Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold

UBERØRT: Anders Eklund har fremstått som tilsynelatende uberørt av alvoret som har preget rettssaken i Stockholm denne uken. UBERØRT: Anders Eklund har fremstått som tilsynelatende uberørt av alvoret som har preget rettssaken i Stockholm denne uken. Foto: Lotta Jarlsdotter ( SCANPIX )

Englas mor: - Du er et monster

Skriv ut artikkel Del på Facebook Del på Twitter
Tips en venn om denne artikkelen
Publisert 23.07.08 10:27

Englas mor snakket direkte til Anders Eklund i retten i dag.

Del på Facebook

Under sluttprosedyren i Stockholms tingrett onsdag ettermiddag fikk moren til Engla Höglund ordet og henvendte seg til journalistene.

- Først vil jeg vende meg til media og si at dere ikke skal skrive om de forferdelige detaljene om mordet på Engla, sier Carina Höglund, melder Aftonbladet.

Så henvender hun seg til datterens drapsman, Anders Eklund.

- Anders!

-Ja, svarer Eklund med lav stemme.

- Myndighetene burde ha tatt hånd om deg for lenge siden, sier hun.

- En meget farlig mann
Carina Höglund fortsetter å prate om Eklund og karakteriserer ham som et monster.

- En meget farlig mann som ligner et monster, sier hun.

- Anders, jeg synes det er latterlig at du unnskylder deg på en sånn måte, sier Höglund og sikter til Eklunds forklaring om at han fikk tunnelsyn.

Anders Eklund (42) er tiltalt for grovt voldtekt mot barn og drapet på Engla Höglund (10), grovt voldtekt og drap på Pernilla Hellgren (31), en voldtekt i Sandviken, samt oppbevaring av barnepornografiske bilder.

56 barnepornobilder
Politiet fant 56 barnepornografiske bilder på Eklunds bærbare datamaskin da han ble pågrepet i april i år. Eklund erkjenner i retten at han har fått bildene tilsendt, men det kommer derimot ikke frem hvem som er avsender.

Aktor Patrik Säflund innledet dagen med å spørre Eklund hvorfor han hadde barneporno på PC-en som lå i lastebilen.

- Hvorfor har du slike bilder på datamaskinen?

- En del er jo slettet. En del er blitt igjen, svarte Eklund på spørsmål fra anklageren, melder Expressen.

Avhøret onsdag formiddag varte bare i noen minutter og retten besluttet å stenge dørene for media av hensyn til at det ble vist barnepornografiske bilder under Eklunds forklaring.

Eklund har erkjent straffskyld i samtlige tiltalepunkter.



Annonse

Kommentarer


MittOppdrag.no Få anbud på 1-2-3! Leter du etter kjærligheten? Side2.match.com/
Stikkord fra Nettavisen Bedrift: