RING: 02060 E-POST: 02060@nettavisen.no
Ønsker du å sende video eller andre dokumenter? Benytt 02060@nettavisen.no
Kontakt oss
Seriemester 2014: Molde FK Foto: Svein Ove Ekornesvåg / NTB scanpix
Seriemester 2014: Molde FK Foto: Svein Ove Ekornesvåg / NTB scanpix Foto: Svein Ove Ekornesvåg (NTB scanpix)

Tippeligaens treningskamper

Sist oppdatert:
Her får du oversikt over program og resultater.

Oppkjøringen til sesongen 2015 er i gang. Denne artikkelen vil bli oppdatert med resultater etter hvert som kampene blir spilt.

Hvis du finner feil eller mangler, setter vi pris på om du sender oss en e-post til sport@nettavisen.no.

Bodø/Glimt

  • 01.02 Bodø/Glimt – Levanger 2-1 (Laajab 2)
  • 12.02 Bodø/Glimt – Rosenborg 2-1 (Sørloth, selvmål)
  • 05.03 Bodø/Glimt – Aalesund 2-1 (Berglann 2)
  • 12.03 Stabæk – Bodø/Glimt (La Manga) 1-1 (Henrik Furebotn)
  • 22.03 Start – Bodø/Glimt 6-0
  • 29.03 Tromsø - Bodø/Glimt 2-0


FK Haugesund

  • 31.01 Bryne - FK Haugesund 2-1 (Khalili)
  • 21.02 Åsane – FK Haugesund 1-3 (Haukås, Andreassen, Gytkjær)
  • 28.02 Viking - FK Haugesund 2-0
  • 12.03 FK Haugesund – Rosenborg (La Manga) 0-1
  • 29.03 Sandnes Ulf - FK Haugesund 1-1 (Cvetinovic)


Lillestrøm 

  • 23.01 Lillestrøm – Häcken 0-0
  • 04.02 Lillestrøm – FC Vestsjælland 1-1 (Friday)
  • 07.02 Randers – Lillestrøm 0-1 (Fofana)
  • 21.02 Strømmen – Lillestrøm 0-3 (Fofana, Lundemo, Margeirsson)
  • 28.02 Lillestrøm – Sarpsborg 08 1-3 (Rexhepi)
  • 07.03 Lillestrøm - Fredrikstad 3-1 (Lundemo, Fofana, Pellegrino)
  • 14.03 Mjøndalen – Lillestrøm 1-2 (Lundemo x2)
  • 21.03 Odd – Lillestrøm 6-1 (Fofana)
  • 29.03 Strømsgodset - Lillestrøm 2-1 (Fofana)


Mjøndalen

  • 23.01 Odd – Mjøndalen 2-2 (O: Bentley, Storbæk, M: Gauseth, Dio)
  • 31.01 Mjøndalen - Lyn 7-0 (Diomande, Brown x2, Skårn, Kapidzic x3)
  • 07.02 Mjøndalen – Sarpsborg 08 1-1 (M: Olsen Solberg, S: Heieren Hansen)
  • 14.02 Mjøndalen - Follo 1-1 (Nane)
  • 02.03 Tromsø – Mjøndalen (La Manga) 2-1 (Sundli)
  • 07.03 Mjøndalen – Notodden 4-0 (Sosseh x2, Nilsen, Rasch)
  • 14.03 Mjøndalen – Lillestrøm 1-2 (Sosseh)
  • 21.03 Mjøndalen – Fredrikstad 0-0
  • 28.03 Mjøndalen - Stabæk 2-2 (Sosseh, Kapidzic)


Molde

  • 03.02 Molde – Hammarby 2-2 (Singh, Svendsen)
  • 14.02 Midtjylland – Molde 0-2 (Kamara, Bendiksen)
  • 28.02 Molde – Kristiansund 2-1 (Høiland, P. Diouf)
  • 01.03 Molde – Sandefjord 2-1 (Svendsen x2, Pedersen)
  • 06.03 Molde – Sogndal 5-2 (Svendsen x2, Høiland x3)
  • 11.03 Molde – Helsinki 1-0 (Kamara)
  • 14.03 Molde - FH 2-3 (Svendsen, Diouf)
  • 20.03 Molde – Kalmar 1-1 (Elyounoussi)
  • 24.03 Molde – Hødd 3-0 (Kamara, Diouf, Agnaldo)
  • 30.03 Aalesund – Molde 2-2 (Kamara, Agnaldo)


Odd

  • 23.01 Odd - Mjøndalen 2-2 (O: Bentley, Storbæk, M: Gauseth, Dio)
  • 27.01 Dinamo Zagreb - Odd 4-0
  • 31.01 Odd - FC Væstsjælland 1-2 (Occéan)
  • 04.02 Randers - Odd 2-1 (Zekhnini)
  • 13.02 Aalborg - Odd 0-0
  • 18.02 Hønefoss - Odd 1-1 (H: Beugre, O: Halvorsen)
  • 27.02 Odd - Vålerenga 2-0 (Ruud, Halvorsen)
  • 06.03 Strømsgodset - Odd 3-5 (Occéan 4, Samuelsen)
  • 12.03 Odd - Start 1-0 (Samuelsen)
  • 21.03 Odd - Lillestrøm 6-1 (Occean x2, Ruud, Halvorsen, Johnsen, Fredriksen)
  • 30.03 Elfsborg - Odd 0-3 (Halvorsen, Occean x2)
  • 31.03 Notodden - Odd


Rosenborg

  • 07.02 Rosenborg – Levanger 6-0 (Helmersen, Helland 4, Malec)
  • 12.02 Bodø/Glimt – Rosenborg 2-1 (Eyjolfsson)
  • 21.02 Rosenborg – Sundsvall 3-1 (Eyolfsson, Helland, Riski)
  • 28.02 Rosenborg – Østersund 8-0 (Sæter x2, Jensen, Selnæs, Nielsen, Malec, Rønning, Riski)
  • 06.03 Rosenborg – Ranheim 5-0 (Helland x2, Pedersen, Malec, Riski)
  • 12.03 Rosenborg – FK Haugesund (La Manga) 1-0 (Strandberg)
  • 16.03 Rosenborg – Stabæk (La Manga) 4-0 (Helland x2, Nielsen, Sælnes)
  • 22.03 Viking – Rosenborg 4-2 (Helland, Rønning)
  • 27.03 Rosenborg - Kristiansund 3-1 (Malec, Reitan, Helland)


Sandefjord

  • 30.01 Sandefjord – Fram 2-0 (Normann Hansen, Kirkevold)
  • 06.02 Bærum – Sandefjord 1-3 (Mendy, Kirkevold, Dieng)
  • 20.02 Sandefjord – Sarpsborg 08 (La Manga) 0-3
  • 23.02 Sogndal – Sandefjord (La Manga) 3-1 (Mendy)
  • 01.03 Molde – Sandefjord 2-1 (Pedersen)
  • 07.03 Stabæk – Sandefjord 2-0
  • 13.03 Strømsgodset – Sandefjord 3-0
  • 17.03 Vindbjart – Sandefjord 2-0
  • 30.03 Sandefjord – Follo FK 0-0


Sarpsborg

  • 30.01 Sarpsborg 08 – Follo FK 4-1 (Tokstad, Wiig, Kronberg, Kalludra)
  • 07.02 Mjøndalen – Sarpsborg 08 1-1 (M: Olsen Solberg, S: Heieren Hansen)
  • 13.02 Sarpsborg 08 – Ljungskile 1-4 (Zajic)
  • 20.02 Sarpsborg 08 – Sandefjord (La Manga) 3-0 (Wiig x2, Ojamaa)
  • 23.02 Sarpsborg 08 – Brann (La Manga) 0-1
  • 28.02 Lillestrøm - Sarpsborg 08 1-3 (Rexhepi: Tokstad x2, Feldballe)
  • 15.03 Sarpsborg 08 – Fredrikstad 1-0 (Tokstad)
  • 22.03 Sarpsborg 08 – Stabæk 2-2 (Wiig, Thømt Jensen)
  • 26.03 Gøteborg - Sarpsborg 08 2-1 (Wiig)
  • 30.03 Bærum - Sarpsborg 08 0-3 (Wiig, Zajic x2)


Stabæk

  • 17.01 Stabæk – Follo FK 4-1 (Ekblom 3)
  • 23.01 Bærum – Stabæk 2-0
  • 30.01 Stabæk – Fredrikstad 0-2
  • 07.02 Stabæk – Vålerenga 0-0
  • 07.03 Stabæk – Sandefjord 2-0 (Haugstad, Meling)
  • 12.03 Stabæk – Bodø/Glimt (La Manga) 1-1 (Bensick)
  • 16.03 Rosenborg – Stabæk (La Manga) 4-0
  • 22.03 Sarpsborg 08 – Stabæk 2-2 (Gorozia, Ekblom)
  • 25.03 Stabæk - Tromsø 0-2
  • 28.03 Mjøndalen - Stabæk 2-2 (Meling, Asante)


Start

  • 26.01 Midtjylland - Start 0-1 (Hoff)
  • 31.01 Start - Aalborg 1-3 (Castro)
  • 06.02 Start - Sørlandslaget 3-0 (selvmål, Rasmussen, Ajer)
  • 13.02 Start - Jerv 0-1
  • 19.02 Brann - Start (La Manga) 0-3 (Vilhjalmsson x3)
  • 23.02 Start - Aalesund (La Manga) 2-2 (Sandnes, Vilhjalmsson)
  • 12.03 Odd - Start 1-0 (Samuelsen)
  • 22.03 Start - Bodø/Glimt 6-0 (Kristjansson, Acosta, Rindarøy, Saltnes s.m., Sigurdsen, Sandnes)
  • 29.03 Viking - Start 1-0


Strømsgodset

  • 02.02 Strømsgodset - Dynamo Zagreb 0-0
  • 06.02 Strømsgodset - Hammarby 3-1 (Tokmac, Lehne Olsen, Fossum)
  • 06.03 Strømsgodset - Odd 3-5 (Kastrati, Olsen, Wikheim)
  • 13.03 Strømsgodset - Sandefjord 3-0 (Ogunjimi, Kastrati, Kovacs)
  • 21.03 Strømsgodset - Vålerenga 3-0 (Fossum x3)
  • 29.03 Strømsgodset - Lillestrøm 2-1 (Lehne Olsen x2)


Tromsø

  • 19.02 Aalesund – Tromsø (La Manga) 2-0
  • 26.02 Sogndal – Tromsø (La Manga) 1-3 (Ondrasek, Landu Landu, Johansen)
  • 02.03 Mjøndalen – Tromsø 1-2 (Ondrasek, Andersen)
  • 21.03 Tromsø - Alta 3-0 (Ondrasek, Andersen, Johansen)
  • 25.03 Stabæk - Tromsø 0-2 (Åsen x2)
  • 29.03 Tromsø - Bodø/Glimt 2-0 (Andersen x2)


Viking

  • 07.02 Viking – Vidar 5-2 (Thorsteinsson, Berisha, Nisja, Chikere, Refvik)
  • 12.02 Aarhus – Viking 2-5 (Bödvarsson, Adegbenro, selvmål, Thorsteinsson, Berisha)
  • 15.02 Viking – Vålerenga 0-2
  • 28.02 Viking – Haugesund 2-0 (Danielsen, De Lanley)
  • 05.03 Bryne – Viking 2-0
  • 14.03 Viking – Sandnes Ulf 1-0 (Sverrisson)
  • 22.03 Viking – Rosenborg 4-2 (Nisja, de Lanlay, Adegbenro, Berisha)
  • 29.03 Viking - Start 1-0 (Hummervoll)


Vålerenga

  • 31.01 Kongsvinger – Vålerenga 1-1 (Castro)
  • 07.02 Stabæk – Vålerenga 0-0
  • 15.02 Viking – Vålerenga 0-2 (Omarsson, Zahid)
  • 18.02 Aarhus – Vålerenga (La Manga) 0-0
  • 27.02 Vålerenga – Odd 0-2 
  • 05.03 Marbella - Vålerenga 0-3 (Omarsson, Nilsen, Grindheim)
  • 21.03 Strømsgodset – Vålerenga 3-0
  • 28.03 Häcken – Vålerenga 1-2 (Brown, Berre)


Aalesund

  • 30.01 Aalesund – Florø 4-0 (Bjørdal x2, Fet, Gretarsson)
  • 06.02 Aalesund – Ranheim 1-3 (Björk)
  • 13.02 Aalesund – Kristiansund 3-1 (Thrandarson, Fet, Orry Larsen)
  • 19.02 Aalesund – Tromsø (La Manga) 2-0 (Barrantes, Bjørdal)
  • 23.02 Aalesund – Start (La Manga) 2-2 (Mos, Bjørdal)
  • 06.03 Bodø/Glimt – Aalesund 2-1 (Bjørdal)
  • 13.03 Aalesund – Brann 2-1 (Dyrestam, James)
  • 20.03 Hødd – Aalesund 2-1 (Matland)
  • 30.03 Aalesund - Molde 2-2 (James x2)

Mest sett siste uken

Lik Nettavisen her og få flere ferske nyheter og friske meninger!

sterke meninger

Nettavisen vil gjerne vite hva du mener om denne saken, og ønsker en frisk debatt i våre kommentarfelt. Vær saklig og respektfull. Les mer om Nettavisens debattregler her.

Gunnar Stavrum
sjefredaktør

comments powered by Disqus

Våre bloggere