Foto: Stian Lysberg Solum/SCANPIX
Ullern og Spartak Nalchik spilles
Sjekk oddstipset som kan gi noen kroner på spillekortet før helgen
Publisert 30.07.10 09:02Mye fin fransk fotball på langoddsen denne fredagen, men vi holder igjen med franske spill til lagene har kommet skikkelig i gang. Det spilles også finale i U19 EM i Frankrike, der vertsnasjonen Frankrike møter Spania. Vår klare favoritt er Spania, til 1,85 i odds, men å spille mot Frankrike på hjemmebane tør vi ikke, selv om vi har veldig lyst.
Dagens objekter hentes fra norsk 3. divisjon, som gledelig nok starter opp igjen i disse dager, og Russland.
Grüner - Ullern
3. divisjon Oslo avdeling 3. Denne avdelingen toppes av Hasle/Løren, Grorud og
Ullern, de tre lagene mange tippet i toppen før sesongstart. Ullern
har i våre øyne skuffet bittelitt, med noen variable prestasjoner i
vårsesongen, som gjør at de ligger på tredjeplass i dag. Dette er laget selv
klar over, og de har jobbet med å bli stabile i innsats og forsvarsarbeid
utover våren. At man slo gode Grorud 2-1 borte i siste kamp før sommerferien
ser vi som et tydelig tegn på at Ullern er i ferd med i finne tilbake til
sitt toppnivå, som kan gjøre at Ullern vinner denne avdelingen til slutt,
selv om det i øyeblikket er 6 poeng opp til Hasle/Løren.
7-2-2 for Ullern totalt er ikke galt, men dagens kamp mot Grüner må vinnes for at man skal henge med i topppen. På bortebane er Ullern gode, tallene er 4-1-1 og målforskjell 34-13. Tapet kom da man gjorde en slett innsats mot Skeid 2 og tapte hele 1-6 i mai.
Grüner er blant avdelingens bedre lag, men ikke gode nok til å kjempe helt i toppen. På hjemmebane har de 3-1-2 hittil. Tapene kom med 1-3 for Vestli i sesongåpningen og 0-3 for Follo 2. Grüners siste hjemmekamp før ferien endte 3-3 mot Skeid 2. Man har tilgode å møte de tre topplagene på hjemmebane, og det spørs om ikke det blir 0 poeng til Grüner på disse tre kampene.
Ullern vant 3-1 hjemme i sesongens omvendte møte. Dette er første kamp etter ferien, og skader på spillere er det lite av. Ullern fikk dreisen på spillet sitt rett før ferien, og i dag skal de følge opp med en ny seier. Etter ferier kan det være fare for at enkelte lag fortsatt er i feriemodus ved avspark, men vi tror ikke Ullern går i en slik felle. Gutta har en proff holdning og de har ikke råd til å kaste bort flere poeng nå.
1,40 på B hos Norsk Tipping er et lite hakk under for eksempel Bwin, som har 1,50 i øyeblikket, men fortsatt godt nok til at vi tar med denne på fredagens kupong. Vi kunne gjerne spilt Ullern-seier med to mål eller mer, men dette tilbys vi ikke hos Norsk Tipping. Da blir det B til 1,40 i odds.
Lever spill og sjekk resultatene på mobilen!
Spartak Nalchik - Amkar Perm
Vi tar med dette objektet fra Russisk Premier League, der Norsk Tipping gir
brukbar odds på et sterkt hjemmelag mot et svakt bortelag. Vi stoler i stor
grad på statistikken her, for det er litt knapt med engelskspråklig
skadeinfo å finne om lagene i øyeblikket.
Spartak Nalchik er oppe på en fin fjerdeplass etter 14 runder. På hjemmebane har man vært enestående, og 5-1-0 totalt hjemme er faktisk best i russisk Premier League i år. For fem dager siden spilte Spartak Nalchik bortekamp mot laget på plassen over på tabellen, gode CSKA Moskva, og da alle forventet hjemmeseier klarer Spartak Nalchik å vinne 2-1 i Moskva, som enorme underdogs. De hadde tapt tre bortekamper på rad før denne, men dette er likevel en indikasjon på to ting: Spartak Nalchik er i ferd med å gjøre en meget god sesong, og enkelte bookmakerne har ikke helt fattet det ennå.
Amkar Perm har tapt de to siste bortekampene, sist ble det 0-1 i Groznyi. Hjemmekampen mot Saturn Ramenskoye sist helg ble også tapt 0-1. Amkar Perm er ikke i form. 0-3-4 på bortebane totalt og meget svake 3-8 i målforskjell gjør at laget ligger skummelt til, rett over nedrykksstreken.
Spartak Nalchik vant tilsvarende kamp i fjor 4 - 1.
Norsk Tipping har lagt seg på 1,70 på hjemmeseieren her i dag. Dette er lavere enn enkelte andre, man finner 1,86 på Spartak Nalchik i øyeblikket, men samtidig høyere enn flere av de andre bookmakerne, som for eksempel Unibets 1,65 på H. Det viktigste er uansett hvordan vi selv vurderer sjansen for hjemmeseier her i dag, og vi finner 1,70 spillbart, og tar derfor denne med i dagens dobbel.
Vi får en dobbel til 2,38 i odds, og dette fredagsspillet synes vi er verdt 100 kroners innsats mens vi gleder oss til en helg med Tippeliga og Adeccoliga. Spillefristen er klokken 18.40.
9. Grüner - Ullern 3,15 4,60 1,40
10. Spartak Nalchik - Amkar Perm 1,70 2,85 3,25
Total odds 2,38
Klikk her for å levere dette spillet.


