Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold
HADDE SEX: Natascha Kampusch skal ha hatt seksuell omgang med sin kidnapper Wolfgang Priklopil. I tillegg spekuleres det i at jenta ble gravid med sin kidnapper, ifølge politidokumenter offentliggjort av en østerriksk avis.
( Scanpix )
Natascha Kampusch (20) skal ha hatt sex med sin kidnapper Wolfgang Priklopil.
Politidokumente inneholder nye detaljer om den svært spesielle kidnappingssaken, melder Expressen.
«Frivillig sex»
Både politimenn og legepersonell hadde samtaler med Natascha Kampusch kort
tid etter at hun klarte å rømme fra kidnapperen Wolfgang Priklopil
i august 2006. Disse samtalene ble loggført, og avslører flere detaljer
rundt det åtte år lange oppholdet i fangerommet.
- Hun fortalte at de hadde hatt samleie og at hun hadde ligget med ham frivillig, skriver politiet i et av notatene, som den østerrikske avisen Heute har fått tilgang til.
BEGIKK SELVMORD: I åtte år holdt Wolfgang Priklopil den unge jenta fanget. Da hun rømte tok han livet av seg.Det er ikke kjent når samleiet eller samleiene skjedde.
Saken vekket stor medieoppmerksomhet verden over, og flere psykologer har spekulert i om Natascha led av det såkalte Stockholm-syndromet. Grunnen til dette er fordi Natascha i flere intervjuer ga uttrykk for at hun hadde følelser for sin kidnapper Priklopil.
Gravid
Legene som undersøkte Natacha skriver i en utredning at jenta stilte spørsmål
om hvor lenge en graviditet var synlig i blodet. Legene skal ha forklart at
dette var synlig i en kort periode etter fødselen eller aborten.
- Det spiller ingen rolle, for det skjedde for så lenge siden, skal Natascha ha svart.
(Artikkelen fortsetter under bildet)
HOLDT FANGET: I dette huset i et boligområde utenfor Wien, ble Natascha holdet fanget i åtte år.Den tyske avisen Bild-Zeitung har stilt østerrikske myndigheter spørsmål om politiet har søkt etter babylik i området rundt Pirklopils hus, skriver Expressen.
TV-INTERVJUET: Natascha stilte opp i et intervju med en østerriksk TV-kanal bare noen måneder etter at hun flyktet fra kidnapperen.- Vi har søkt. Det finnes ingenting, sier talsperson Wolfgang Jarosch til avisen.
Natascha er rasende over at politidokumentene er offentliggjort, og krever en forklaring på hvorfor disse opplysningene har lekket ut til media.
- Ble slått av Priklopil
Videre avslører politidokumentene at Priklopil skal ha slått Natascha mens
hun var i fangenskap.
Natascha har blitt rik på sine mange medieopptredener i forbindelse med kidnappingssaken. Nå drømmer jenta om å få en karriere som programleder på TV.