RING: 02060 E-POST: 02060@nettavisen.no
Ønsker du å sende video eller andre dokumenter? Benytt 02060@nettavisen.no
Kontakt oss

NTB-sportens helgeoversikt

Sist oppdatert:

Varer flere dager:

GOLF: Europatour kvinner (600.000 dollar) i Haikou, Kina (til 9/3): Individuelt og lag.

GOLF: Puerto Rico Open (3,5 mill. dollar), PGA-turnering menn i Rio Grande (til 9/3).

GOLF: WGC-turnering menn (9 mill. dollar) i Doral, Florida (til 9/3).

HUNDEKJØRING: EM i Mestäkartano, Finland (til 9/3).

HUNDEKJØRING: Iditarod i Alaska. (til ca. 10/3). Anchorage – Nome 1560 km (m/bl.a. Robert Sørlie).

HUNDEKJØRING: Finnmarksløpet (til 14/3). Start og mål i Alta, 500 km (målgang 11/3) og 1000 km (målgang 14/3)

SNOWBOARD: Verdenstouren i Vail, Colorado m/ norske (til 8/3).

SKYTING: EM luftvåpen i Moskva, Russland (til 6/3).

TENNIS: Indian Wells-turneringen (hardcourt, 5,42 mill. dollar) i California (til 16/3): ATP-turneringen Indian Wells Masters og WTA-turnering.

Natt til lørdag:

BASKETBALL: NBA-kamper (01.00): Charlotte Bobcats – Cleveland Cavaliers, Chicago Bulls – Memphis Grizzlies, Toronto Raptors – Sacramento Kings, Boston Celtics – Brooklyn Nets 01.30, New York Knicks – Utah Jazz 01.30, Minnesota Timberwolves – Detroit Pistons 02.00, New Orleans Pelicans – Milwaukee Bucks 02.00, Dallas Mavericks – Portland Trail Blazers 02.30, Denver Nuggets – Los Angeles Lakers 03.00, Houston Rockets – Indiana Pacers 03.30, Golden State Warriors – Atlanta Hawks 04.30.

ISHOCKEY: NHL-kamper: Carolina Hurricanes – New York Rangers 01.00, Detroit Red Wings – New Jersey Devils 01.30, Florida Panthers – Buffalo Sabres 01.30, Calgary Flames – New York Islanders 03.00, Anaheim Ducks – Pittsburgh Penguins 04.00.

Lørdag 8/3:

ALPINT: Verdenscup menn i Kranjska Gora, Slovenia: Storslalåm (7 av 8) 09.30/12.30.

ALPINT: Verdenscup kvinner i Åre, Sverige: Slalåm (7 av 8) 10.30/13.30.

FOTBALL: Norges Fotballforbunds ting på Thon Hotell Arena i Lillestrøm: 2. dag (09.00-17.00).

FOTBALL: Landslagsturnering J19 i La Manga, Spania: Italia – Norge 12.00, USA – Nederland 16.00.

FOTBALL: Treningskamper menn: Brann – Sandnes Ulf 14.00, Lillestrøm – Strømmen 14.00, Molde – Sogndal 15.00, Viking – Ranheim 15.00 (i La Manga, Spania).

BANDY: NM-sluttspillet kvinner, finale i Drammen: Stabæk/Skeid/Mjøndalen – Nordre Sande/Drammen 19.00 (Marienlyst).

BASKETBALL: BLNO menn: Bærum – Gimle 17.00.

BRYTING: NM i Tromsø.

FRIIDRETT: VM innendørs i Sopot, Polen, 2. dag: Innledende øvelser fra 10.00. Finaler (12): Stav menn 18.00, tresteg kvinner 18.05, kule kvinner 18.50, 1500 m kvinner 19.00, høyde kvinner 19.15, sjukamp menn (1000 m) 19.20, 400 m kvinner 19.40, lengde menn 19.50, 1500 m menn 20.00, 400 m menn 20.30, 60 m hekk kvinner 20.45, 60 m menn 21.00.

FRISTIL: Verdenscup i Åre, Sverige: Parallell kulekjøring kvinner og menn.

HÅNDBALL: Eliteserien menn (19. runde): Follo – Stord 18.00.

HÅNDBALL: Mesterligaen kvinner, hovedrunden (5. runde): Gruppe 2: Larvik – Krim Ljubljana (Slovenia) 18.15. Gruppe 1: Thüringen (Tyskland) – Vardar Skopje (Makedonia) 15.00.

HÅNDBALL: 1. divisjon menn: Strindheim – Herulf Moss 15.00. Kvinner: Gjøvik – Utleira, Njård – Halden, Viking TIF – Sola.

HÅNDBALL: Dansk cup menn, semifinaler: Midtjylland – Kolding 14.10, Bjerringbro-Silkeborg – GOG 16.10.

HÅNDBALL: Tysk Bundesliga menn (25. runde, 19.00): Rhein-Neckar Löwen – Füchse Berlin 15.00, Balingen-Weilstetten – Bergisch, Eisenach – Gummersbach, Hannover-Burgdorf – N-Lübbecke, Melsungen – Wetzlar 20.15.

HOPP: Kvalifisering til verdenscup menn i Holmenkollen, Oslo (HS138) 18.30

HOPP: Kontinentalcup menn (23 av 26) i Zakopane, Polen (HS134).

HOPP: Verdenscup kvinner (16 av 19) i Holmenkollen, Oslo (HS134) 16.30.

INNEBANDY: Eliteserien menn (siste runde, 16.00): Gjelleråsen – Grei, Greåker – Sagene, Lye – Bækkelaget, Sarpsborg – Akerselva, Slevik – Sveiva, Tunet – Haugerud. Kvinner: Bygdø Monolitten – Slevik, Sagene – Holmlia, Sveiva – Tunet.

ISHOCKEY: Swedish Hockey League (55. og siste runde, 16.00): AIK – Frölunda, Brynäs – Luleå, Färjestad – Skellefteå, HV71 – Modo, Leksand – Växjö, Örebro – Linköping.

ISHOCKEY: KHL-sluttspillet (lag med norske spillere, åttedelsfinaler, 2. kamp (i best av 7, 15.00): SKA St. Petersburg – CSKA Moskva, Dinamo Moskva – Lokomotiv Jaroslavl.

KOMBINERT: Verdenscup (15 av 15) i Holmenkollen, Oslo: Hopp (HS134) 10.00, 10 km langrenn 15.45.

KOMBINERT: Kontinentalcup i Falun, Sverige: Hopp (HS134), 10 km langrenn.

LANGRENN: Verdenscup i Holmenkollen, Oslo, fellesstart: 50 km klassisk menn 12.00.

PARALYMPICS: Vinterleker for funksjonshemmede i Sotsji, Russland. Medaljeavgjørelser (12): Alpint, utfor kvinner: Synshemmende 07.00, stående 07.15, sittende 07.35. Utfor menn, synshemmede 07.50, stående 08.10, sittende 08.50. Skiskyting sprint, 6 km kvinner sittende 07.00, 7,5 km menn sittende 07.25, 6 km kvinner stående 09.00, 7,5 km menn stående 09.15, 6 km kvinner synshemmede 10.05, 7,5 km menn synshemmede 10.44. Øvrige øvelser: Kjelkehockey menn, gruppe A: Tsjekkia – Norge 06.30, Canada – Sverige 10.00. Gruppe B: USA – Italia 13.30, Russland – Sør-Korea 17.00. Rullestolcurling, 06.30): Russland – Kina, Sør-Korea – Norge, Canada – Storbritannia, Slovakia – USA. (12.30): Sverige – Finland, Canada – Russland, USA – Sør-Korea, Norge – Kina.

RALLY: Rally Mexico i Leon, grusrally (VM-runde 3 av 13): 2. etappe (fartsprøve 12-18) fra 16.28.

RUGBY UNION: Seks nasjoner-turneringen (4. runde): Irland – Italia 15.30, Skottland – Frankrike 18.00.

SKIORIENTERING: Verdenscup og EM i Tjumen, Russland: Sprint kvinner og menn.

SKISKYTING: Verdenscup (7 av 9) i Pokljuka, Slovenia, jaktstart: 12,5 km menn 11.15, 10 km kvinner 13.25.

SKØYTER: Verdenscup i Inzell, Tyskland, 2. dag: 500 m kvinner 12.00, 500 m menn 13.00, 3000 m kvinner 14.00, 1000 m menn 15.00, fellesstart menn 16.00.

SKØYTER: Junior-VM allround kvinner og menn i Bjugn: 2. dag:

VOLLEYBALL: Eliteserien menn: Nyborg – Førde 13.00, Randaberg – Oslo 16.00. Kvinner: Blindheim – Stod 18.00.

FOTBALL: Engelsk FA-cup, kvartfinaler (16.00): Arsenal – Everton 13.45.

FOTBALL: Engelsk eliteserie (29. runde, 16.00): West Bromwich – Manchester U. 13.45, Cardiff – Fulham, Crystal Palace – Southampton, Norwich – Stoke, Chelsea – Tottenham 18.30.

FOTBALL: Engelsk liga, mesterskapsserien (34. runde, 16.00): Barnsley – Nottingham Forest, Birmingham – Queens Park Rangers, Blackpool – Bournemouth, Brighton – Reading, Charlton – Watford, Derby – Millwall, Doncaster – Huddersfield, Leeds – Bolton, Middlesbrough – Ipswich, Wigan – Leicester, Yeovil – Sheffield W.

FOTBALL: Engelsk liga, 1. divisjon (35. runde, 16.00): Brentford – Bradford, Colchester – Coventry, Gillingham – Crawley, Notts County – Leyton Orient, Oldham – Preston, Peterborough – Crewe, Port Vale – Carlisle, Shrewsbury – Bristol C., Stevenage – Tranmere, Swindon – Milton Keynes Dons, Walsall – Wolverhampton.

FOTBALL: Engelsk liga, 2. divisjon (35. runde, 16.00): Accrington – Chesterfield, Bristol R. – Plymouth, Exeter – Dagenham & Redbridge, Mansfield – Newport, Morecambe – Southend, Oxford – Burton, Portsmouth – Cheltenham, Scunthorpe – Northampton, Torquay – Fleetwood, AFC Wimbledon – York, Wycombe – Hartlepool.

FOTBALL: Skotsk FA-cup, kvartfinaler: Raith Rovers – St. Johnstone 13.15, Aberdeen – Dumbarton 16.00.

FOTBALL: Tysk 1. Bundesliga menn (24. runde, 15.30): Borussia Mönchengladbach – Augsburg, Hamburg – Eintracht Frankfurt, Hannover – Leverkusen, Schalke – Hoffenheim, Stuttgart – Eintracht Braunschweig, Wolfsburg – Bayern München, Nürnberg – Werder Bremen 18.30.

FOTBALL: Italiensk serie A (27. runde): Udinese – Milan 18.00, Catania – Cagliari 20.45.

FOTBALL: Spansk 1. divisjon (27. runde): Valladolid – Barcelona 16.00, Betis – Getafe 18.00, Celta – Atlético Madrid 20.00, Granada – Villarreal 22.00.

FOTBALL: Fransk 1. divisjon (28. runde, 20.00): Bastia – Paris Saint-Germain 16.30, Guingamp – E. Thonon Gaillard, Monaco – Sochaux, Nantes – Ajaccio, Toulouse – Reims, Valenciennes – Rennes.

FOTBALL: Belgisk 1. divisjon (29. runde, 20.00): Cercle Brugge – Gent, Charleroi – Lierse, Genk – Mons, Leuven – Anderlecht, Lokeren – Waasland-Beveren, Ostende – Kortrijk, Standard Liège – Mechelen, Zulte-Waregem – Brugge.

FOTBALL: Nederlandsk æresdivisjon (27. runde, 19.45): Alkmaar – Heracles 18.45, Breda – Vitesse, Heerenveen – Zwolle, Roda – Nijmegen, PSV Eindhoven – Utrecht 20.45.

FOTBALL: Sveitsisk eliteserie (24. runde, 19.45): Basel – St. Gallen, Grasshoppers – Lausanne.

FOTBALL: Østerriksk eliteserie (26. runde, 19.00): Wolfsberg – Admira Mödling 16.30, Austria Wien – Grödig, Ried – Salzburg, Wiener Neustadt – Sturm Graz.

FOTBALL: Portugisisk 1. divisjon (22. runde): Braga – Nacional 21.15.

FOTBALL: Gresk 1. divisjon (28. runde): OFI – Giannina 14.00, Xanthi – Asteras Tripolis 16.15, Panathinaikos – Aris 18.30.

FOTBALL: Tyrkisk eliteserie (24. runde, 18.00): Elazigspor – Kasimpasa 12.30, Bursaspor – Karabükspor 15.00, Galatasaray – Akhisarspor, Kayseri Erciyesspor – Konyaspor.

FOTBALL: Russisk eliteserie (20. runde): Krasnodar – Ural 13.30, Terek – Spartak Moskva 16.00.

FOTBALL: Dansk superliga (21. runde): AGF – AaB 17.00.

TRAV: Bjerke (V75, V5, DD, V4).

Natt til søndag:

BASKETBALL: NBA-kamper (01.30): Cleveland Cavaliers – New York Knicks, Philadelphia 76ers – Utah Jazz, Memphis Grizzlies – Charlotte Bobcats 02.00, San Antonio Spurs – Orlando Magic 02.30, Milwaukee Bucks – Washington Wizards 03.00, Los Angeles Clippers – Atlanta Hawks 04.30.

ISHOCKEY: NHL-kamper (21.00): Colorado Avalanche – St Louis Blues, Winnipeg Jets – Ottawa Senators, New Jersey Devils – Carolina Hurricanes 01.00 (søndag), Tampa Bay Lightning – Boston Bruins 01.00, Toronto Maple Leafs – Philadelphia Flyers 01.00, Washington Capitals – Phoenix Coyotes 01.00, Nashville Predators – Columbus Blue Jackets 02.00, Dallas Stars – Minnesota Wild 02.30, San Jose Sharks – Montreal Canadiens 04.00, Vancouver Canucks – Calgary Flames 04.00.

FOTBALL: Major League Soccer (MLS): Seattle Sounders – Sporting Kansas City 21.00, DC United – Columbus Crew 01.00 (søndag), Vancouver Whitecaps – New York 01.30, FC Dallas – Montreal Impact 02.30, Houston Dynamo – New England Revolution 02.30, Los Angeles Galaxy – Real Salt Lake 04.30, Portland Timbers – Philadelphia Union 04.30.

Søndag 9/3:

ALPINT: Verdenscup menn i Kranjska Gora, Slovenia: Slalåm (8 av 9) 09.30/12.30.

FOTBALL: Norges Fotballforbunds ting på Thon Hotell Arena i Lillestrøm: 3. og siste dag (09.00-12.00).

FOTBALL: Treningskamper menn: Mjøndalen – Sarpsborg 16.00, Aalesund – Bodø/Glimt 16.00, Hødd – Hønefoss 17.00 (i La Manga, Spania).

BANDY: NM-sluttspillet menn, finale i Drammen: Stabæk – Ready 17.00 (Marienlyst).

BASKETBALL: BLNO menn: Asker Aliens – Gimle 16.00.

FRIIDRETT: VM innendørs i Sopot, Polen, 3. dag: Finaler (12): Stav kvinner 15.00, lengde kvinner 15.05, 3000 m menn 16.10, høyde menn 16.30, 800 m kvinner 16.35, 3000 m kvinner 16.50, tresteg menn 17.10, 800 m menn 17.20, 4 x 400 m kvinner 17.45, 60 m kvinner 18.05, 60 m hekk menn 18.20, 4 x 400 m menn 18.40.

HÅNDBALL: Eliteserien menn (19. runde, 18.00): Runar Sandefjord – Bodø 17.00, Bækkelaget – Falk Horten, Drammen – Nøtterøy, Haslum – FyllingenBergen, ØIF Arendal – Elverum.

HÅNDBALL: Eliteserien kvinner (19. runde): Vipers Kristiansand – Nordstrand 18.00.

HÅNDBALL: Mesterligaen kvinner, hovedrunden (5. runde): Gruppe 1: Sävehof (Sverige) – Midtjylland (Danmark) 15.00. Gruppe 2: Buducnost Podgorica (Montenegro) – Györ (Ungarn) 19.15.

HÅNDBALL: 1. divisjon menn (18.00): Lillestrøm – Viking TIF 16.00, Halden – Kristiansund 17.00, Haugaland – Kolstad 17.00, Fjellhammer – Sandefjord, Viking – St. Hallvard. Kvinner (16.00): Fana – Sola, Hønefoss – Utleira.

HÅNDBALL: Dansk eliteserie kvinner (20. runde): Skive – Odense 19.00.

HÅNDBALL: Tysk Bundesliga menn (25. runde, 17.15): Flensburg-Handewitt – Lemgo 15.00, Göppingen – Hamburg, Magdeburg – Emsdetten, Minden – Kiel.

HOPP: Verdenscup menn (26 av 28) i Holmenkollen, Oslo (HS134) 14.15.

HOPP: Kontinentalcup menn (24 av 26) i Zakopane, Polen (HS134).

ISHOCKEY: NM-sluttspillet, kvartfinaler, 2. kamp (best av 7, 17.00): Frisk Asker – Vålerenga, Lørenskog – Lillehammer, Rosenborg – Stavanger, Storhamar – Sparta Sarpsborg.

ISHOCKEY: Eliteseriekvalifisering (1. runde, 17.00): Kongsvinger – Tønsberg, Stjernen – Manglerud Star.

KOMBINERT: Kontinentalcup i Falun, Sverige: Hopp (HS134), 10 km langrenn.

LANGRENN: Verdenscup i Holmenkollen, Oslo, fellesstart: 30 km klassisk kvinner 12.00.

LANGRENN: Engadin Skimarathon i Sveits, FIS langdistansecup (8 av 8): 42 km fri teknikk i Samedan.

PARALYMPICS: Vinterleker for funksjonshemmede i Sotsji, Russland. Medaljeavgjørelser (5): Alpint, super-G menn: Synshemmende 07.00, stående 07.20, sittende 08.15. Langrenn: Menn 15 km sittende 07.00, kvinner 12 km sittende 09.30. Kjelkehockey menn, gruppe A: Tsjekkia – Sverige 06.30, Canada – Norge 10.00, gruppe B: USA – Sør-Korea 13.30, Russland – Italia 17.00. Rullestolcurling (06.30): USA – Norge, Sverige – Storbritannia, Kina – Slovakia, Finland – Russland. (12.30): Canada – Sverige, Finland – Slovakia, Storbritannia – Sør-Korea.

RALLY: Rally Mexico i Leon, grusrally (VM-runde 3 av 13): 3. og siste etappe (fartsprøve 19-22) fra 15.55.

RUGBY UNION: Seks nasjoner-turneringen (4. runde): England – Wales 16.00.

SKIORIENTERING: Verdenscup og EM i Tjumen, Russland: Langdistanse kvinner og menn (fellesstart).

SKISKYTING: Verdenscup (7 av 9) i Pokljuka, Slovenia, fellesstart: 15 km menn 11.15, 12,5 km kvinner 13.25.

SKØYTER: Verdenscup i Inzell, Tyskland, 3. dag: 500 m menn 12.00, 1000 m kvinner 13.00, 1500 m menn 14.00, fellesstart kvinner 15.00.

SKØYTER: Junior-VM allround kvinner og menn i Bjugn: 3. dag:

SYKLING: Etapperittet Paris – Nice i Frankrike (til 16/3), verdenstouren (2 av 28) med norske. 1. etappe, 162,5 km i Mantes-la-Joile.

VOLLEYBALL: Eliteserien kvinner: Oslo – Førde 16.00.

FOTBALL: Engelsk FA-cup, kvartfinaler: Sheffield U. – Charlton 13.00, Hull – Sunderland 15.00, Manchester C. – Wigan 17.05.

FOTBALL: Engelsk liga, mesterskapsserien (34. runde): Blackburn – Burnley 13.30.

FOTBALL: Skotsk FA-cup, kvartfinaler: Inverness – Dundee U. 13.30, Rangers – Albion Rovers 16.30.

FOTBALL: Tysk 1. Bundesliga menn (24. runde): Freiburg – Borussia Dortmund 15.30, Mainz – Hertha Berlin 17.30.

FOTBALL: Italiensk serie A (27. runde, 15.00): Juventus – Fiorentina 12.30, Bologna – Sassuolo, ChievoVerona – Genoa, Inter – Torino, Lazio – Atalanta, Parma – Hellas Verona, Sampdoria – Livorno, Napoli – Roma 20.45.

FOTBALL: Spansk 1. divisjon (27. runde): Espanyol – Elche 12.00, Almería – Sevilla 17.00, Real Madrid – Levante 19.00, Valencia – Athletic Bilbao 21.00.

FOTBALL: Fransk 1. divisjon (28. runde): Lille – Montpellier 14.00, Lorient – Saint-Etienne 17.00, Bordeaux – Lyon 21.00.

FOTBALL: Portugisisk 1. divisjon (22. runde, 17.00): Olhanense – Belenenses, Paços Ferreira – Gil Vicente, Benfica – Estoril 18.00, Vitória Setúbal – Sporting Lisboa 18.00, Porto – Arouca 20.15.

FOTBALL: Nederlandsk æresdivisjon (27. runde, 14.30): Waalwijk – Den Haag 12.30, Go Ahead Eagles – Twente, Groningen – Feyenoord, Ajax – Cambuur Leeuwarden 16.30.

FOTBALL: Sveitsisk eliteserie (24. runde, 13.45): Aarau – Thun, Young Boys – Zürich, Sion – Luzern 16.00.

FOTBALL: Østerriksk eliteserie (26. runde): Innsbruck – Rapid Wien 16.30.

FOTBALL: Gresk 1. divisjon (28. runde, 16.15): Atromitos – Panionios 14.00, Apollon – Platanias, Levadiakos – Panaitolikos, Panthrakikos – Ergotelis, PAOK – Olympiakos 18.30.

FOTBALL: Tyrkisk eliteserie (24. runde, 12.30): Gaziantepspor – Kayserispor, Gençlerbirligi – Sivasspor, Antalyaspor – Rizespor 15.00, Besiktas – Eskisehirspor 18.00.

FOTBALL: Russisk eliteserie (20. runde): Dinamo Moskva – CSKA Moskva 10.30, Anzji – Rubin 13.00, Zenit St. Petersburg – Tom 15.30.

FOTBALL: Dansk superliga (21. runde): Viborg – Esbjerg 14.00, Brøndby – Nordsjælland 17.00, OB – FC København 19.00.

TRAV: Harstad (V65, V5, DD).

Natt til mandag:

BASKETBALL: NBA-kamper: Chicago Bulls – Miami Heat 19.00, Los Angeles Lakers – Oklahoma City Thunder 21.30, Boston Celtics – Detroit Pistons 00.00 (mandag), Brooklyn Nets – Sacramento Kings 00.00, New Orleans Pelicans – Denver Nuggets 00.00, Houston Rockets – Portland Trail Blazers 01.00, Minnesota Timberwolves – Toronto Raptors 01.00, Dallas Mavericks – Indiana Pacers 01.30, Golden State Warriors – Phoenix Suns 03.00.

FOTBALL: Major League Soccer (MLS): Chivas USA – Chicago Fire 21.00.

ISHOCKEY: NHL-kamper: Florida Panthers – Boston Bruins 23.00, Buffalo Sabres – Chicago Blackhawks 01.30 (mandag), New York Rangers – Detroit Red Wings 01.30, Edmonton Oilers – Los Angeles Kings 02.00, Minnesota Wild – St Louis Blues 02.00.

Mandag 10/3:

FOTBALL: Algarve Cup kvinner, gruppespillet (3. runde): Gruppe A (18.30): Kina – Island (i Lagos), Norge – Tyskland (i Albufeira). Gruppe B (15.40): Japan – Sverige (i Faro), USA – Danmark (i Albufeira), Gruppe C (18.30): Portugal – Nord-Korea (i Faro), Østerrike – Russland (i Vila Real de Santo Antonio).

FOTBALL: Landslagsturnering J19 i La Manga, Spania: Nederland – Italia 12.00, Norge – USA 16.00.

ISHOCKEY: KHL-sluttspillet (lag med norske spillere, åttedelsfinaler, 3. kamp (i best av 7, 15.00): CSKA Moskva – SKA St. Petersburg, Lokomotiv Jaroslavl – Dinamo Moskva.

PARALYMPICS: Vinterleker for funksjonshemmede i Sotsji, Russland. Medaljeavgjørelser (7): Alpint, super-G kvinner: Synshemmende 07.00, stående 07.20, sittende 07.55. Langrenn, klassisk, 20 km menn stående 07.00, synshemmede 08.00, 15 km kvinner stående 09.55, synshemmede 10.20. Øvrige øvelser: Rullestolcurling (06.30): Sør-Korea – Russland, USA – Canada, Finland – Norge, Kina – Sverige. (12.30): Slovakia – Storbritannia, Sør-Korea – Kina, Russland – USA, Canada – Norge.

SNOWBOARD: Verdenscup i Veysonnaz, Sveits: Snowboardcross kvinner og menn, kvalifisering.

SYKLING: Etapperittet Paris – Nice i Frankrike, verdenstouren (2 av 28) med norske. 2. etappe, 205 km Rambouillet – Saint-Georges-sur-Baulche.

FOTBALL: Spansk 1. divisjon (27. runde): Osasuna – Málaga 20.00, Real Sociedad – Rayo Vallecano 22.00.

FOTBALL: Portugisisk 1. divisjon (22. runde): Marítimo – Vitória Guimarães 21.00.

FOTBALL: Gresk 1. divisjon (28. runde): Kallonis – Veroia 18.30.

FOTBALL: Tyrkisk eliteserie (24. runde): Trabzonspor – Fenerbahçe 18.00.

FOTBALL: Russisk eliteserie (20. runde): Amkar – Volga 11.00, Lokomotiv Moskva – Krilja Sovetov 13.30, Rostov – Kuban 16.00.

FOTBALL: Dansk superliga (21. runde): Midtjylland – Sønderjyske 19.00.

TRAV: Klosterskogen (V65, V5, DD).

Natt til tirsdag:

BASKETBALL: NBA-kamper: Charlotte Bobcats – Denver Nuggets 01.00, Brooklyn Nets – Toronto Raptors 01.30, Miami Heat – Washington Wizards 01.30, New York Knicks – Philadelphia 76ers 01.30, Milwaukee Bucks – Orlando Magic 02.00, Utah Jazz – Atlanta Hawks 03.00, Los Angeles Clippers – Phoenix Suns 04.00.

ISHOCKEY: NHL-kamper: Washington Capitals – Pittsburgh Penguins 01.00, Ottawa Senators – Nashville Predators 01.30, Tampa Bay Lightning – Phoenix Coyotes 01.30, Dallas Stars – Columbus Blue Jackets 02.30, Calgary Flames – Los Angeles Kings 03.00, Colorado Avalanche – Winnipeg Jets 03.00, Anaheim Ducks – Toronto Maple Leafs 04.00, Vancouver Canucks – New York Islanders 04.00. (©NTB)

Lik Nettavisen Sport her og få flere ferske sportsnyheter i feeden din!

sterke meninger

Nettavisen vil gjerne vite hva du mener om denne saken, og ønsker en frisk debatt i våre kommentarfelt. Vær saklig og respektfull. Les mer om Nettavisens debattregler her.

Gunnar Stavrum
sjefredaktør

comments powered by Disqus

Våre bloggere