Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold

Full fart på Leangen

Eikson og Frank Westberg står glitrende til i V5A-finalen under dagens lunsjtrav på Leangen.
Eikson og Frank Westberg står glitrende til i V5A-finalen under dagens lunsjtrav på Leangen. Foto: hesteguiden.com

Relaterte emner:
Relaterte saker:

Med ti sprintløp fordelt på to V5`er skal det litt til å henge med i svingene på Leangen i dag, men vi satser på at det holder med to hester i de to avsluttende avdelingene i en forholdsvis åpen V5A-rebus.

Klikk her for gratis V5A-tips.

I den fjerde avdelingen blir 10 Creek`s Tamina vår favoritt. Tamin Sandy-datteren har vært ute i fra helt håpløse forutsetninger to ganger på rad, og formen er nok uforandret fin. 6-årshoppa står i dag helt perfekt til, og med litt tempo på løpet kan Christiansen-traveren her avgjøre løpet til sin fordel til slutt med sin sedvanlig tunge avslutning. Vi garderer kun med 7 Glad X.T. Speedy Tomali-sønnen har hatt en strålende sesong med hele fem triumfer og mer enn 324.000 kroner innkjørt, og tilbake i mer normale omgivelser på sin hjemmebane bør det dreie seg om en solid vinnersjanse. Etter en solid innsats i et V75-løp til sølv nest sist ble det alt for tøft fra køen i svensk V75 sist, og Rostad-traveren endte uten penger på tross av en sisterunde i 12-fart via sporene.

Glad X.T. og Bjørn Garberg jager årets sjette triumf i V5A-4.Glad X.T. og Bjørn Garberg jager årets sjette triumf i V5A-4. Foto: hesteguiden.com

I V5-finalen skiller to hester seg forholdsvis klart ut. 7 Faste Hellin har vunnet tre av seks starter så langt i år, og Eng Svarten-datteren var svært positiv til tredje på 29.2 i et tøft V75-løp i sin siste start. På tross av et spor litt langt ute skal den formtoppede 6-årshoppa regnes med solide vinnersjanser mot ikke alt for skarp motstand. Brattås-traveren utfordres i første rekke av 9 Eikson. Nordli Svarten-sønnen kom tilbake etter meget lang pause i sin siste start, og leverte varene direkte i form av en flott andreplass på fine 29.0. 6-åringen har garantert gått kraftig fremover på form med det løpet i kroppen, og i dagens løp står Eikli-traveren glitrende til.

Litt for stor favoritt?
4 Cassius Hall kommer ut i den tredje avdelingen, og ser ut til å kunne ble dagens største favoritt. Angus Hall-sønnen vant lett i sin debut for Jomar Blekkan på enkle 17.9, men så forholdsvis fin ut for dagen. Vi vet dog fra tidligere at denne 4-åringen varierer veldig i prestasjonene p.g.a. diverse helseproblemer, og vi kan ikke la Blekkan-traveren få lov til å stå alene på noen av våre spilleforslag. Vi har minst like god tro på en annen hest i dette løpet som kun er krysset av på skarve 8 % av kupongene, og denne kan du lese om her.

Ekspertforslag
Vi har satt opp tre spilleforslag på hhv 96, 432 og 1440 kroner.

Kjøp en bong og følg løpene LIVE på NRK2 kl. 13.30-14.30.

”Tors kiosk: Klikk her for å lære om Lyntoto”.

Spill fotballmanager på nett

07.10.08 10:59, ny 07.10.08 11:06


Materialet på dette nettstedet er omfattet av åndsverklovens bestemmelser. Uten særskilt avtale direkte med Mediehuset Nettavisen AS (utgiver) eller med Mediebedriftenes Klareringstjeneste (www.klarering.no) er enhver kopiering, lagring, eksemplarfremstilling og tilgjengeliggjøring bare tillatt i den utstrekning det er hjemlet i lov. Utnyttelse i strid med lov eller avtale kan medføre erstatningsansvar, og kan straffes med bøter eller fengsel. Mediehuset Nettavisen AS er ikke ansvarlig for innhold på eksterne sider.