Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold

Søk i arkivet:
NA Nyhetsbrev:
Derdubor:
Tekst-TV

Erling Lae, Høyre
Erling Lae, Høyre Foto: Scanpix/Høyre
Tips oss

Oslo går for ny OL-søknad

Åpner for OL 2022.

Men bare dersom regjeringen sier nei til å gi Tromsø statsgaranti.

- Da vil det være aktuelt å søke om vinterlekene i 2022, sier byrådsleder Erling Lae til Dagsavisen.

Han mener det blir stadig vanskeligere å se hvordan Tromsø skal komme i mål med sin prosess.

- Samtidig som kostnadene øker og milliardene flyr, er det nå også all grunn til å stille spørsmål om hele søkerprosessen bare var et spill for galleriet, sier Lae videre.

Han tror ikke det skal mye til for å få til et OL i Oslo i 2022.

- Den viljen det fortsatt er hos alle involverte parter i hovedstaden til å ha et slikt arrangement, tror jeg det ikke skal så mye til for å dra i gang OL-kjøret på nytt. Et grundig forarbeid er allerede gjort, og alt ligger til rette, sier byrådslederen.

Han vil da i så fall kreve garantier om fair play i søkerprosessen.

- Det kostet Oslo tross alt 15 millioner kroner å være med i kampen om å bli søkerby i 2018. Det er penger kommunen mer eller mindre har kastet rett ut av vinduet. Det gjør meg egentlig eitrende forbannet fordi vi har masse annet vi kunne bruke disse pengene til, sier Lae.

Klikk her for full oversikt over sportsnyhetene!

Vil du ha sportsnyheter tilsendt på mobilen? Send SPORT START til 1930. Tjenesten koster 2,- per melding.

Les sportsnyheter på mobilen: Send NETT til 1930 (gratis bokmerke).

Spill fotballmanager på nett

08.05.08 07:08


Du trenger Macromedia Flash Player 8 eller nyere for å spille Distribution quiz. Det ser ikke ut som du har denne spilleren installert på din datamaskin.

Vennligst gå hit for å laste den ned og installere den: www.adobe.com