RING: 02060 E-POST: 02060@nettavisen.no
Ønsker du å sende video eller andre dokumenter? Benytt 02060@nettavisen.no
Kontakt oss
Foto: Terje Bendiksby/Scanpix

Tippeligalagenes treningskamper

Sist oppdatert:
Sjekk den fulle oversikten over eliteserielagenes treningskamper her.

20. mars starter tippeligasesongen 2011, med en godbit som Brann mot Rosenborg i Bergen allerede i første serierunde.

Før den tid skal alle de 16 lagene imidlertid i aksjon i en rekke treningskamper, som kan gi en god indikasjon på hvorvidt lagene er godt nok rustet før sesongstart, og oversikten over kampene finner du her.

Følg treningskampene live her.

Feil eller mangler? Gi oss tilbakemelding på sport@nettavisen.no!

Brann:
08.01: Åsane – Brann 0-0
15.01: Brann – Viking 1-2 (B: Huseklepp, V: Ødegaard, Berisha)
16.01: Brann – Løv Ham 2-0 (B: Birkelund, Møvik)
02.02: Brann - FC Winterthur 2-0 (Ojo, Juninho)
11.02: Brann - Chernomorets Burgas 0-0
26.02: Brann – Fredrikstad 0-3 (F: Valencia, Borges, Tvedter)
01.03: Brann – Sarpsborg 2-0 (B: Austin, Mjelde)
06.03: Aalesund – Brann 2-1 (B:Diego Guasatvino, A: Jalasto, Myklebust)
13.03: Start – Brann AVLYST
14.03: Brann - Nest Sotra 1-3 (B: Ojo, NS: Hellesund, Snekkevik 2)

Fredrikstad:
28.01: Lillestrøm - Fredrikstad 3-4 (L: S. Pedersen, F. Gulbrandsen, Nosakhare Igiebor, F: Ruud Tveter 2, selvmål (S. Pedersen), Askar)
11.02: Sarpsborg 08 – Fredrikstad 2-2 (S: Wiig, Breive, F: Mulac, Valencia)
18.02: Fredrikstad – GAIS 2-1 (Elyounoussi, Gamboa)
26.02: Brann – Fredrikstad 0-3 (F: Valencia, Borges, Tvedter)
04.03: Odd Grenland – Fredrikstad 1-5 (O: Fevang, F: Jabbie (2), Elyounoussi, Martinsen, Tvedter)
13.03: Fredrikstad - Stabæk 3-1 (F: Borges 3, S: Gunnarsson)

Haugesund:
15.01: Løv-Ham – Haugesund 0-5 (H: Pozniak 2, Eike 2, Ugonna)
16.01: Viking - Haugesund 1-3 (V: de Lanlay H: Djurdjic, Grov, Pozniak)
01.02: Vard - Haugesund 0-3 (H: Søderlund 2, Sørum)
03.02: Haugesund - Stord 2-0 (Djurdjic, E.Eide)
15.02: Montana– Haugesund 2-3 (Djurdic, Skjerve, Sørum) (Tyrkia)
24.02: Haugesund - Pogon Szczecin 1-4 (H: Djurdjic)
05.03: Haugesund – Sogndal 1-0 (H: Skjerve)
08.03: Løv-Ham – Haugesund 0-2 (H: Mæland, Sørum)
13.03: Haugesund – Sandnes Ulf 3-3 (H: Bamberg, Nygaard, Djurdic)

Lillestrøm:
15.01: Lillestrøm – Nybergsund 1-1 (L: Bolly)
21.01: Lillestrøm – Hønefoss 1-1 (L: Ujhah)
28.01: Lillestrøm - Fredrikstad 3-4 (L: S. Pedersen, F. Gulbrandsen, Nosakhare Igiebor, F: Ruud Tveter 2, selvmål (S. Pedersen), Askar)
03.02: Lillestrøm – Strømsgodset 0-2
11.02: Lillestrøm - Rubin Kazan 1-1 (Ujah)
15.02: LSK - Dnipro 2-2 (Kippe, Ujah) (La Manga)
26.02: Lillestrøm – Strømmen 3-1 (L: Igiebor, Solberg, Essediri)
04.03: Vålerenga - Lillestrøm 0-0
11.03: Odd – Lillestrøm 3-0 (Fevang, Børven 2)
26.03: Lillestrøm – Kongsvinger (LSK-hallen)

Molde:
21.01: Kristiansund - Molde 3-4 (M: Forren, Chima, STamnestrø, Eikrem)
28.01: Molde - Karpaty 1-1 (4-5 e. straffer)
(M: Angan)
31.01: Tromsø - Molde 5-1 (T: Johansen, Møller, Björck, Knarvik, Andersen M: Hoseth)
03.02: Molde - Wisla Krakow 2-0 (Diouf, Wolff Eikrem)
09.02: Molde – Hødd 3-0 (Diouf, Gatt, Hoset)
12.02: Molde – Sogndal 1-0 (Angan)
18.02: Molde – Ranheim 1-1 (Eikrem)
01.03: Bolton - Molde 1-0
02.03: Coventry – Molde 0-2 (M: Chukwu (2))
06.03: Wigan – Molde 1-2 (M: Thioune, Chukwu)
12.03: Molde – Aalesund 2-2 (M: Diouf, Thioute, A: Rojas 2)

Odd Grenland:
21.01: Odd – Telemark sammensatt 1-0
(Midtgarden)
28.01: Odd – Hønefoss 6-1 (O: Børven 3, Fevang, Brenne, Midtgarden, H: Darboe)
15.02: Randers – Odd 2-0
18.02: Odd - Esbjerg 1-1 (Midtgarden)
20.02: Midtjylland - Odd 2-2 (Johnsen, Krogsgård)
04.03: Odd – Fredrikstad 1-5 (F: Jabbie (2), Elyounoussi, Martinsen, Tvedter)
11.03: Odd – Lillestrøm 3-0 (Fevang, Børven 2)

Rosenborg:
20.01: Las Palmas – Rosenborg 2-1 (R: Moldskred)
27.01: Rapid Bucuresti – Rosenborg 0-0 (4-5 etter straffer)
01.02: Rosenborg – Spartak Moskva 4-0 (Moldskred, Prica, Jamtfall, Olsen)
04.02: Rosenborg - Sjakhtar Donetsk 1-4 (Åsen)
10.02: Bodø/Glimt – Rosenborg 3-1 (Åsen)
15.02: Rosenborg – FC København 0-5
24.02: Rosenborg - Aalesund 4-2 (R: Bakenga, Prica 3, A: Sellin, Barrantes)
05.03: Rosenborg – Stabæk 5-3 (R: Bakenga (4), Prica, S: Gunnarsson (2), Andersson)
13.03: Viking – Rosenborg 3-2 (V: Nevland, Sokolowski, Bjarnason, R: Bakenga, Olsen)

Sarpsborg 08:
26.01: Sarpsborg – Banants Yerevan 1-2
(Ødegaard) (Tyrkia)
29.01: Sarpsborg – Spartak Naltsjik 1-2 (Trulsen) (Tyrkia)
11.02: Sarpsborg 08 – Fredrikstad 2-2 (S: Wiig, Breive, F: Mulac, Valencia)
18.02: Sarpsborg – Sandefjord 2-0 (Hoås, Ødegaard) (Sarpsborg Stadion)
25.02: Sarpsborg – Hønefoss 0-0
01.03: Brann – Sarpsborg 2-0 (Austin, Mjelde)
13.03: Tromsø – Sarpsborg 1-0 (T: Drage)

Sogndal:
17.01: Årdal – Sogndal 0-4
(Ulrik Flo 2, Solheim, Rudolfsen)
31.01: Sogndal – Førde 3-1 (Halvorsen 2, Aase)
04.02: Sogndal – Hødd 2-0 (Hovland, P. E. Flo)
12.02: Molde – Sogndal 1-0
18.02: Aalesund – Sogndal 2-4 (S: Selvmål, Kader, Olsen, Valsvik) (Color Line Stadion)
26.02: Kongsvinger – Sogndal 2-1 (S: Flo)
05.03: Haugesund – Sogndal 1-0 (H: Skjerve)
08.03: Sogndal – Sandefjord 3-0 (S: Olsen 2, Flo)
12.03: Løv-Ham - Sogndal 0-2 (Olsen, Halvorsen)

Stabæk:
25.01: Alta – Stabæk 3-3
(S: Ondo 2, Skjelvik)
29.01: Stabæk - Örebro 4-2 (S. Ondo, Gunnarsson 3)
08.02: Stabæk – Häcken 1-1 (S: Ondo)
11.02: Stabæk – Strømsgodset 1-0 (S: Hauger)
18.02: Stabæk - Dnipro 0-0
27.02: Stabæk – GAIS 5-0 (S: Ondo (3), Gunarsson, Hauger)
05.03: Rosenborg – Stabæk 5-3 (R: Bakenga (4), Prica, S: Gunnarsson (2), Andersson)
09.03: Stabæk – Asker 4-1 (S: Hedenstad, Ollé Ollé, Boli, Solberg)
13.03: Fredrikstad - Stabæk 3-1 (F: Borges 3, S: Gunnarsson)

Start:
19.01: Start – GAIS 2-2
(S: Årst, Kleiven)
21.01: Start – Halmstad 2-0 (S: Hoff, Werner)
23.01: Start - Häcken 2-1 (S: Årst 2)
05.02: Start - Sandnes Ulf 2-0 (S: Hoff, Kleiven)
14.02: Kalmar FF – Start 1-2 (S: Årst (2))
17.02: Start - Midtjylland 1-0 (S: Årst)
23.02: Start - Randers 0-0
26.02: Aalborg – Start 1-0
06.03: Start – Viking 0-4 (V: Sokolowski, Danielsen, Berisha (2))
13.03: Start – Brann AVLYST

Strømsgodset:
14.01: Strømsgodset – Asker 0-0

21.01: Sion – Strømsgodset 1-0
25.01 Young Boys – Strømsgodset 4-1 (S. Johansen)
28.01 Strømsgodset - PFC Lokomotiv Plovdiv 0-2
03.02: Lillestrøm – Strømsgodset 0-2 (S: Storflor, Kamara)
11.02: Stabæk – Strømsgodset 1-0 (STB: Hauger)
15.02: Strømsgodset – Esbjerg 0-0, 5-6 e.s.s.
18.02: Strømsgodset - Randers 0-0
22.02: Strømsgodset - Kalmar FF 1-0 (S: Kamara)
23.02: Strømsgodset - FC Cartagena 2-2 (S: Nkee, Johansen)
05.03: Strømsgodset – Mjøndalen 4-2 (S: Nordkvelle, Kamara (2), Andersen)
12.03: Strømsgodset – Asker 6-2 (Markegård 5, Abu)

Tromsø:
20.01: Tromsø – Tromsdalen 6-4
(T: Johansen, Larsen, Nystrøm, Møller (2), Roland)
28.01: IFK Göteborg – Tromsø 2-0
31.01: Tromsø - Molde 5-1 (T: Johansen, Møller, Björck, Knarvik, Andersen M: Hoseth)
03.02: Vålerenga - Tromsø 0-2 (T: Rushfeldt, Knarvik)
11.02: Tromsø – Mjølner 4-1 (T: Kara, Knarvik, Yndestad, Norbye)
17.02: Tromsø – Bodø/Glimt 1-1 (T: R. Johansen)
18.02: Tromsø – Harstad 3-0 (T: Møller, Reginiussen, Rinde)
28.02: Tromsø - Rostov 1-1 (T: Nystrøm)
04.03: Tromsø - Tom Tomsk 1-2 (T: Norbye)
06.03: Tromsø - Anzi Makatsjkala 0-2
13.03: Tromsø – Sarpsborg 1-0 (T: Drage)
27.03: Tromsø – Alta (Alfheim)

Vålerenga:
17.01: KFUM – Vålerenga 2-3
(V: Zajic, Shåresh, Oussoue)
18.01: Vålerenga – Ham-Kam 1-4 (V: Strandberg)
27.01: Vålerenga - FC København 1-5 (V: Berre)
30.01: Vålerenga - Wisla Krakow 4-0 (V: Berre, Singh, Nielsen)
03.02: Vålerenga - Tromsø 0-2
11.02: Vålerenga – Nybergsund 1-0 (V: Oussou)
18.02: Vålerenga - Skeid 2-2 (V: Shelton, Haidar)
24.02: Vålerenga - Lokomotiv Moskva 0-2
27.02: Vålerenga - Dinamo Moskva 2-2 (V: Zajic, Abdellaoue)
04.03: Vålerenga – Lillestrøm 0-0

Viking:
15.01: Brann – Viking 1-2
(B: Huseklepp, V: Ødegaard, Berisha)
16.01: Viking - Haugesund 1-3 (V: de Lanlay H: Djurdjic, Grov, Pozniak)
20.01: Viking – Häcken 2-3 (V: Sæternes, Høiland)
23.01: Halmstad - Viking 1-2 (V: Andersson, Andersen)
14.02: Viking – Midtjylland 1-1 (V: Bjarnason)
17.02: Kalmar - Viking 2-3 (V: Nevland 2, Bjarnason)
22.02: Viking - Esbjerg 2-1 (V: Nevland, Bjarnason)
05.03: Start – Viking 0-4 (V: Sokolowski, Danielsen, Bersiha (2))
13.03: Viking – Rosenborg 3-2 (V: Nevland, Sokolowski, Bjarnason R: Bakenga, Olsen)
26.03: Staal Jørpeland – Viking (Jørpeland)

Aalesund:
27.01: Aalesund – Wisla Krakow 2-0 (A: Daniel Arnefjord, Pablo Herrera)
31.01: Aalesund - FC København 1-1 (A: Sellin)
03.02: Aalesund - Karpaty Lviv 1-1 (A: Herrera)
12.02: Aalesund - Hødd 3-1 (A: Sellin, Herrera, Myklebust)
18.02: Aalesund – Sogndal 2-4 (A: Phillips, Okoronkwo)
24.02: Rosenborg - Aalesund 4-2 (R: Bakenga, Prica 3, A: Sellin, Barrantes)
06.03: Aalesund – Brann 2-1 (B:Diego Guasatvino, A: Jalasto, Myklebust)
12.03: Molde – Aalesund 2-2 (M: Diouf, Thioute, A: Rojas 2)

Mest sett siste uken

Lik Nettavisen her og få flere ferske nyheter og friske meninger!

sterke meninger

Nettavisen vil gjerne vite hva du mener om denne saken, og ønsker en frisk debatt i våre kommentarfelt. Vær saklig og respektfull. Les mer om Nettavisens debattregler her.

Gunnar Stavrum
sjefredaktør

comments powered by Disqus

Våre bloggere