RING: 02060 E-POST: 02060@nettavisen.no
Ønsker du å sende video eller andre dokumenter? Benytt 02060@nettavisen.no
Kontakt oss

Sportsresultater lørdag

Sist oppdatert:
Sportsresultater, laguttak og annet lørdag 30. august. Resultatene er sortert alfabetisk etter idrett.

FOTBALL:

Premier League (4. runde):

Everton – Liverpool 0-3 (0-1). L: Owen (39, 52), Kewell (80). T: 40.200.
John Arne Riise spilte 1 minutt som innbytter for Liverpool.
Aston Villa – Leicester 3-1 (3-0). A: Tatcher (selvmål 8), Angel (10, 16). L: Izzet (53). T: 32.274. Rødt kort: Ferdinand (39), Leicester.
Ronny Johnsen spilte 77 minutter for Aston Villa.
Bolton – Charlton 0-0. T: 23.098.
Chelsea – Blackburn 2-2 (1-1). C: Mutu (45), Hasselbaink (63). B: Cole (1, 58). T: 41.066.
Middlesbrough – Leeds 2-3 (0-1). M: Nemeth (60), Juninho (63). L: Sakho (16), Camara (77), Viduka (89). T: 30.414.
Newcastle – Birmingham 0-1 (0-0). B: Dunn (str. 61). T: 52.006.
Tottenham – Fulham 0-3 (0-1). F: Hayles (23, 67), Morte (71). T: 33.421.
Wolverhampton – Portsmouth 0-0. T: 28.860.
Steffen Iversen var ubenyttet reserve for Wolverhampton.

1. divisjon (5. runde):
Bradford – Sunderland 0-4 (0-3). S: Breen (3), Stewart (15), Arca (31), Thornton (76). T: 14.116.
Burnley – Crewe 1-0 (0-0). B: Chaplow (52). T: 11.495.
Derby – West Bromwich 0-0. T: 21.499.
Ipswich – West Ham 1-2 (0-1) I: Wright (65). W: Defoe (21), Connoly (47). T: 29.679.
Millwall – Crystal Palace 0-1 (0-0). C: Watson (67). T: 14.425.
Preston – Stoke 1-0 (1-0). P: McKenna (19). T: 12.965.
Nottingham – Norwich 2-0 (1-0). Not: Johnson (30), Harewood (str.51). T: 21.058.
Rotherham – Wigan 0-2 (0-0). W: Jarrett (53), Ellington (59). T: 6660.
Sheffield U. – Coventry 1-1 (1-0). S: Brown (str. 42). C: Suffo (67). T: 20.102.
Walsall – Cardiff 1-0 (0-0). W: Leitao (52). T: 8974.
Watford – Gillingham 2-2 (1-0). W: Helguson (7), Webber (54). G: Shaw (52), Spiller (63). T: 12.793.
Wimbledon – Reading 0-3 (0-1). R: Goater (12, 59), Hughes (53). T: 2066.

2. divisjon (5. runde):
Barnsley – Notts County 1-1,
Bristol C. – Grimsby 1-0,
Luton – Hartlepool 3-2,
Oldham – Rushden & Diamonds 3-2,
Peterborough – Stockport 1-2,
Plymouth – Brighton 3-3,
Port Vale – Brentford 1-0,
Queen's P.R. – Chesterfield 3-0,
Swindon – Blackpool 2-2,
Tranmere – Colchester 1-1,
Wrexham – Bournemouth 0-1.

Spilles mandag: Wycombe – Sheffield W.

3. divisjon (5. runde):
Carlisle – Cambridge 0-0,
Huddersfield – Bristol R. 2-1,
Hull – Boston 2-1,
Kidderminster – Oxford 1-1,
Leyton Orient – Cheltenham 1-4,
Lincoln – York 3-0,
Macclesfield – Yeovil 4-1,
Northampton – Doncaster 1-0,
Rochdale – Darlington 4-2,
Scunthorpe – Torquay 2-1,
Southend – Bury 1-0,
Swansea – Mansfield 4-1.

Eliteserien fotball kvinner lørdag, 14. runde:
Arna-Bjørnar – Kolbotn 3-2 (2-1)
Arna stadion
143 tilskuere
Mål: 1-0 Stine Andreassen (4), 2-0 Bente Musland (11), 2-1 Christine Bøe Jensen (28), 3-1 Grete Anfinsen (67), 3-2 Natalia Galvez (77).
Dommer: Vibeke Karlsen, Grei.

Asker – Klepp 0-0
Asker stadion
156 tilskuere
Dommer: Ann Helene R. Østervold, Øygard.
Gult kort: Henriette Viker, Monica Knudsen, Eveliina Sarapää, Asker.

Fløya – Røa 1-1 (1-0)
Fløyabanen
200 tilskuere
Mål: 1-0 Tone Heimlund (18), 1-1 Elisabeth Walin (75).
Dommer: Vibeke Larsen, Tromsø.
Gult kort: Karin Bredeland, Røa.

Team Strømmen – Larvik 5-0 (2-0)
Strømmen stadion
74 tilskuere
Mål: 1-0 Maria Hansen (selvmål 12), 2-0 Elene Moseby (str. 36), 3-0 Hege Storløkken (52), 4-0 Storløkken (67), 5-0 Juliane Olstad (77).
Dommer: Lisbeth Hoch Lode, Frøyland.


Trondheims-Ørn – Liungen 2-0 (1-0)
Rosenborgbanen
305 tilskuere
Mål: 1-0 Elisabeth Fagerheim (11), 2-0 Monica Enlid (str. 50).
Dommer: Bente Skogvang, BUL.
Gult kort: Ann Iren Mørkved, Trondheims-Ørn.

2. divisjon fotball menn lørdag:

Avd. 1 (19. runde):
Pors Grenland – Runar 5-1,
Tollnes – Frigg 1-1.

Avd. 2 (19. runde):
Molde 2. lag – Eidsvold Turn 0-3,
Clausenengen – Byåsen 0-3,
Lillestrøm 2. lag – Averøykameratene 6-2,
Mercantile – Kongsvinger 1-3,
Nybergsund – FF Lillehammer 7-0,
Skjetten – Gjøvik/Lyn 3-5,
Ullensaker/Kisa – Lørenskog 3-0.

Avd. 3 (19. runde):
Klepp – Fyllingen 3-2,
Løv Ham – Vidar 4-0,
Åsane – Ålgård 4-1.

Avd. 4 (19. runde):
Vesterålen – Skjervøy 9-0,
Nidelv – Mo 1-1.

Skotsk eliteserie fotball lørdag, 4. runde:
Celtic – Livingston 5-1 (2-0). C: Larsson (25, 56, 77), Maloney (39), Thompson (90). L: Lilley (85). T: 57.165.
Hibernian – Aberdeen 1-1 (0-1). H: Brown (69). A: Anderson (6). T: 10.682.
Motherwell – Partick 2-2 (1-1). M: McFadden (9, 69). P: Britton (26), Taylor (82). T: 6193. Rødt kort: Pearson (48), Motherwell, Murray (83), Partick.

Italiensk serie A fotball lørdag, 1. runde:
Reggina – Sampdoria 2-2 (2-0). R: Cozza (5), Di Michele (41). S: Bazzani (64), Diana (73). T: 26.000.

Tysk cup, 1. runde:
Reutlingen – Hertha Berlin 1-6,
Gerbrunn – Wacker Burghausen 0-14,
Leverkusen (amatører) – Stuttgart 0-4,
Bergedorf – Wolfsburg 1-6,
Unterhaching – Rot-Weiss Oberhausen 6-2,
Holstein Kiel – Leverkusen 1-3,
Erzgebirge Aue – Greuther Fürth 0-3,
Ludwigsfelder – Werder Bremen 1-9,
Jahn Regensburg – Bochum 2-1,
Mainz (amatører) – Karlsruhe 1-1 (3-4 på straffer).

Spilt fredag:
Hoffenheim – Eintracht Trier 4-3 e.o.,
Wolfsburg (amatører) – Energie Cottbus 2-0,
Rot-Weiss Erfurt – Alemannia Aachen 1-1 (3-4 på straffer),
Waldhof Mannheim – Union Berlin 0-4.

VM G17 lørdag:
Finale:
Brasil – Spania 1-0 (1-0)
Mål: 1-0 Leonardo (7). 10.452 tilskuere.

Bronsekamp:
Argentina – Colombia 1-1 (1-0), 5-4 på straffer
Mål: 1-0 Diego Lagos (4), 1-1 Carlos Hidalgo (52). 6400 tilskuere.

Tyrkisk 1. divisjon fotball lørdag, 4. runde:
Elaz¿¿spor – Adanaspor 3-4,
Diyarbak¿rspor – Fenerbahçe 1-2,
Gaziantepspor – Konyaspor 3-1,
Malatyaspor – Samsunspor 5-0.

FRIIDRETT:

VM i Paris lørdag, finaler:

Menn, 110 m hekk (+0,3 m/s):
Gull: Allen Johnson, USA 13,12,
sølv: Terrence Trammell, USA 13,20,
bronse: Liu Xiang, Kina 13,23,
4) Larry Wade, USA 13,34,
5) Chris Phillips, USA 13,36,
6) Marcio Simao de Souza, Brasil 13,48,
7) Shi Dongpeng, Kina 13,55,
8) Yoel Hernandez, Cuba 13,57.

Menn, maraton:
Gull: Jauad Gharib, Marokko 2.08.31,
sølv: Julio Rey, Spania 2.08.38,
bronse: Stefano Baldini, Italia 2.09.14,
4) Alberto Chaica, Portugal 2.09.25,
5) Shigeru Aburaya, Japan 2.09.26,
6) Daniele Caimmi, Italia 2.09.29,
7) Ian Syster, Sør-Afrika 2.10.17,
8) Michael Rotich, Kenya 2.10.35,
9) Hendrick Ramaala, Sør-Afrika 2.10.37,
10) Atsushi Sato, Japan 2.10.38,
...33) Karl Johan Rasmussen, Norge 2.16.00.

Kvinner, spyd:
Gull: Mirela Manjani-Tzelili, Hellas 66,52,
sølv: Tatjana Sjikolenko, Russland 63,28,
bronse: Steffi Nerius, Tyskland 62,70,
4) Mikaela Ingberg, Finland 62,20,
5) Osleidys Menendez, Cuba 62,19,
6) Sonia Bisset, Cuba 60,17,
7) Claudia Coslovich, Italia 59,64,
8) Laverne Eve, Bahamas 59,60,
9) Valeria Zabruskova, Russland 59,51,
10) Taina Kolkkala, Finland 57,50,
11) Ma Ning, Kina 57,43,
12) Nikolett Szabo, Ungarn 56,98.

5000 m:
Gull: Tirunesh Dibaba, Etiopia 14.51,72,
sølv: Marta Dominguez, Spania 14.52,26,
bronse: Edith Masai, Kenya 14.52,30,
4) Jelena Zadorozjnaja, Russland 14.52,36,
5) Elvan Abeylegesse, Tyrkia 14.53,56,
6) Isabella Ochichi, Kenya 14.54,08,
7) Gulnara Samitova, Russland 14.54,38,
8) Courtney Babcock, Canada 14.54,98,
9) Sun Yingjie, Kina 14.57,01,
10) Berhane Adere, Etiopia 14.58,07,
11) Gabriela Szabo, Romania 14.59,36,
12) Emilie Mondor, Canada 15.02,36,
13) Zahra Ouaziz, Marokko 15.16,73,
14) Zhor El Kamch, Marokko 15.29,72,
15) Sonia O'Sullivan, Irland 15.36,62.

4 x 100 m:
Gull: Frankrike 41,78 (Patricia Girard, Muriel Hurtis, Sylviane Felix, Christine Arron),
sølv: USA 41,83 (Angela Williams, Chryste Gaines, Inger Miller, Torri Edwards),
bronse: Russland 42,66 (Olga Fjodorova, Julia Tabakova, Marina Kislova, Larisa Kruglova),
4) Ukraina 43,07 (Tatjana Tkalitsj, Anzjela Kravtsjenko, Olena Pastusjenko, Oksana Kajdasj),
5) Tyskland 43,27 (Melanie Paschke, Marion Wagner, Sandra Moler, Katja Wakan),
6) Belgia 43,45 (Katleen De Caluwe, Audry Rochtus, Elodie Ouedraogo, Kim Gevaert),
7) Hviterussland 43,47 (Julia Nesterenko, Oksana Dragun, Jelena Nevmerzjitskaja, Natalja Safronnikova).
Brøt: Jamaica (Vonette Dixon, Elva Goulbourne, Beverly McDonald, Brigitte Foster).

Lengde:
Gull: Eunice Barber, Frankrike 6,99,
sølv: Tatjana Kotova, Russland 6,74,
bronse: Anju Bobby George, India 6,70,
4) Jade Johnson, Storbritannia 6,63,
5) Olga Rubljova, Russland 6,58,
6) Tunde Vaszi, Ungarn 6,53,
7) Bronwyn Thompson, Australia 6,48,
8) Grace Upshaw, USA 6,47,
9) Fiona May, Italia 6,46,
10) Ljudmila Galkina, Russland 6,45,
11) Valentina Gotovska, Latvia 6,43,
12) Concepcion Montaner, Spania 6,37.

GOLF:
International Open golf, europatour menn, stillingen etter 3. runde (par 72):

1) Robert Karlsson, Sverige 200 (65-64-71),
2) Brian Davis, England 202 (68-69-65), Gary Evans, England 202 (66-68-68), Raphaël Jacquelin, Frankrike 202 (62-69-71) pg Marcel Siem, Tyskland 202 (64-70-68).
Henrik Bjørnstad klarte ikke cuten fredag og endte på 77. plass.
Turneringen avslut tes søndag.

ROING:
VM i roing, finaler lørdag:

Menn, singlesculler:
Gull: Olaf Tufte, Norge 6.46,15,
sølv: Marcel Hacker, Tyskland 6.47,47,
bronse: Iztok Cop, Slovenia 6.48,31,
4) Vaclav Chalupa, Tsjekkia 6.54,86,
5) Duncan Free, Australia 6.57,40,
6) Ralph Kreibich, Østerrike 7.05,30.

Toer u/styrmann:
Gull: Drew Ginn/James Tomkins, Australia 6.19,31,
sølv: Sinisa Skelin/Niksa Skelin, Kroatia 6.20,79,
bronse: Ramon di Clemente/Donovan Cech, Sør-Afrika 6.21,69,
4) James Cracknell/Matthew Pinsent, Storbritannia 6.23,19,
5) Giuseppe de Vita/Dario Lari, Italia 6.24,74,
6) Wayne Pommen/Scott Frandsen, Canada 6.26,80.

Kvinner, singlesculler:
Gull: Rumyana Neykova, Bulgaria 7.18,12,
sølv: Katrin Rutschow-Stomporowski, Tyskland 7.21,44,
bronse: Jekaterina Karsten, Hviterussland 7.23,30,
4) Mirka Knapova, Tsjekkia 7.27,70,
5) Zhang Xiuyun, Kina 7.32,64,
6) Julija Levina, Russland 7.33,64.

Toer u/styrmann:
Gull: Katherine Grainger/Catherine Bishop, Storbritannia 7.04,88,
sølv: Julija Bitsjyk/Natallja Helakh, Hviterussland 7.05,89,
bronse: Georgeta Andrunache/Viorica Susanu, Romania 7.06,16,
4) Jacqui Cook/Karen Clark, Canada 7.07,37,
5) Yin Xiaobei/Yan Xiaoxia, Kina 7.14,17,
6) Katie Hammes/Lianne Nelson, USA 7.21,94.

TENNIS:
US Open i tennis, fredag (utvalgte resultater):

Menn, 2. runde:
Andy Roddick (4), USA – Ivan Ljubicic, Kroatia 6-3, 6-7 (4-7), 6-3, 7-6 (10-8),
Carlos Moya (7), Spania – Wesley Moodie, Sør- Afrika 6-2, 7-6 (8-6), 6-3,
Jiri Novak (10), Tsjekkia – Jan-Michael Gambill, USA 6-4, 6-4, 6-4,
Rainer Schuettler (8), Tyskland – Nicolas Kiefer, Tyskland 6-1, 7-5, 2-6, 6-4,
Younes El Aynaoui (22), Marokko – Rafael Nadal, Spania 7-6 (8-6), 6-3, 7-6 (8-6),
Alberto Martin, Spania – Albert Costa (25), Spania 6-3, 6-3, 3-6, 6-2,
Roger Federer (2), Sveits – Jean-Rene Lisnard, Frankrike 6-1, 6-2, 6-0,
Sjeng Schalken (12), Nederland – Lars Burgsmueller, Tyskland 4-6, 2-6, 6-2, 6-2, 6-0,
David Nalbandian (13), Argentina – Jarkko Nieminen, Finland 5-7, 6-3, 6-1, 4-6, 7-6 (7-3),
Mark Philippoussis (20), Australia – Anthony Dupuis, Frankrike 6-2, 6-3, 6-4,
Xavier Malisse, Belgia – Agustin Calleri (19), Argentina 6-2, 6-7 (3-7), 6-3, 3-6, 6-3.

3. runde:
Lleyton Hewitt (6), Australia – Radek Stepanek, Tsjekkia 6-1, 3-0, oppgitt (Stepanek skadd),
Paradorn Srichaphan (11), Thailand – Fernando Verdasco, Spania 6-3, 6-4, 6-3.

Kvinner, 3. runde:
Lindsay Davenport (3), USA – Melinda Czink, Ungarn 6-0, 6-2,
Nadia Petrova (19), Russland – Amanda Coetzer (14), Sør-Afrika 6-0, 6-1,
Alena Likhotseva, Russland – Fabiola Zuluaga, Colombia 7-6 (7-4), 6-4,
Amelie Mauresmo (5), Frankrike – Maria Kirilenko, Russland 6-4, 6-2,
Paola Suarez (24), Argentina –Alicia Molik, Australia 6-4, 4-6, 6-2,
Kim Clijsters (1), Belgia – Svetlana Kuznetsova (27), Russland 6-3, 6-2,
Maghann Shaughnessy (17), USA – Vera Zvonareva (13), Russland 4-6, 6-4, 6-2,
Tamarine Tanasugarn, Thailand – Daniela Hantuchova (9), Slovakia 6-2, 6-4.
Jelena Dementijeva (11), Russland – Amy Frazier, USA 7-6 (7-1), 7-6 (7-3),
Mary Pierce, Frankrike – Shinobu Asagoe, Japan 6-4, 6-1.

Mest sett siste uken

Lik Nettavisen her og få flere ferske nyheter og friske meninger!

Våre bloggere