Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold

Jeger drept av bjørn

Skriv ut artikkel Del på Facebook Del på Twitter
Tips en venn om denne artikkelen
Publisert 08.10.07 14:09

En elgjeger og hunden hans er drept av bjørn på grensen mellom Norge og Sverige.

Del på Facebook

Mannen ble funnet død tidlig mandag morgen.

Mannen skulle ut og jakte på elg i skogen i Jämtland i Sverige. Men i stedet ble han og hunden hans ofre for det som høyst sannsynlig var en bjørn, melder Östersunds-Posten.

Det skal dreie seg om en mann i 60-årsalderen, som bor i Sør-Sverige. Han var på vei for å treffe jaktlaget sitt. Når mannen ikke dukket opp, ble det satt i gang leteaksjon.

JÄMTLAND: Her ble jegeren drept av bjørn.JÄMTLAND: Her ble jegeren drept av bjørn.

Mannen og hunden hans ble funnet døde ved hytta der de hadde tilbrakt natten. Hytta ligger i nærheten av Valsjöbyn, ei bygd ved norskegrensa, nordøst for Östersund.

- De har sannsynligvis blitt drept av bjørn, sier Frank Nilsson, vakthavende ved politiet i Jämtland til Expressen.se.

Både mannen og hunden skal ha kraftige bitt-, klore- og slagskader, og det ble også funnet bjørnemøkk på stedet.

Det er svært uvanlig at mennesker blir drept av bjørn.



Annonse

MittOppdrag.no Få anbud på 1-2-3! Leter du etter kjærligheten? Side2.match.com/
Stikkord fra Nettavisen Bedrift: