Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold

FORSVUNNET: Madeleine McCann (4) forsvant sporløst fra et feriehotell i Praia da Luz i Algarve 3. mai i fjor. FORSVUNNET: Madeleine McCann (4) forsvant sporløst fra et feriehotell i Praia da Luz i Algarve 3. mai i fjor. ( Scanpix/AFP Photo/findmadeleine.com )

- Vi gjorde en tabbe

Skriv ut artikkel Del på Facebook Del på Twitter
Tips en venn om denne artikkelen
Publisert 25.04.08 13:35

Foreldrene til den forsvunne Madeleine kommer med en ærlig innrømmelse.

Del på Facebook

- Vi gjorde en tabbe, men vi betaler dyrere for den enn noen kan forestille seg, sier Gerry McCann.

Kate og Gerry McCann valgte å spise middag sammen med ferievenner i Praia da Luz i Portugal fremfor å være på hotellet sammen med sine tre barn. Det kostet dem dyrt. Det er snart ett år siden Madeleine forsvant sporløst fra hotellrommet, og ekteparet angrer bittert.

Forsvarlig
Gerry forteller i et intervju med BBC at på det daværende tidspunktet så mente de det var forsvarlig å etterlate de tre barna alene på et ulåst hotellrom i et fremmed land.

- I ettertid har det vist seg at vi gjorde en tabbe, og vi vil aldri igjen forlate ungene våre alene, sier han.

Gerry McCann har ennå ikke gitt opp håpet om at Madeleine fortsatt er i live. Men han frykter at det portugisiske politiet har sluttet å lete etter datteren, skriver Daily Mail.

- En ting er i hvert fall sikkert. Jeg har aldri sett noe som tyder på at hun er død. Og jeg er sikker på at vi hadde hørt noe for lenge siden hvis det fantes noe bevis, sier han i et intervju med BBC radio.

Fem år i fengsel
Ekteparet er formelt mistenkt i forsvinningssaken til datteren. I tillegg er det flere røster i det portugisiske politiet som mener at ekteparet bør bli siktet for barneforsømmelse. Dette har en strafferamme på fem år i fengsel.

- De har ikke noe mer informasjon nå enn det de hadde 4. mai. Så hvorfor snakker vi om en slik siktelse nå, undrer faren.

McCann-ekteparet har ikke hatt direkte kontakt med det portugisiske politiet etter at de forlot Portugal i september i fjor.



Annonse

MittOppdrag.no Få anbud på 1-2-3! Leter du etter kjærligheten? Side2.match.com/
Stikkord fra Nettavisen Bedrift: