Se, en ny Vukicevic!
Sport
– Jeg er utrolig imponert, sier storesøster Christina Vukicevic.
Ezinne: Satte
ny, norsk rekord
Ndure: -
Beklager, Bislett!
Spyd-Andreas: -
Klart dette var en nedtur
Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold
GRAVID: Thomas Beatie skriver i en artikkel i magasinet the Advocate at han er fem måneder gravid på dette bildet. Det andre bildet (innfelt) viser Thomas Beatie (øverst) som flekser muskler sammen med kona i 2000 før han skiftet kjønn.
Foto: Faksimile av Daily Mail/Advocate (Monstasje).
Thomas Beatie levde et liv som kvinnelig kroppsbygger før han skiftet kjønn og ble gravid.
I samarbeid med Microsoft Office2007 Publisert 01.04.08 13:09 | Sist oppdatert 03.04.08 21:30Thomas Beatie (34) ble verdenskjent etter at han stilte opp i magasinet Advocate tilsynelatende gravid i femte måned.
Beatie var født jente, men gjennomgikk en begrenset kjønnsoperasjon i voksen alder. Til tross for flere år med hormonbehandling hevder han selv at han er gravid i femte måned, og at han og kona venter et lite jentebarn i juni.
Beatie bodde på Hawaii sammen med sin lesbiske partner Nancy før de flyttet til fastlandet. Paret var tidligere aktive kroppsbyggere og ble avbildet sammen i det homofile magasinet Odyssey i 2000, melder Daily Mail.
Aprilspøk
34-åringen har nektet å snakke med media etter at han stilte opp i magasinet
Advocate, og ryktene vil ha det til at graviditeten er en aprilspøk som vil
bli avslørt på kvelden 1. april amerikansk tid.
Det spekuleres i at det er Ashton Kutcher, mannen bak TV-programmet Punk’d, som har iscenesatt hele graviditeten i forbindelse med et nytt programkonsept. Men på en annen side ryktes det også om at den gravide mannen allerede har stilt opp på TV-programmet til Oprah Winfrey.
- Jeg er en person og jeg har retten til å få mitt biologiske barn, skal Beatie ha fortalt Oprah under TV-programmet som angivelig skal sendes førstkommende torsdag.
Avtale med Oprah
Thomas Beatie bor sammen med sin 45 år gamle kone Nancy i delstaten Oregon,
og ifølge naboer av ekteparet skal Beatie ha gjort en avtale med Oprah om
ikke å stille opp i andre medier.
Beatie gikk under navnet Tracy Lagondino da han var en kvinne som levde i et lesbisk forhold sammen med sin nåværende kona Nancy.
Venner av paret sier de er sjokkert over at Beatie valgte å skifte kjønn.
- Jeg er svært overrasket fordi Tracy alltid virket så lykkelig som lesbisk sammen med hennes partner Nancy, sier Hans Anderson, som er en venn av paret.
Les også: Denne mannen er gravid
– Jeg er utrolig imponert, sier storesøster Christina Vukicevic.
Ezinne: Satte
ny, norsk rekord
Ndure: -
Beklager, Bislett!
Spyd-Andreas: -
Klart dette var en nedtur
Manchester United bekrefter at spissen spiller for dem neste sesong.
Les mer