Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold
TRAFF BAKKEN: Karusellen støtte ifølge øyenvitner nedi bakken før plattformen stupte i bakken. 30 personer ble skadet, og sendt til sykehus.
Foto: Anders Ringblom
( Privat )
69 personer har blitt skadd på Liseberg hittil år.
19 personer ble skadd i den katastrofale Rainbow-ulykken på Liseberg tidligere denne uken. Men dette er ikke første gang at besøkende blir utsatt for skader på fornøyelsesparkens attraksjoner.
Det var registrert hele femti personskader på Liseberg fram til 8. juli i år. Dette skyldes blant annet kraftige innbremsinger på attraksjonene, problemer med sikkerhetsbøylene og flygende mobiltelefoner, skriver Aftonbladet.
Utslåtte tenner
Skadene varierer fra utslåtte tenner og ribbeinsbrudd til mindre skrubbsår.
- Det er ikke alltid at det skyldes det tekniske. Når maskin og menneske møtes, så går det av og til galt, sier Ulf Johannsen, som er sikkerhetsansvarlig på Liseberg, til avisen.
Flere av de besøkende som har kjørt de store attraksjonene har blitt truffet av både mobiltelefoner og parfymeflasker. I tillegg har flere passasjerer blitt skadd under kraftige innbremsinger.
- Våre innbremsinger følger de grensene som er tillatt. Og flygende gjenstander er et problem på fornøyelsesparker verden over, sier Johannsen.
Fem norske barn skadd
30 personer ble fraktet til sykehus, blant annet fem norske barn, etter
Liseberg-ulykken tirsdag. 19 av disse ble skadd.