RING: 02060 E-POST: 02060@nettavisen.no
Ønsker du å sende video eller andre dokumenter? Benytt 02060@nettavisen.no
Kontakt oss

Sportsresultater søndag

Sist oppdatert:
Sportsresultater, laguttak og annet søndag 24. august 2003. Resultatene er sortert alfabetisk etter idrett.

Se her for lørdagens sportsresultater.

FORMEL 1:

Ungarns Grand Prix søndag, VM-runde formel 1:
1) Fernando Alonso, Spania (Renault) 1.39.01,460 (snittfart 185,938 km/t),
2) Kimi Räikkönen, Finland (McLaren-Mercedes) 16,768 sek. bak,
3) Juan Pablo Montoya, Colombia (Williams-BMW) 34,537,
4) Ralf Schumacher, Tyskland (Williams-BMW) 35,620,
5) David Coulthard, Storbritannia (McLaren-Mercedes) 56,535,
6) Mark Webber, Australia (Jaguar-Cosworth) 1.12,643,
7) Jarno Trulli, Italia (Renault) 1 runde bak,
8) Michael Schumacher, Tyskland (Ferrari) 1 runde,
9) Nick Heidfeld, Tyskland (Sauber-Petronas) 1 runde,
10) Jenson Button, Storbritannia (BAR-Honda) 1 runde.

VM (13 av 16 løp):
1) M. Schumacher 72,
2) Montoya 71,
3) Räikkönen 70,
4) R. Schumacher 58,
5) Alonso 54,
6) Rubens Barrichello, Brasil 49,
7) Coulthard 45,
8) Trulli 24,
9) Webber 15,
10) Button 12.

VM lag:
1) Williams-BMW 129,
2) Ferrari 121,
3) McLaren-Mercedes 115.
Neste VM-løp er Italias Grand Prix i Monza 14. september.

FOTBALL:

Spansk supercup fotball søndag, 1. kamp:
Mallorca – Real Madrid 2-1 (1-1)
0-1 Luis Figo (19)
1-1 Arnold Bruggink (45)
2-1 Samuel Eto’o (48).
21.000 tilskuere.
Returkampen spilles i Madrid onsdag.

Tysk Bundesliga fotball søndag, 4. runde:
Hamburg – Bayern München 0-2.

Allsvenskan fotball søndag, 19. runde:
Halmstad – Malmö 0-4
Helsingborg – AIK 5-1

Fransk 1. divisjon fotball søndag, 4. runde:
Paris Saint-Germain – Monaco 2-4.

Gresk 1. divisjon fotball søndag, 1. runde:
Proodeftiki – Khalkidona 1-1
Akratitos – Aris 1-0
Iraklis – OFI Kreta 4-0
Panionios – Paniliakos 3-2
PAOK – Olympiakos 0-2
Ionikos – Kallithea 3-2
Panathinaikos – Xanthi 1-0

2. divisjon fotball menn søndag, 18. runde:

Avd 1:
Kjelsås – Tønsberg 2-2
Jerv – Tollnes 0-2

Avd. 2:
Averøykameratene – Ullensaker/Kisa 2-4
Gjøvik-Lyn – Clausenengen 4-1
Lillehammer – Skjetten 1-1.

Avd. 4:
Rosenborg 2. lag – Nidelv 4-2
Steinkjer – Vesterålen 1-1
Levanger – Skarp 2-2
Tromsdalen – Strindheim 2-0.

Nederlandsk æresdivisjon fotball søndag, 2. runde:
Nijmegen – Roda 1-3
Volendam – Groningen 3-0
Zwolle – Waalwijk 0-3.

Belgisk 1. divisjon fotball søndag, 3. runde:
Beerschot – Genk 2-2
Charleroi – Cercle Brugge 0-0.

Sveitsisk superliga fotball søndag, 7. runde:
Basel – Servette 6-0.

Finsk eliteserie fotball søndag, 17. runde:
Haka – Jokerit 0-1
Jazz – Tampere 1-1
KooTeePee – HJK 0-4
KuPS – MyPa 2-2
Lahti – Jaro 2-1.

Dansk superliga fotball søndag, 5. runde:
Esbjerg – AaB 3-2
Nordsjælland – Frem 1-3
Herfølge – AB 0-2
Viborg – AGF 1-0
Midtjylland – OB 2-1

Portugisisk 1. divisjon fotball søndag, 2. runde:
Paços Ferreira – Moreirense 1-0
Rio Ave – Gil Vicente 1-1
Braga – Nacional 1-0
Amadora – Porto 1-1

Østerriksk eliteserie fotball søndag, 6. runde:
Mattersburg – Rapid Wien 1-4.

Tyrkisk 1. divisjon fotball søndag, 3. runde:
Be¿ikta¿ – Ankaragücü 3-0
Gençlerbirli¿i – Gaziantepspor 1-0
Konyaspor – Diyarbak¿rspor 3-1
Samsunspor – Denizlispor 2-1.

NM fotball kvinner søndag, kvartfinale:
Medkila – Sandviken 6-1.

FRIIDRETT:

Friidretts-VM, finaler søndag:
Kvinner, 20 km kappgang:
Gull: Jelena Nikolajeva, Russland 1.26.52
sølv: Gillian O'Sullivan, Irland 1.27.34
bronse: Valentina Tsybulskaya, Hviterussland 1.28.10
4) Tatjana Gudkova, Russland 1.28.53
5) Claudia Stef, Romania 1.29.09
6) Rossella Giordano, Italia 1.29.14
Kjersti Tysse Plätzer, Norge diskvalifisert

Kvinner, sjukamp:
Gull: Carolina Klüft, Sverige 7001
sølv: Eunice Barber, Frankrike 6755
bronse: Natalja Sazanovitsj, Hviterussland 6524
4) Jelena Prokhorova, Russland 6452
5) Denise Lewis, Storbritannia 6254
6) Gertrud Bacher, Italia 6166

Menn, 10.000 m:
Gull: Kenenisa Bekele, Etiopia 26.49,57
sølv: Haile Gebrselassie, Etiopia 26.50,77
bronse: Sileshi Sihine, Etiopia 27.01,44
4) Abdullah Ahmad Hassan, Qatar 27.18,28
5) John Cheruiyot Korir, Kenya 27.19,94
6) Wilberforce Talel, Kenya 27.33,60

Kvinner, 100 m (+0,9 m/s):
Gull: Kelli White, USA 10,85
sølv: Torri Edwards, USA 10,93
bronse: Zjanna Block, Ukraina 10,99
4) Chandra Sturrup, Bahamas 11,02
5) Ekaterini Thanou, Hellas 11,03
6) Christine Arron, Frankrike 11,06

ISHOCKEY:

Treningskamper ishockey søndag:
Nybro (Danmark) – Sparta Sarpsborg 6-1 (1-0, 2-1, 3-0)
Storhamar – Frisk-Asker 6-1 (2-0, 1-1, 3-0)
Stjernen – Lillehammer 1-3

SANDVOLLEYBALL:

Verdensserie sandvolleyball kvinner søndag:
Finale:
Tian Jia/Wang Fei, Kina – Tamara Larrea Peraza/Dalixia Fernandez Grasset, Cuba 2-0 (21-17, 21-19).
Kristine Wiig/Heidi Byberg endte på delt 9. plass etter å ha blitt slått ut i åttedelsfinalen.

SYKKEL:

Sykkelrittet GP Ouest-France Plouay søndag, 198 km:
1) Andy Flickinger, Frankrike (Ag2R) 4.34.22
2) Anthony Geslin, Frankrike (Brioches La Boulangere) samme tid
3) Nicolas Jalabert, Frankrike (CSC) s.t.
4) Christophe Mengin, Frankrike (FdJeux) s.t.
5) Kurt Asle Arvesen, Norge (Team fakta) s.t.
6) Mark Scanlon, Irland (Ag2R) s.t.
7) Joseba Albizu, Spania (Mercatone Uno) 0.03 min. bak
8) Patrice Halgand, Frankrike (Jean Delatour) 0.25
9) Cedric Vasseur, Frankrike (Cofidis) 1.38
10) Thor Hushovd, Norge (Credit Agricole) 1.48.

TENNIS:

Internasjonal tennis i helgen:

ATP-turnering New York (380.000 dollar):
Finale søndag:
Paradorn Srichaphan (1), Thailand – James Blake, USA 6-2, 6-4
Semifinaler lørdag:
Paradorn Srichaphan (1), Thailand – Nicolas Kiefer, Tyskland 6-0, 6-2,
James Blake, USA – Younes El Aynaoui (7), Marokko 6-3, 6-1.

WTA-turnering New Haven (625.000 dollar):
Finale lørdag:
Jennifer Capriati (3), USA – Lindsay Davenport (1), USA 6-2, 4-0, oppgitt
(Davenport skadet).

TERRENGSYKLING:

EM terrengsykling søndag, rundbane:
Kvinner:
1) Gunn-Rita Dahle, Norge 1.41.56,57,
2) Jirina Kalientijeva, Russland 0.40,20 min. bak,
3) Marga Fullana Riera, Spania 1.18,41,
4) Ivonne Kraft, Tyskland 1.36,63,
5) Barbara Blatter, Sveits 1.47,90,
6) Maja Wloszczowska, Polen 1.57,90,
Øvrige norske: 33) Lene Byberg 14.49,52.

TURN:

Turn-VM lørdag, apparatfinaler:

Menn, frittstående:
1) Paul Hamm, USA og Jordan Jovtsjev, Bulgaria 9,762,
3) Kyle Shewfelt, Canada 9,737,
4) Diego Hypolito, Brasil og Marian Dragulescu, Romania 9,662,
6) Igor Vihrovs, Latvia 9,612,

Bøylehest:
1) Takehiro Kashima, Japan og Teng Haibin, Kina 9,762,
3) Nikolai Krijukov, Russland 9,725,
4) Ioan Suciu, Romania 9,712,
5) Marius Urzica, Romania 9,650,
6) Ivan Ivankov, Hviterussland 9,575

Ringer:
1) Jordan Jovtsjev, Bulgaria og Dimosthenis Tampakos, Hellas 9,787,
3) Matteo Morandi, Italia og Andrea Coppolino, Italia 9,700,
5) Tatsuya Yamada, Japan 9,687,
6) Blaine Wilson, USA 9,675,

Kvinner, sprang:
1) Oksana Khusovitina, Usbekistan 9,481,
2) Jelena Zamolodtsjikova, Russland og Kang Yun-mi, Nord-Korea 9,443,
4) Monica Rosu, Romania 9,374, 5) Anna Pavlova, Russland 9,356,
6) Corale Chacon, Frankrike 9,306,

Skranke:
1) Chellsie Memmel, USA og Hollie Vise, USA 9,612,
3) Elizabeth Tweddle, Storbritannia 9,512,
4) Pyon Kwang-sun, Nord-Korea 9,500,
5) Lin Li, Kina 9,350,
6) Jirina Jarotska, Ukraina 9,300
Resten av apparatfinalene avvikles natt til mandag norsk tid.

Mest sett siste uken

Lik Nettavisen her og få flere ferske nyheter og friske meninger!

Våre bloggere