RING: 02060 E-POST: 02060@nettavisen.no
Ønsker du å sende video eller andre dokumenter? Benytt 02060@nettavisen.no
Kontakt oss

Sportsresultater søndag

Sist oppdatert:
Sportsresultater og annet søndag 12. oktober. Resultatene er sortert alfabetisk etter idrett.

BASKETBALL:

BLNO basketball menn, grunnserien søndag:

Tromsø Storms – Asker Aliens 96-104 (54-49),
Frøya Ambassadors – Kristiansand Pirates 116-94 (58-49),
Ulriken Eagles – Harstad Vikings 87-81 (53-34).

Eliteserien basketball kvinner søndag:

Tromsø – Oslo 64-106 (27-51),
Hop – Ullern 52-76 (18-43).

FORMEL 1:

Japans Grand Prix i formel 1 søndag, VM-runde (16 av 16):

1) Rubens Barrichello, Brasil (Ferrari) 1.25.11,743 (snitthastighet 216,611 km/t), 2) Kimi Raikkönen, Finland (McLaren) 0.11,0 min.bak, 3) David Coulthard, Storbritannia (McLaren) 0.11,6, 4) Jenson Button, Storbritannia (BAR) 0.33,1, 5) Jarno Trulli, Italia (Renault) 0.34,2, 6) Takuma Sato, Japan (BAR) 0.51,6, 7) Cristiano da Matta, Brasil (Toyota) 0.56,7, 8) Michael Schumacher, Tyskland (Ferrari) 0.59,4, 9) Nick Heidfeld, Tyskland (Sauber) 1.00,1, 10) Olivier Panis, Frankrike (Toyota) 1.01,8,

11) Mark Webber, Australia (Jaguar) 1.11,0, 12) Ralf Schumacher, Tyskland (Williams) en runde bak, 13) Justin Wilson, Storbritannia (Jaguar) en runde, 14) Ralph Firman, Storbritannia (Jordan) to runder, 15) Jos Verstappen, Nederland (Minardi) to runder, 16) Nicolas Kiesa, Danmark (Minardi) tre runder.

Sluttstilling VM:

1) M. Schumacher 93 poeng, 2) Raikkönen 91, 3) Juan Pablo Montoya, Colombia (Williams) 82, 4) Barrichello 65, 5) R. Schumacher 58, 6) Fernando Alonso, Spania (Renault) 55, 7) Coulthard 51, 8) Trulli 33, 9) Button 17, 10) Webber 17,

11) Heinz-Harald Frentzen, Tyskland (Sauber) 13, 12) Giancarlo Fisichella, Italia (Jordan) 12, 13) da Matta 10, 14) Heidfeld 6, 15) Panis 6, 16) Jacques Villeneuve, Canada (BAR) 6, 17) Marc Gene, Spania (Williams) 4, 18) Sato 3, 19) Firman og Wilson 1.

Lag-VM:

1) Ferrari 158 poeng, 2) Williams 144, 3) McLaren 142, 4) Renault 88, 5) BAR 26, 6) Sauber 19, 7) Jaguar 18, 8) Toyota 16, 9) Jordan 13, 10 Minardi 0.

FOTBALL:

Fotball-VM kvinner søndag, finale:

Tyskland – Sverige 2-1 (0-1) golden goal
Home Depot Center
Ca. 20.000 tilskuere
Mål: 0-1 Hanna Ljungberg (41), 1-1 Maren Meinert (46), 2-1 Nia Künzer (97).
Dommer: Floarea Cristina Ionescu, Romania.
Ingen kort.
Lagene:
Tyskland (4-4-2): Silke Rottenberg – Kerstin Stegemann, Ariane Hingst, Sandra Minnert, Stefanie Göttschlich – Kerstin Garefrekes (Martina Müller fra 76.), Bettina Wiegmann, Renate Lingor, Pia Wunderlich (Nia Künzer fra 88.) – Maren Meinert, Birgit Prinz.
Sverige (4-4-2): Caroline Jönsson – Hanna Marklund, Karolina Westberg, Jane Törnqvist, Sara Larsson (Kristin Bengtsson fra 76.) – Malin Andersson (Therese Sjögran fra 53.), Frida Östberg, Malin Moström, Anna Sjöström (Linda Fagerström fra 53.) – Hanna Ljungberg, Victoria Svensson.

1. divisjon fotball menn søndag, 27. runde:

Fredrikstad – Hønefoss 2-1 (0-1)
Fredrikstad stadion
6181 tilskuere
Mål: 0-1 Kenneth Kvalheim (12), 1-1 Roger Risholt (81), 2-1 Risholt (87).
Dommer: Kjell Alseth, Stjørdals-Blink.
Gult kort: Christer Ellefsen og Thor Arne Løvland, Hønefoss.

Hødd – Alta 6-0 (4-0)
Høddvoll
848 tilskuere
Mål: 1-0 Tommy Sylte (3), 2-0 Stig Haugland (8), 3-0 Haugland (22), 4-0 Sylte (41), 5-0 Geir Televik (64), 6-0 André Skotheim (69).
Dommer: Svein-Erik Edvartsen, Hamar.
Gult kort: Mads André Værnes, Hødd, Martin Overvik, Alta.

Oslo Øst – Mandalskameratene 1-3 (0-1)
Lambertseter stadion
205 tilskuere
Mål: 0-1 Roger Rasmussen (21), 0-2 Henrik Nyhus (50), 0-3 Pål Kristian Økland (74), 1-3 Ståle Andersen (85).
Dommer: Tom Harald Hagen, Grue.
Gult kort: Yassir Bashir, Lorenzo Caroprese og Daniel Kanstad, Oslo Øst.

Raufoss – Bærum 3-0 (3-0)
Raufoss stadion
1077 tilskuere
Mål: 1-0 Kai Erik Moen (20), 2-0 Christian Johnsen (34), 3-0 Jarl André Storbæk (35).
Dommer: Kristoffer Helgerud, Lier.
Ingen kort.

Strømsgodset – Sandefjord 0-2 (0-0)
Marienlyst stadion
2146 tilskuere
Mål: 0-1 Magne Sturød (84), 0-2 Trym Bergman (89).
Dommer: Jonny Ditlefsen, Mo.
Gult kort: Andreas Augustsson og Magne Sturød, Sandefjord.

2. divisjon fotball menn søndag, 25. runde:

Avd. 1:
Jerv – Follo 2-3,
Pors Grenland – Kvik Halden 2-3.

Avd. 2:
Eidsvold Turn – Kongsvinger 0-1,
FF Lillehammer – Lørenskog 4-3.

Avd. 3:
Fyllingen – Brann 2. lag 6-5,
Åsane – Fana 0-1,
Skarbøvik – Hovding 2-1.

Avd. 4:
Lofoten – Strindheim 0-2,
Vesterålen – Nidelv 3-5.

Engelsk 3. divisjon fotball søndag, 13. runde:
Hull – Carlisle 2-1.

Landskamp fotball søndag

Jaimaica – Brasil 0-1 (0-1)
Mål: 0-1 Roberto Carlos (15).

Afrikansk VM-kvalifisering fotball søndag, 1. runde 1. kamp:
Burundi – Gabon 0-0, Chad – Angola 3-1, Etiopia – Malawi 1-3, Gambia – Liberia 2-0, Guinea – Mosambik 1-0, Kongo – Sierra Leone 1-0, Rwanda – Namibia 3-0, Sudan – Eritrea 3-0, Swaziland – Kapp Verde 1-1, Zimbabwe – Mauritania 3-0.

HÅNDBALL:

Mesterligaen håndball menn, 1. runde søndag gruppe E:
Zagreb (Kroatia) – Sandefjord 22-15 (10-5).
Dom Sportova
2000 tilskuere
Mål Sandefjord: Kristoffer Kleven Moen 5, Eivind Ellingsen 3, Bjarte Myrhol 2, Kim G. Jacobsen 1, Geir Jomaas 1, Thomas Pettersen 1, Trond N. Amundsen 1, Andreas Kjølner Hansen 1.
Toppscorer Zagreb: Renato Sulic 5.
Utvisninger: Zagreb 6 x 2 min., Sandefjord 4 x 2 min.

Gildeserien menn:

Fet – Nittedal/Hakadal 25-23 (15-12)
Fethallen
452 tilskuere
Toppscorer Fet: Marius Ensjø 7.
Nittedal/Hakadal: Kyrre Johannesen 8.
Utvisninger Fet 5 x 2 min., Nittedal/Hakadal 3 x 2 min.

Haslum – Fyllingen 27-28 (12-15)
Nadderudhallen
429 tilskuere
Toppscorer Haslum: Lasse Lie 6.
Fyllingen: Bjarte Salomonsen 9.
Utvisninger Haslum 3 x 2 min., Fyllingen 3 x 2 min.

Heimdal – Drammen 31-30 (16-16)
Husebyhallen
412 tilskuere
Toppscorer Heimdal: Svend Magnus Pettersen, Fredrik Gustavsen 7.
Drammen: Svein Erik Bjerkrheim 10.
Utvisninger Heimdal 4 x 2 min., Drammen 4 x 2 min.

Tysk bundesliga håndball søndag, 8. runde:

Essen – Hamburg 25-27,
Grosswallstadt – Pfullingen 26-22.

ISHOCKEY:

National Hockey League (NHL) i helgen:

Lørdag:

Buffalo Sabres – New York Islanders 6-0, Philadelphia Flyers – Pittsburgh Penguins 3-3, Washington Capitals – Atlanta Thrashers 3-4, Columbus Blue Jackets – New York Rangers 5-0, Nashville Predators – Dallas Stars 1-3, Vancouver Canucks – Edmonton Oilers 3-0, Carolina Hurricanes – New Jersey Devils 1-2, Toronto Maple Leafs – Montreal Canadiens 0-4, Ottawa Senators – Detroit Red Wings 2-3, Florida Panthers – Boston Bruins 1-1, Calgary Flames – San Jose Sharks 3-2.

Fredag:

Colorado Avalanche – Chicago Blackhawks 5-0, Phoenix Coyotes – St Louis Blues 2-1 (OT), Pittsburgh Penguins – Los Angeles Kings 0-3, Tampa Bay Lightning – Boston Bruins 5-1, Minnesota Wild – New York Rangers 5-3.

Svensk eliteserie ishockey søndag, 8. runde:

Luleå – Linköping 4-3 (0-0, 2-1, 2-2)
Malmö – Djurgården 4-2 (2-0, 0-2, 2-0)

MARATON:

Chicago maraton søndag:

Menn:
1) Evans Rutto, Kenya 2,05,50, 2) Paul Koech, Kenya 2,07,07, 3) Daniel Njenga, Kenya 2,07,41, 4) Peter Chebet, Kenya 2,08,43, 5) Jimmy Muindi, Kenya 2,08,57, 6) Abdelkader El Mouaziz, Marokko 2,09,38, 7) Mebrahtom Keflezighi, USA 2,10,03, 8) Hendrik Ramaala, Sør-Afrika 2,10,55, 9) Sisay Bezabeh, Australia 2,11,08, 10) Josephat Kiprono, Kenya 2,11,30.

Kvinner:
1) Svetlana Zakharova, Russland 2.23.07, 2) Constantina Tomescu-Dita, Romania 2.23.35, 3) Jelena Prokopcuka, Latvia 2.24,53, 4) Albina Ivanova, Russland 2.25,35, 5) Grazyna Syrek, Polen 2.26,22.

SKØYTER:

Testløp skøyter:

Kvinner, 500 m:

1) Martine Oosting, Nederland 42,27, Hedvig Bjelkevik 42,36, 2) Annette Bjelkevik 42,51, 4) Gretha Smit, Nederland 43,64.

1500 m:

1) A. Bjelkevik 2.06,67, 2) H. Bjelkevik 2.08,77.

Menn, 500 m:

1) Petter Andersen 37,64, 2) KC Boutiette, USA 37,96, 3) Ids Postma, Nederland 38,10, 4) Eskil Ervik 38,66 og Ralf van der Rijst, Nederland 38,66, 6) Runar Stordal 38,83, 7) Christian Myland 39,34, 8) Bart Veldkamp, Belgia 40,33.

1500 m:

1) Stordal 1.56,67, 2) Myland 2.03,00.

3000 m:

1) van der Rijst 3.58,33, 2) Andersen 3.69,62, 3) Boutiette 4.01,00, 4) Veldkamp 4.06,00.

5000 m:

1) Lasse Sætre 6.41,07, 2) Ervik 6.42,52, 3) Postma 6.45,67, 4) Reidar Borgersen 6.54,73, 5) Øystein Grødum 6.55,52, 6) Miel Rozendaal, Nederland 6.57,24, 7) Bert-Jan van Veen, Nederland 7.08,36, 8) Jasper van Pol, Nederland 7.23,23.

SYKLING:

Sykkel-VM søndag, fellesstart menn elite, 260,4 km:

Gull: Igor Astarloa, Spania 6.30.19,
sølv: Alejandro Valverde, Spania 0.05 min. bak,
bronse: Peter Van Petegem, Belgia s.t.,
4) Paolo Bettini, Italia s.t.,
5) Michael Boogerd, Nederland 0.06,
6) Bo Hamburger, Danmark s.t.,
7) Michael Barry, Canada s.t.,
8) Luca Paolini, Italia 0.12,
9) Oscar Freire, Spania s.t.,
10) Janek Tombak, Estland s.t.
11) Erik Zabel, Tyskland s.t.,
12) Allan Davis, Australia s.t.,
13) Martin Elmiger, Sveits s.t.,
14) Dmitrij Konijsjev, Russland s.t.,
15) Frank Høj, Danmark s.t.,
16) Patrik Sinkewitz, Tyskland s.t.,
17) Tom Boonen, Belgia s.t.,
18) Fred Rodriguez, USA s.t.,
19) Tadej Valjavec, Slovenia,
20) Giovanni Lombardi, Italia s.t.,

42) Kurt Asle Arvesen, Norge s.t.,

Brøt: Bjørnar Vestøl brøt.

VOLLEYBALL:

Eliteserien volleyball menn søndag:

Kristiansund – Førde 3-0 (25-13, 25-20, 25-23).

Eliteserien volleyball kvinner søndag:

KFUM-Stavanger – Koll 0-3 (9-25, 22-25, 18-25).

Mest sett siste uken

Lik Nettavisen her og få flere ferske nyheter og friske meninger!

Våre bloggere