinH: RT @RorySmithTimes: @MOgdenTelegraph Very much enjoyed that. How long was the email telling you not to ask *that* question?
1 hour ago | Jon Martin Henriksen

FIFAcom: Happy birthday Angel di Maria (24) Christian Eriksen (20) Kevin Keegan (61) Bacary Sagna (29) Edinson Cavani (25) - http://t.co/3Ag4zpit
1 hour ago | FIFA.com

RealRomfordPele: RT @Goonerunner: @RealRomfordPele I'm running the london marathon 4 #teampb & in need of sponsors so please RT http://t.co/zQCnP4H4 # ...
1 hour ago | Ray Parlour

RobbieSavage8: Yes gios its amazing RT @SanderSing: In Cardiff at an Italian... Must be good, all the stars go... @RobbieSavage8 http://t.co/ewTaUE3D
1 hour ago | Robbie Savage

nictvesol: #NRK i kveld kl 21 @ErikMidtgarden @KnudtZONE klare for #LaManga http://t.co/uF7r40kq
1 hour ago | Nicolay T Solberg

Fotballanalyse: "Hvem slår flest gjennombruddspasninger, nøkkelpasninger og assists i de store Europeiske ligaene?" http://t.co/B5jOJP03 #2pl #cplus
1 hour ago | Fotballanalyse

bakkene: Hørt på bussen til Gardermoen: Dama til @ErikMidtgarden kjørte med brekket på når hun skulle flytte bilen hans. #juniorfeil
2 hours ago | Ole Kristian Bakkene

GNev2: He was ok at United Tevez. Just got brassed off in last year not playing as much. Great player but ownership structure messy really.
2 hours ago | G.Neville

bakkene: RT @ErikMidtgarden: Gikk gjennom bildene på passa til gutta.. Vi har en 3. keeper/jr. keeper som også kan fungere som maskot!!! http://t ...
2 hours ago | Ole Kristian Bakkene

VGSvea: Skal visst være en spesiell dag i dag, har jeg hørt. Er det virkelig så spess at Kevin Keegan har bursdag?
2 hours ago | KnutEspen Svegaarden

GNev2: Maybe valentines day will soften the approach of Carlos T . Strange way to build bridges yesterday! @PaulMcCarthy66 was he misquoted?
2 hours ago | G.Neville

bakkene: På bussen nå til Gardermoen nå. Ingen forsov seg, og stemnings er god. Bussjåføren er LSK-fan. Autografer til barnebarn sikret. #LSK #2fx
2 hours ago | Ole Kristian Bakkene

LillestromSK: Avreisen fra Åråsen var for fem minutter siden. Nå til Gardermoen og deretter fly til San Javier og La Manga. Trening 1630. #LSK #2fx
2 hours ago | Lillestrøm SK

GNev2: Something a little lighter for Valentines. http://t.co/YK9sDDYj
3 hours ago | G.Neville

nictvesol: TNT med AC/DC på anlegget mens vi gjør oss klare til avreise fra bjørns crib.. #LaManga @bsigurdarson @Gulbrandsen19
3 hours ago | Nicolay T Solberg

JonMartinH: London sover. http://t.co/oAjVorrp
4 hours ago | Jon Martin Henriksen

ariost01: La Manga!
4 hours ago | Arild Østbø

bakkene: Tidlig oppe, avreise til La Manga i dag. #LSK #2FX
4 hours ago | Ole Kristian Bakkene

VetonBerisha94: Avreise til La Manga, deeilig :)
4 hours ago | Veton Berisha

JanGunnarSolli: Training in the morning! Travel in the day! Singing Happy Birthday to Rafa in the night! Soon sleep before match against Tecos tomorrow.
5 hours ago | Jan Gunnar Solli

Stikkord fra Nettavisen Bedrift:
Man kan da ikke få FOR MYE sport? Følg Nettavisen Sport på Facebook: