Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold

VEIBOMBE: Somaliske militsmedlemmer undersøker bilen der de tre hjelpearbeiderne ble drept mandag. VEIBOMBE: Somaliske militsmedlemmer undersøker bilen der de tre hjelpearbeiderne ble drept mandag. ( Reuters/Scanpix )

Tre hjelpearbeidere drept

Tre hjelpearbeidere som jobber for Leger uten grenser er drept i Somalia.

Publisert 29.01.08 13:03

Tips oss

Sms/mms: Send TIPS til
2030 E-post: tips@nettavisen.no

Skriv ut artikkel Del på Facebook Del på MySpace Del på Twitter Del på Nettby
Tips en venn om denne artikkelen

De ble drept ikke langt unna et sykehus som organisasjonen driver nær Kismayo i Somalia. Ifølge Reuters ble de drept av en veibombe. Bilen ble også beskutt.

En somalisk journalist døde av splintskader. Det var et team med en kenyansk lege, en fransk logistiker og en somalisk sjåfør som ble rammet av veibomben.

Politiet i havnebyen Kismayo sier de har arrestert to personer etter angrepet, melder Reuters.

- Vi har to mannlige mistenkte i varetekt. De var på stedet der bomba gikk av. Vi etterforsker saken videre, sier politisjef Ibrahim Khalif Shanfool.

De tre drepte hjelpearbeiderne jobbet i et kirurgisk prosjekt i Kismayo, som Leger uten grenser startet i 2007. Organisasjonen har vært til stede i Somalia i 16 år.

Mandag ble to etiopiske soldater drept i et angrep mot en pastafabrikk.

Somalia har blitt et stadig farligere land for hjelpearbeidere etter at en islamistgruppe ble fjernet fra makten av etiopiske soldater i fjor. Landet har ikke hatt en fungerende regjering siden Mohammed Siad Barre ble styrtet i 1991.




Fakta i samarbeid med 1881
FASTLINKS
Hyttetorget har løsninger som gir økt komfort på hytta di. Les mer
Ingen bompenger. Norges billigste elbil Les mer
Nettavisen Fastlinks

Tips oss

Sms/mms: Send TIPS til
2030 E-post: tips@nettavisen.no