RING: 02060 E-POST: 02060@nettavisen.no
Ønsker du å sende video eller andre dokumenter? Benytt 02060@nettavisen.no
Kontakt oss

Sportsresultater fredag

Sist oppdatert:
Sportsresultater og annet fredag 10. oktober. Resultatene er sortert alfabetisk etter idrett.

FEKTING:

VM i fekting torsdag:
Lagkamp kårde menn:
Finale: Russland – Tyskland 45-40.
Bronsefinale: SVerige – Polen 45-37.
Semifinaler: Tyskland – Polen 45-38, Russland – Sverige 35-34 (sudden death).

Lagkamp florett kvinner:
Finale: Polen – Russland 45-36.
Bronsefinale: Romania – Italia 45-43.
Semifinaler: Russland – Italia 45-39, Polen – Romania 45-32.

FOTBALL:

2. divisjon fotball menn fredag

Avd. 2:

Byåsen - Molde 2. lag 3-1.

FORMEL 1:

Fri trening før søndagens Japan Grand Prix i formel 1 fredag:
1) Jarno Trulli, Italia (Renault) 1.30,727,
2) Michael Schumacher, Tyskland (Ferrari) 1.31,009,
3) David Coulthard, Storbritannia (McLaren-Mercedes) 1.31,019,
4) Rubens Barrichello, Brasil (Ferrari) 1.31,217,
5) Fernando Alonso, Spania (Renault) 1.31,276,
6) Kimi Räikönnen, Finland (McLaren-Mercedes) 1.31,303,
7) Juan Pablo Montoya, Colombia (Williams-BMW) 1.31,654,
8) Mark Webber, Australia (Jaguar) 1.31,977,
9) Olivier Panis, Frankrike (Toyota) 1.32,011,
10) Cristiano Da Matta, Brasil (Toyota) 1.32,133.

FOTBALL:

EM-kvalifisering fotball U21 fredag:

Gruppe 2:

Norge – Luxembourg 5-0 (1-0)

Bosnia-Hercegovina – Danmark 0-3 (0-3)

Gruppe 3:

Østerrike – Tsjekkia 0-2 (0-1)

Gruppe 4:

Sverige – Latvia 3-2 (2-0)

Ungarn – Polen 1-2 (0-0)

Gruppe 5:

Sen kampstart (20.30): Skottland – Litauen, Tyskland – Island.

Gruppe 6:

Armenia – Spania 0-2 (0-0)

Hellas – Nord-Irland 0-1 (0-1).

Gruppe 7:

Tyrkia – England 1-0 (1-0)

Sen kamp start Portugal – Slovakia (22.15).

Gruppe 8:

Belgia – Estland 4-2 (2-1)

Kroatia – Bulgaria 0-1 (0-0)

Gruppe 9:

Sen kampstart (20.30): Italia – Aserbajdsjan, Wales – Serbia og Montenegro.

Gruppe 10:

Russland – Georgia 3-2 (1-0)

Sveits – Irland 0-2 (0-0)

Fotball G18: Norge – Latvia 3-2

EM-kvalifisering for G18-landslag fredag:

Norge – Latvia 3-2 (2-1)

Szamotuly stadion

1000 tilskuere

Mål Norge: 1-0 Daniel Fredheim Holm (13), 2-1 Mohammad Abdellaoui (62), 3-2 Abdellaoui (85).

Laget (4-4-2): Iven Austbø (Viking) – Christian Tanum (Stabæk), Børre Stenslid (Skavøypoll) (Arve Walde, Brann fra 59.), Lamin Bojang (Vålerenga), Bjørnar Holmvik (Stabæk) – Kenneth Andreassen (Lillestrøm), Henning Hauger (Stabæk), Jonas Johansen (Tromsø), André Danielsen (Viking) – Daniel F. Holm (Skeid), Magnus Myklebust (Hødd) (Mohammad Abellaoui, Skeid fra 78.).

Spansk cupfotball torsdag, 1. runde:
Cerre Reyes Atletico (4. div.) – Sevilla 1-7,
Cultural Leonesa (3. div.) – Albacete 1-0.

GOLF:

Las Vegas Invitational i golf (4 mill. dollar) torsdag, stillingen etter annen runde:
1) Scott Verplank, USA 126 slag (64-62), Steve Flesch, USA 126 (62-64),
3) Charles Howell, USA 128 (63-65),
4) Tim Herron, USA 129 (67-62), Craig Barlow, USA 129 (62-67), Steve Lowery, USA 129 (65-64).

ISHOCKEY:

Ishockey, National Hockey League (NHL) natt til fredag:
Ottawa Senators – Montreal Canadiens 5-2,
Washington Capitals – New York Islanders 6-1,
Nashville Predators – Anaheim Mighty Ducks 3-1,
Edmonton Oilers – San Jose Sharks 5-2,
Philadelphia Flyers – Buffalo Sabres 2-0,
Atlanta Thrashers – Columbus Blue Jackets 2-1,
Vancouver Canucks – Calgary Flames 4-1,
Detroit Red Wings – Los Angeles Kings 3-2,
Florida Panthers – Carolina Hurricanes 3-1.

HÅNDBALL:

1. DIVISJON HÅNDBALL MENN, GRUNNSPILLET:

Urædd-Fjellhammer 42 - 14

Elverum 7 7 0 0 171 - 134 14

Urædd 6 6 0 0 198 - 117 12

Kjøkkelvik 6 5 0 1 202 - 159 10

Vestli 5 3 0 2 141 - 127 6

Haugaland 5 3 0 2 143 - 125 6

Hundvåg 6 2 1 3 164 - 162 5

Follo 4 2 0 2 106 - 103 4

Kjelsås 4 2 0 2 99 - 100 4

Alta 6 1 1 4 151 - 171 3

Oppsal 6 1 0 5 123 - 179 2

Fjellhammer 7 1 0 6 154 - 203 2

Bodø 6 0 0 6 128 - 200 0

TENNIS:

Internasjonal tennis fredag:

ATP-turnering Lyon (800.000 dollar), kvartfinaler:

Rainer Schüttler (1), Tyskland – Xavier Malisse, Belgia 7-6 (7-2), 6-4, Paradorn Srichaphan (3), Thailand – Fabrice Santoro, Frankrike 1-6, 6-3, 7-6, (7-4), Mikhail Jouzjnij, Russland – Robby Ginepri, USA 7-6 (7-3), 6-2, Arnaud Clement, Frankrike – Hicham Arazi, Marokko 6-3, 6-4.

ATP-turnering Wien (765.000 dollar), kvartfinaler:

Roger Federer (1), Sveits – Jarkko Nieminen, Finland 6-3, 6-3, Carlos Moya (2), Spania – Nicolas Kiefer, Tyskland 6-4, 7-6 (7-5), Tim Henman, Storbritannia – Jonas Björkman, Sverige 6-1, 6-4, Max Mirnij, Hviterussland – Feliciano Lopez, Spania 7-6, (7-5), 6-4.

WTA-turnering Filderstadt (650.000 dollar), kvartfinaler:

Kim Clijsters (1), Belgia – Amelie Mauresmo (5), Frankrike 6-4, 6-3, Justine Henin-Hardenne (2), Belgia – Elena Dementjeva (6), Russland 7-5, 6-0, Jelena Bovina, Russland – Lindsay Davenport (3), USA 6-3, 6-2, Mary Pierce Frankrike – Magdalena Malejeva, Bulgaria 7-5, 7-6 (8-6).

WTA-turnering Tasjkent (140.000 dollar), kvartfinaler:

Emmanuelle Gagliardi (2), Sveits – Adriana Serra Zanetti, Italia 6-2, 6-4, Saori Obata (3), Japan – Jelena Kostanic (8), Kroatia 5-7, 6-0, 6-4, Virginia Ruano Pascual (4), Spania – Jill Craybas (6), USA 6-2, 6-1, Arantxa Parra, Spania – Lioudmila Skavronskaia, Russland 6-3, 6-4.

SYKLING:

VM i sykling fredag:

Menn U23, 173,6 km:

Gull: Sergej Lagutin, Usbekistan 4.10.05,

sølv: Johan Van Summeren, Belgia, samme tid,

bronse: Thomas Dekker, Nederland s.t.,

4) Jens Renders, Belgia s.t., 5) Matej Mugerli, Slovenia s.t., 6) Aleksander Bazenov, Russland s.t., 7) Marcus Fothen, Tyskland s.t., 8) Pieter Weening, Nederland s.t., 9) Massimo Iannetti, Italia s.t., 10) Francisco Ventoso Alberdi, Spania 0.09 min. bak,

11) Steven Caethoven, Belgia s.t., 12) Andreas Dietziker, Sveits s.t., 13) Joost Posthuma, Nederland s.t., 14) Matej Jurco, Slovakia s.t., 15) Giovanni Visconti, Italia s.t., 16) Maxim Iglinskij, Kasakhstan s.t., 17) Maxime Monfort, Belgia s.t., 18) Jussi Veikkanen, Finland s.t., 19) Geoffroy Lequatre, Frankrike s.t., 20) Harald Starzengruber, Østerike s.t.

De norske: Per Martin Lund og Roy Hegreberg kom ikke inn blant de 53 beste. Andreas Molandsveen og Kristian Ellertsen sto av.

Kvinner junior, 74,4 km:

Gull: Loes Markerink, Nederland 2.05.39,

sølv: Jirina Tolmatsjeva, Russland, samme tid,

bronse: Sabine Fischer, Tyskland s.t.,

4) Bianca Knöpfle, Tyskland s.t., 5) Laura Bozzolo, Italia s.t., 6) Candice Sullivan, Australia s.t., 7) Karolina Konieczna, Polen s.t., 8) Stephanie Williams, Australia s.t., 9) Kate Nichols, Australia s.t., 10) Monika Furrer, Sveits s.t.,

11) Loes Sels, Belgia s.t., 12) Inga Cilvinaite, Litauen 0.32 min. bak, 13) Sara Peeters, Belgia s.t., 14) Jekaterina Tretijakova, Russland s.t., 15) Jirina Sjpilijova, Ukraina s.t.

Mest sett siste uken

Lik Nettavisen her og få flere ferske nyheter og friske meninger!

Våre bloggere