Odd sikret årets første borteseier
TippeligaenSenket Sandefjord på overtid.
Les merGå til hovedmeny Gå til hovedinnhold
BARRIKADERER SEG: Innbyggerne i byen Brownsville har brukt de siste dagene på å sikre hus og eiendom i påvente av Dolly. På den andre siden av grensen, i Mexico, har myndighetene iverksatt evakuering av 23.000 mennesker.
Foto: Dave Einsel, Scanpix
Tusenvis av mennesker forbereder seg på orkanen som man frykter vil øke i styrke.
I samarbeid med Microsoft Office2007 Publisert 23.07.08 13:31 | Sist oppdatert 23.07.08 14:37Meteorologer beregner at orkanen «Dolly» vil nå land rundt klokken 13.00 amerikansk tid onsdag. Orkanen befinner seg i morgentimene på havet 100 kilometer utenfor byen Brownsville, som ligger på grensen mellom USA og Mexico.
National Hurricane Center melder at vinden kan komme opp i en styrke på 140 kilometer i timen, og selv om «Dolly» fortsatt er en kategori 1 orkan, advarer man mot at den kan nå kategori 2 innen den har kommet til land. Ved siden av svært kraftig vind kan stormen forårsake flom og det forventes inntil 250 millimeter nedbør i det sørlige Texas og nordlige Mexico, melder CNN.
Folk i området har forberedt seg ved å stable opp sandsekker, snekre opp plater foran vinduer og gått til innkjøp av aggregater.
- Jeg tror vi kan stå imot stormen ved å være årvåkne og holde oss innendørs, sier borgermester Pat Ahumada.
Helikoptre fra oljeselskap har brukt de siste dagene på å hente hundrevis av arbeidere fra plattformer i Mexicogolfen, men det ser nå ut til at «Dolly» ikke vil ramme oljeindustrien i så stor grad som fryktet. Orkanen er ventet å gå klar av plattformene, melder Reuters. Dette reflekteres i oljeprisen som fortsetter sitt fall og er nede i 126 dollar fatet onsdag.
Etter to ukers hetebølge er badetemperaturene skyhøye. Sjekk din strand!
Les mer
– Som om jeg holder Venus' trofé, sier den ferske Wimbledon-mesteren.
Les mer
Storklubbene lå langflate etter Karim Benzema.
Les mer