Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold
FØRSTE TV-INTERVJU: Natascha Kampusch (19) under sitt første TV-intervju hvor hun forteller om tiden i fangenskap.
Foto: Scanpix
Natascha Kampusch (19), som ble holdt i fangenskap i åtte år, skal nå lede sitt eget TV-program.
Den østerrikske tenåringen Natascha Kampusch ble kidnappet da hun var ti år gammel. I fjor klarte hun å rømme fra Wolfgang Priklopil som hadde holdt henne fanget i åtte år.
Mediepersonlighet
Onsdag ble det kjent at Natascha skal bytte rolle fra å være et medieoffer
til å bli en mediepersonlighet, skriver The
Times. Hun skal lede sitt eget talkshow på den østerrikske TV-kanalen
Plus 4 fra februar neste år. Arbeidstittelen til programmet er «Natascha
Kampusch i samtale med...».
- Over en lengre periode har jeg vurdert ideen om å forlate rollen som et passivt medieobjekt til å bli en proaktiv og kreativ medieperson, opplyste Natascha i en pressemelding.
I første omgang vil gjestene på programmet være kjendiser fra Østerrike, men etter hvert håper TV-selskapet å huse gjester som A-kjendiser fra hele verden, opplyser Wolfgang Brunner, medierådgiveren til Natascha.
Tjent millioner
Natascha ble bortført av Wolfgang Priklopil da hun var på vei til skolen. Hun
ble holdt fanget i en bunker under huset til Priklopil. Da Natascha klarte å
rømme i august i fjor, valgte Priklopil å ta sitt eget liv ved å hoppe foran
et tog.
Natascha skal ha tjent millioner av kroner på å opptre i TV-intervjuer og flere filmselskaper skal være interessert i å filmatisere historien hennes.