Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold
UTEN SJEF: Det første søket var resultatløst for Drammen når de skulle finne erstatteren etter Bent Dahl (bildet). Nå er søket utvidet utover landegrensene.
Foto: Scanpix
Ingen Frode Scheie. Ingen Geir Oustorp.
Etter at Bent Dahl ble løst fra kontrakten med klubben, troppet Gunnar Pettersen opp for å styre DHK gjennom sluttspillet.
Det første søket endte med Frode Scheie og Geir Oustorp på toppen av ønskelisten, men ingen av dem ønsket til slutt jobben.
En måned senere står klubben fremdeles på bar bakke.
- Vi har fortsatt tid, samtidig som den nye treneren bør være med på å sette sammen laget før neste sesong. Det er en del spillere som har kontrakter som løper ut, sier styrelder Håkon W. Røine til Nettavisen.
Leter i Norden
Drammen har derfor satt styremedlem Frode Hagen, trener Kenneth Gabrielsen,
administrasjonssjef Eivind Nygård og sportslig leder Kjetil Gaustad i sving
for å komme opp med nye kandidater.
- Via vårt eget nettverk har vi godt over ti navn på blokka allerede. Vi håper at det antallet er snevret inn noe i forkant av styremøtet vårt i neste uke.
Hovedsakelig foregår Drammens trenersøk i Norge, Sverige og Danmark. Trenere i tysk bundesliga er selvsagt også interessant, men ikke forenlig med økonomien i håndballklubben for øyeblikket.
Fant ingen løsning
Samtidig forbereder drammenserne seg til sluttspillskvartfinaler mot Stord.
Det har ikke gått uproblematisk hen, det heller.
- Vi ønsket å spille oppgjøret i Drammen lørdag 25. april, mens Stord ville spille onsdagen før. Da vi ikke ble enige om dette, bestemte håndballforbundet at kampen skal spilles søndag 26. i stedet, sier Eivind Nygård til Nettavisen.
- Hvorfor er det problematisk?
- Det betyr at oppgjøret kolliderer med både Strømsgodset-Stabæk og Mjøndalen-Bryne her i byen. Dessuten skal godt over 2000 mennesker delta på håndballcup i Drammenshallen den lørdagen. Vi ønsket derfor å lage en god ramme rundt oppgjøret. Vi synes det er dumt, ettersom det hadde vært en fordel for håndballen å trekke fulle hus i sluttspillet. Men det lite vi kan gjøre med det nå, sier han.
PS! Årsaken til at Stord opprinnelig ønsket å flytte kampen til 22. april, er at kona til trener Bjarte Salomonsen har termin lørdag 25. april, skriver lokalavisen Sunnhordland.