RING: 02060 E-POST: 02060@nettavisen.no
Ønsker du å sende video eller andre dokumenter? Benytt 02060@nettavisen.no
Kontakt oss

Her er OL-programmet

10. februar begynner vinter-OL i Torino. Her får du oversikten over alle øvelsene – dag for dag.
Sist oppdatert:

Godbitene står i kø, og det er bare å finne fram kalenderen og planlegge dagene foran tv-skjermen.

Her er oversikten:

Fredag 10. februar:
Kl 20.00: Åpningsseremoni

Lørdag 11. februar:
Kl 11.00: Kombinert hopp
Kl 13.00 Ishockey damer gruppe B: Finland-Tyskland
Kl 13.00 Skiskyting herrer, 20 km
Kl 15.00: Kombinert langrenn 15 kilometer
Kl 15.00: Kulekjøring damer, kvalifisering
Kl 15.30: Ishockey damer gruppe A: Sverige-Russland
Kl 15.30: Skøyter herrer – 5000 meter
Kl 18.00: Ishockey damer, gruppe B: USA-Sveits
Kl 18.00: Hopp kvalifisering normalbakke
Kl 19.00: Kunstløp par - kortprogram
Kl 19.00: Kulekjøring damer, finale
Kl 20.30: Ishockey damer gruppe A: Canada-Italia

Søndag 12. februar:
Kl 10.00: Snowboard herrer, halfpipe kvalifisering
Kl 10.00: Langrenn damer, 7,5+7,5 km jaktstart
Kl 12.00: Alpint herrer, utfor
Kl 13.45: Langrenn herrer, 15+15 km jaktstart
Kl 14.00: Snowboard herrer, halfpipe finale
Kl 16.00: Aking herrer, singel
Kl 16.30: Ishockey damer, gruppe A: Russland-Canada
Kl 16.30: Skøyter damer 3000 meter
Kl 18.00: Hopp normalbakke finale
Kl 19.00: Ishockey damer, gruppe B: Tyskland-USA
Kl 19.30-22.15: Hurtigløp skøyter - herrer 1500 m finale. Damer 500 meter forsøk. Damer 3000 meter forsøk

Mandag 13. februar:
Kl 09.00: Curling herrer: Finland-Sveits, Italia-Storbritannia, Norge-USA, New Zealand-Sverige
Kl 10.00: Snowboard damer - halfpipe, kvalifisering
Kl 12.00: Skiskyting damer, 15 km
Kl 14.00: Curling damer: Canada-Sverige, Norge-USA, Sveits-Italia, Storbritannia-Danmark
Kl 14.00: Snowboard damer, halfpipe finale
Kl 15.00: Ishockey damer gruppe A: Sverige-Italia
Kl 15.30: Skøyter herrer, 500 meter
Kl 16.00: Aking damer, singel
Kl 17.30: Ishockey damer gruppe B: Finland-Sveits
Kl 19.00: Kunstløp parløp – fritt program

Tirsdag 14. februar:
Kl 09.00 Curling damer: Norge-Sverige, Russland-Japan, Sveits-Storbritannia, USA-Canada
Kl 10.00: Langrenn herrer og damer: sprint, lag
Kl 12.00: Alpint herrer, kombinasjon - utfor
Kl 13.00: Ishockey damer gruppe A: Italia-Russland
Kl 13.30: Skiskyting herrer, 10 km
Kl 14.00: Curling herrer, Canada-Sverige, Norge-Sveits, Tyskland-Italia, USA-New Zealand
Kl 15.30: Ishockey damer, gruppe A: Canada-Sverige
Kl 16.00: Aking damer, singel
Kl 16.00: Skøyter damer, 500 meter
Kl 17.00: Alpint herrer, kombinasjon: slalåm 1. omgang
Kl 18.00: Ishockey damer, gruppe B: Sveits-Tyskland
Kl 19.00: Kunstløp herrer: kort program
Kl 19.00: Curling damer: Italia-Danmark, Canada-Russland, Norge-Sveits, USA-Japan
Kl 19.30: Alpint herrer, kombinasjon: slalåm 2. omgang
Kl 20.30: Ishockey damer, gruppe B: USA-Finland

Onsdag 15. februar:
Kl 09.00: Curling herrer, Finland-New Zealand, Canada-Storbritannia, Sverige-Norge
Kl 10.30: Kombinert laghopp
Kl 11.30: Ishockey herrer gruppe B: Kazakstan-Sverige
Kl 12.00: Alpint damer: utfor
Kl 13.00: Ishockey herrer gruppe A: Italia-Canada
Kl 14.00: Curling damer: Danmark-USA, Italia-Russland, Japan-Norge, Sverige-Storbritannia
Kl 14.00: Kulekjøring herrer, kvalifisering
Kl 15.00: Kombinert lag: 4x5 km
Kl 15.30: Ishockey herrer gruppe A: Sveits-Finland
Kl 16.00: Aking herrer, dobbel
Kl 17.00: Ishockey herrer gruppe A: Tyskland-Tsjekkia
Kl 17.00: Skøyter herrer og damer: lagtempo
Kl 17.30: Kulekjøring herrer finale
Kl 19.00: Curling herrer: Canada-Sveits, Storbritannia-Norge, Tyskland-Finland, USA-Italia
Kl 19.30-22.00 kortbane: Damer 500 m finale, Herrer 1000 m forsøk, Herrar 5000 m forsøk
Kl 20.00: Ishockey herrer gruppe B: Russland-Slovakia
Kl 21.00: Ishockey herrer gruppe B: Latvia-USA

Torsdag 16. februar:

Kl 09.00: Curling damer: Japan-Danmark, Canada-Sveits, Russland-Storbritannia, Sverige-Italia
Kl 10.00: Langrenn damer 10 km
Kl 10.00: Snowboard herrer, cross kvalifisering
Kl 12.00: Ishockey herrer gruppe A: Finland-Italia
Kl 12.00: Skiskyting damer, 7,5 km
Kl 13.00: Ishockey herrer gruppe A: Tsjekkia-Sveits
Kl 14.00: Curling herrer: Norge-Canada, Sveits-New Zealand, Storbritannia-Tyskland, USA-Sverige
Kl 14.00: Snowbord herrer, Cross, finale
Kl 16.00: Ishockey herrer gruppe B: Sverige-Russland
Kl 17.00: Ishockey herrer gruppe B: Slovakia-Latvia
Kl 17.00: Skøyter herrer og damer: lagtempo
Kl 17.30: Skeleton damer - singel
Kl 19.00: Kunstløp herrer: fritt program
Kl 19.00: Curling damer: Danmark-Sveits, Canada-Norge, Sverige-USA
Kl 20.00: Ishockey herrer gruppe A: Canada-Tyskland
Kl 21.00: Ishockey herrer gruppe B: USA-Kazakstan

Fredag 17. februar:

Kl 09.00: Curling herrer: Italia-Norge, Sveits-Finland, Sverige-Finland
Kl 10.00: Langrenn herrer, 15 km
Kl 10.00: Snowboard damer - Cross, kvalifisering
Kl 12.00: Alpint damer kombinasjon: utfor
Kl 13.00: Ishockey damer – kamp om plassering 5-8
Kl 14.00: Curling damer: Norge-Italia, Sveits-Sverige, Storbritannia-Canada, USA-Russland
Kl 14.00: Snowboard damer - Cross, finale
Kl 17.00: Ishockey damer - semifinale
Kl 17.00: Alpint damer kombinasjon: slalåm 1. omgang
Kl 17.30: Skeleton herrer - singel
Kl 18.00: Hopp stor bakke, kvalifisering
Kl 18.30: Ishockey damer – kamp om plassering 5-8
Kl 19.00: Kunstløp isdans – obligatorisk program
Kl 19.00: Curling herrer: Finland-Canada, New Zealand-Italia, Sverige-Storbritannia, USA-Sveits
Kl 19.30: Alpint damer kombinasjon: slalåm 2. omgang
Kl 21.00: Ishockey damer - semifinale

Lørdag 18. februar:
Kl 09.00: Curling damer: Japan-Canada, Russland-Sveits, Storbritannia-Italia, Sverige-Danmark
Kl 09.45: Langrenn damer, stafett 4x5 km
Kl 11.00: Alpint herrer super-G
Kl 11.30: Ishockey herrer gruppe B - Kazakstan-Russland
Kl 12.30: Skiskyting damer, 10 km jaktstart
Kl 13.00: Ishockey herrer gruppe A, Italia-Tyskland
Kl 14.00: Curling herrer: Finland-Norge, Canada-Italia, Sveits-Storbritannia, Tyskland-USA
Kl 14.30: Skiskyting herrer, 12,5 km jaktstart
Kl 15.30: Ishockey herrer gruppe A: Canada-Sveits
Kl 17.00: Ishockey herrer gruppe B, Sverige-Latvia
Kl 17.00: Skøyter herrer, 1000 m
Kl 17.30: Bobsleigh herrer, tomanns
Kl 18.00: Hopp stor bakke – finale
Kl 19.00: Curling damer, Italia-USA, Japan-Sverige, Storbritannia-Norge
Kl 19.30: Hurtigløp damer 1500 meter, herrar 1000 meter finale
Kl 20.00: Ishockey herrer gruppe B, Slovakia-USA
Kl 21.00: Ishockey herrer gruppe A, Tsjekkia-Finland

Søndag 19. februar:
Kl 09.00: Curling herrer: Italia-Finland, Norge-New Zealand, Storbritannia-USA, Tyskland-Sverige
Kl 10.00: Langrenn herrer, staffett 4x10 km
Kl 12.00: Ishockey herrer gruppe A: Tyskland-Sveits
Kl 12.00: Alpint damer, super-G
Kl 13.00: Ishockey herrer gruppe B, Russland-Latvia
Kl 14.00: Curling damer: Italia-Canada, Russland-Danmark, Sveits-USA, Storbritannia-Japan
Kl 16.00: Ishockey herrer gruppe B: Slovakia-Kazakstan
Kl 17.00: Ishockey herrer gruppe B: USA-Sverige
Kl 17.00: Skøyter damer, 1000 m
Kl 17.30: Bobsleigh herrer, tomannsbob
Kl 18.30: Freestyle damer, hopp kvalifisering
Kl 19.00: Curling herrer: Norge-Tyskland, New Zealand-Canada, Storbritannia-Finland, Sverige-Sveits
Kl 19.00: Kunstløp, isdans original
Kl 20.00: Ishockey herrer gruppe A: Tsjekkia-Italia
Kl 21.00: Ishockey herrer gruppe A: Finland-Canada

Mandag 20. februar:
Kl 09.00: Curling damer: Danmark-Norge, Italia-Japan, Sverige-Russland
Kl 09.30: Alpint herrer, storslalåm 1. omgang
Kl 13.00: Alpint herrer, storslalåm 2. omgang
Kl 13.00: Ishockey damer: kamp om 7/8. plass
Kl 14.00: Curling herrer: Canada-USA, New Zealand-Tyskland, Sveits-Italia
Kl 16.30: Ishockey damer: Bronsekamp
Kl 17.00: Ishockey damer: Kamp om 5/6. plass
Kl 17.30: Bobsleigh damer, tomannsbob
Kl 18.00: Hopp lag, stor bakke – finale
Kl 18.30: Freestyle herrer, hopp kvalifisering
Kl 19.00: Kunstløp, isdans – friprogram
Kl 19.00: Curling damer: Danmark-Canada, Norge-Russland, Sveits-Japan, USA-Storbritannia
Kl 20.30: Ishockey damer - finale

Tirsdag 21. februar:
Kl 09.00: Curling herrer og damer - eventuellt særspill
Kl 11.00: Kombinert hopp
Kl 11.30: Ishockey herrer gruppe B: Latvia-Kazakstan
Kl 12.00: Skiskyting herrer, stafett 4x7,5 km
Kl 12.30: Ishockey herrer gruppe A: Sveits-Italia
Kl 14.00: Curling herrer og damer - eventuellt særspill
Kl 14.00: Kombinert sprint, 7,5 km
Kl 15.30: Ishockey herrer gruppe A: Finland-Tyskland
Kl 16.00: Skøyter herrer, 1500 m
Kl 16.30: Ishockey herrer gruppe A: Canada-Tsjekkia
Kl 17.30: Bobsleigh damer, tomannsbob
Kl 19.00: Kunstløp damer, kortprogram
Kl 19.00: Curling herrer og damer - eventuelt særspill
Kl 20.00: Ishockey herrer gruppe B: Sverige-Slovakia
Kl 20.30: Ishockey herrer gruppe B: USA-Russland

Onsdag 22. februar:
Kl 10.00: Langrenn herrer og damer, sprint kvalifisering
Kl 10.00: Snowboard herrer, parallell-kvalifisering
Kl 12.30: Langrenn herrer og damer: Sprint finaler
Kl 13.00: Snowboard herrer: Parallell-finaler
Kl 14.00: Curling herrer og damer - semifinale
Kl 14.45: Alpint damer: slalåm 1. omgang
Kl 16.30: Ishockey herrer - kvartfinale
Kl 17.00: Skøyter damer, 1500 m
Kl 17.30: Ishockey herrer - kvartfinale
Kl 17.45: Alpint damer, slalåm 2. omgang
Kl 18.45: Freestyle damer: hopp finale
Kl 19.00: Curling herrer og damer: semifinale
Kl 19.30-21.25: Hurtigløp - damer 1000 m forsøk, Herrar 500 m forsøk, Damer 3000 m finale
Kl 20.30: Ishockey herrer, kvartfinale
Kl 21.30: Ishockey herrer, kvartfinale

Torsdag 23. februar:
Kl 11.00: Snowboard damer, parallell-kvalifisering
Kl 12.00: Skiskyting damer, stafett 4x6 km
Kl 13.00: Curling damer, bronsekamp
Kl 14.00: Snowboard damer, parallell-finale
Kl 17.30: Curling damer, finale
Kl 18.30: Freestyle herrer, hopp finale
Kl 19.00: Kunstløp damer, friprogram

Fredag 24. februar:
Kl 09.30: Alpint damer, storslalåm 1. omgang
Kl 11.30: Langrenn damer, 30 km fellesstart
Kl 13.00: Curling herrer, bronsekamp
Kl 13.00: Alpint damer, storslalåm 2. omgang
Kl 15.00: Skøyter herrer, 10.000 m
Kl 16.30: Ishockey herrer, semifinale
Kl 17.30: Curling herrer, finale
Kl 17.30: Bobsleigh herrer, firemannsbob
Kl 19.00: Kunstløp, oppvisning
Kl 21.00: Ishockey herrer, semifinale

Lørdag 25. februar:
Kl 10.00: Skiskyting herrer, 15 km fellesstart
Kl 12.00: Skiskyting damer, 12,5 km fellesstart
Kl 15.00: Alpint herrer, slalåm 1. omgang
Kl 16.30: Skøyter damer, 5000 m
Kl 17.30: Bobsleigh herrer, firemannsbob
Kl 18.30: Alpint herrer, slalåm 2. omgang
Kl 19.30-22.10: Hurtigløp herrer 500 m finale, 1000 m damer finale, 5000 m finale menn
Kl 20.30: Ishockey herrer - bronsekamp

Søndag 26. februar:
Kl 10.00: Langrenn herrer, 50 km fellesstart
Kl 14.00: Ishockey herrer, finale
Kl 20.00: Avslutningsseremoni

Lik Nettavisen her og få flere ferske nyheter og friske meninger!

sterke meninger

Nettavisen vil gjerne vite hva du mener om denne saken, og ønsker en frisk debatt i våre kommentarfelt. Vi vil helst at du er med på diskusjonen under fullt navn, men aksepterer at det kan finnes gode grunner for å være anonym. Vær saklig og respektfull. Les mer om Nettavisens debattregler her.

Gunnar Stavrum
sjefredaktør

comments powered by Disqus

Våre bloggere