RING: 02060 E-POST: 02060@nettavisen.no
Ønsker du å sende video eller andre dokumenter? Benytt 02060@nettavisen.no
Kontakt oss

Sportsresultater søndag

Sportsresultater, laguttak og annet fra søndag 7. september 2003. Idrettene er ordnet alfabetisk.

FOTBALL:
Privatlandskamp fotball menn søndag:

Australia – Jamaica 2-1 (1-1)

Mål: 1-0 Marco Bresciano (19), 1-1 Kevin Lisbie, 2-1 Harry Kewell. T: 8050.

1. divisjon fotball, menn:

Alta-Mandalskam. 0 - 0

Bærum-Fredrikstad 1 - 1

Hønefoss-Raufoss 3 - 5

Haugesund-Sandefjord 0 - 0

Skeid-Strømsgodset 1 - 2

Ham-Kam-Hødd 2 - 1

Start-Ørn-Horten 1 - 1

2.divisjon avdeling 4:

Levanger-Nidelv 2 - 2

Mo-Strindheim 0 - 3

Tromsdalen-Vesterålen 1 - 0

Skjervøy-Bossekop 1 - 3

Steinkjer-Hammerfest 4 - 3

Narvik-Skarp 4 - 0

2. divisjon, avd. 3:

Vidar-Klepp 3 - 1

Fyllingen-Åsane 2 - 2

Nest-Sotra-Fana 1 - 1

Ålgård-Skarbøvik 3 - 1

Vard-Langevåg 4 - 0

1. divisjon, kvinner:

Nittedal-Sandviken 1 - 2

Vålerenga-Fortuna 0 - 2

Amazon-Skeid 2 - 1

Haugar-Kattem 2 - 1

Medkila-Byåsen 6 - 1

HÅNDBALL:

Eliteserien kvinner, grunnspillet:

Våg-Tertnes 30 - 19

Byåsen-Nordstrand 21 - 26

NTG/Stabæk-Larvik 13 - 29

Fredrikstad-Skjeberg 15 - 32

Bjørnar-Selbu 23 - 16

GOLF:

European Masters golf (par 71) sluttstilling søndag.

1) Ernie Els, Sør-Afrika 267 (65, 69, 68, 65), 2) Michael Campbell, New Zealand 273 (67, 67, 73, 66), 3) Romero Eduardo, Argentina 274 (66, 67, 67, 74), 4) Emanuele Canonica, Italia 275 (70, 68, 67, 70), 4) Andrew Coltart 275 (70, 72, 66, 67), 4) Robert Karlsson, Sverige 275 (65, 67, 71, 72).

...23) Henrik Bjørnstad, Norge 280 (66, 72, 71, 71).

ORIENTERING:

NM orientering stafetter søndag:

Menn:

1) Halden 1 (Emil Wingstedt, Øystein Kristiansen, Mads Haldin) 2.31.44, 2) Wing 1 (Marius Bjugan, Stig Alvestad, Øystein Østerbø Kvaal) 3.35 min. bak, 3) Bækkelagets Sportsklub (Thormod Berg, Bernt Bjørnsgaard, Holger Hott Johansen) 3.51, 4) NTNUI 1 (Jon Birger Aarnes, Rune Strandberg, Martin Skrove) 7.08, 5) Kristiansand (Lars Jøran Sundsdal, Anders Nordberg, Jørgen Rostrup) 7.24.

6) Halden 3 7.29, 7) Kristiansand 2 7.30, 8) Freidig 9.24), 9) Vang 10.39, 10) Nydalens 1 10.39.

Kvinner:

1) Bækkelagets Sportsklub (Anne-Margrethe Hausken, Lene Moe, Hanne Staff) 1.52.50, 2) NTNUI 1 (Hanne Nøvik, Birte Riddervold, Marianne Andersen) 4.47 min. bak, 3) Halden 1 (Ragnhild Bente Andersen, Maria Hoffman, Ingunn Fristad) 6.22, 4) Nydalens 1 (Aasne Hogsrud, Annika Zell, Elisabeth Ingvaldsen) 8.20, 5) Tyrving (Ingunn Weltzin, Anna Øverøyen, Zsuzsa Fey) 11.15.

6) Freidig 15.16, 7) Larvik 16.30, 8) Fredrikstad 17.05, 9) Asker 21.19, 10) Nydalens 2 21.46.

SYKLING:

VM terrengsykling søndag

1) Sabine Spitz, Tyskland 2.07,58, 2) Alison Sydor, Canada 0.07 min. bak, 3) Irina Kalentieva, Russland 2.00.

Norske deltakere: 23) Gunn-Rita Dahle 14-35. Lene Byberg brøt.

TENNIS:

US Open tennis lørdag/natt til søndag:

Menn single, semifinale:

Juan Carlos Ferrero (3), Spania - Andre Agassi (1), USA 6-4, 6-3, 3-6, 6-4.

Andy Roddick (4), USA - David Nalbandian (13), Argentina 6-7 (4-7), 3-6, 7-6

(9-7), 6-1, 6-3.

Menn double, semifinale:

Bob Bryan/Mike Bryan (2), USA - Mark Knowles/Daniel Nestor (3), Bahamas/Canada 6-3, 6-0.

Jonas Björkman/Todd Woodbridge (4), Sverige/Australia - Michael Llodra/Fabrice Santoro (6), Frankrike 7-6 (7-2), 6-1.

Kvinner single, finale:

Justine Henin-Hardenne (2), Belgia - Kim Clijsters (1), Belgia 7-5, 6-1.

Kvinner double, semifinale:

Virginia Ruano-Pascual/Paolo Suarez (2), Spania/Argentina - Cara Balck/Elene Likhovtseva (3), Zimbabwe/Russland 6-2, 7-6 (9-7).

Svetlana Kuznetsova/Martina Navratilova (4), Russland/USA - Marion Bartoli/Myriam Casanova, Frankrike/Sveits 6-4, 7-6 (7-0).

Mixed double, semifinale:

Lina Krasnoroutskaja/Daniel Nestor (5), Russland/Canada - Cara Black/Wayne Black (7), Zimbabwe 7-6 (7-2), 7-6 (7-5).

Katarina Srebotnik/Bob Bryan (8), Slovenia/USA - Janette Husarova/Leos Friedl (6), Slovakia/Tsjekkia 6-1, 6-3.

VOLLEYBALL:

EM-sluttspillet volleyball menn søndag:

Gruppe I (I Leipzig):

Polen – Nederland 2-3, Jugoslavia – Russland 3-1, Hellas – Bulgaria 3-1.

Spilt lørdag: Russland – Polen 3-1, Nederland – Hellas 3-2, Bulgaria – Serbia og Montenegro 0-3.

Gruppe II (I Karlsruhe):

Tsjekkia – Slovakia 3-1, Frankrike – Italia 1-3, Spania – Tyskland 1-3.

Spilt lørdag: Italia – Spania 3-0, Tyskland – Tsjekkia 3-0, Slovakia – Frankrike 0-3

Mest sett siste uken

Lik Nettavisen her og få flere ferske nyheter og friske meninger!

Våre bloggere