Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold

Søk i arkivet:
NA Nyhetsbrev:
Derdubor:
Tekst-TV

Superspennende lunsjrebus

Slik så det ut når Glazier`s Carmen speedet inn til seier i årsdebuten på Momarken i fjor, dacapo i dag?
Slik så det ut når Glazier`s Carmen speedet inn til seier i årsdebuten på Momarken i fjor, dacapo i dag? Foto: hesteguiden.com

I en svært vrien omgang setter vi vår lit til at Glazier`s Carmen leder sitt løp rundt om i årsdebuten.

Klikk her for å se våre V5-forslag.

Nær sagt som vanlig er det langt mellom de sikre holdepunktene når det dreier seg om lunsjtrav, og de som prikker fem rette i dag vil garantert få godt betalt. Vi sparer vår banker for dagen til den siste avdelingen i form av 3 Glazier`s Carmen. King Conch-datteren viste til tider fin kapasitet under fjoråret, og selskapet i dag er ikke verre enn at hun kan lede sitt løp rundt om dersom formen er sånn noenlunde inntakt etter hvilen. 6-årshoppa årsdebuterte med seier i fjor, og Korsviken-traveren kan fort gjenta den bedriften i år.

Sist tirsdag satt vår lunsjbanker Laeskog Ronja etter et imponerende løp.

Det er fryktelig dårlig kvalitet på hestene i samtlige løp, og hvor smellen kommer er ikke godt å si. I den innledende avdelingen står 2 Marlon B. Lavec og 4 Carismas Komet fint til, uten at vi kan gi noen stjernestatus til noen av dem. Skrellkusk Gunnar Austevoll setter seg opp bak 3 Dancers Siren for første gang, og er luringen i løpet.

I fra et litt bedre spor kunne 7 Kjølstad Jo To vært bankeraktuell i V5-2. Rigel Jo-sønnen er dog ikke av de tøffeste i klassen oppunder mål, og med en kjapp åpning i beina kan det fort bli i tyngste laget til slutt. Favoritten utfordres i første rekke av en feilfri 1 Høstboviktor og 3 Kjølstad Kongen.

Vidåpent i den tredje avdelingen, og det er nærmest umulig å sette de åtte deltakerne opp mot hverandre.

Litt mer oversiktlig i V5-4 hvor vi har mest tro på en duo fra de bakre rekker i form av 10 Norby Brisk`n og 11 Mørtvedt Ravn. Førstnevnte er i rivende utvikling, mens sistnevnte kommer til start med positive treningsrapporter i ”ryggen” Fra første rekke kommer 3 Mjølner Tuva tilbake etter litt pause, og Frigg Mollyn-datteren kan litt bedre enn vist.

Mørtvedt Ravn gør en spennende start i V5-4 på Momarken i dag.Mørtvedt Ravn gør en spennende start i V5-4 på Momarken i dag. Foto: hesteguiden.com

Ekspertforslag
Vi har satt opp to ordinære spilleforslag på hhv 108 og 360 kroner.

På det største forslaget spiller vi et ringsystem hvor stammen er på 4.608 rekker, men med noen enkle forutsetninger reduserer vi innleveringsprisen til 1.368 kroner. Systemet har vi fylt ut på tre kuponger og kan kjøpes her.

Kjøp en bong og følg spenningen på NRK2 kl. 13.30-14.30

Spill fotballmanager på nett

13.05.08 09:20, ny 13.05.08 12:21


Du trenger Macromedia Flash Player 8 eller nyere for å spille Distribution quiz. Det ser ikke ut som du har denne spilleren installert på din datamaskin.

Vennligst gå hit for å laste den ned og installere den: www.adobe.com

Materialet på dette nettstedet er omfattet av åndsverklovens bestemmelser. Uten særskilt avtale direkte med Mediehuset Nettavisen AS (utgiver) eller med Mediebedriftenes Klareringstjeneste (www.klarering.no) er enhver kopiering, lagring, eksemplarfremstilling og tilgjengeliggjøring bare tillatt i den utstrekning det er hjemlet i lov. Utnyttelse i strid med lov eller avtale kan medføre erstatningsansvar, og kan straffes med bøter eller fengsel. Mediehuset Nettavisen AS er ikke ansvarlig for innhold på eksterne sider.