Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold
NYE AVSLØRINGEN: Redaksjonsleder Johan Bråndstad i SVT-programmet «Dokument Innenfrån» lover oppsiktsvekkende avsløringer i Thomas Quick-dokumentarer.
Foto: SVT
( SVT )
Avsløringer fra svensk tv-dokumentar fikk Thomas Quick til å endre forklaring.
Den svenske statskanalen Sveriges Televisjon (SVT) har i over et halvt år jobbet med en todelt dokumentar om Thomas Quick-saken som vil bli sendt på SVT2 14. og 21. desember.
- Oppsiktsvekkende avsløringer
I dokumentaren har redaksjonen gått gjennom alle opplysninger i saken og
endevendt hver stein.
- Vi kommer til å komme med mange nye og oppsiktsvekkende avsløringer, sier prosjektleder Johan Bråstad i «Dokument Innenfrån» til Nettavisen.
I beste sendetid
Han vil ikke gå konkret inn i hva som blir brakt frem.
- Men opplysningene vil overraske, sier han.
- Hva er det som er så overraskende?
- For å si det sånn: Vi ville ikke brukt to timer i beste sendetid om det ikke var noe viktig å fortelle. Utover det har jeg ingen kommentar, sier Johan Bråstad.
(Artikkelen fortsetter under)
DØMT: Thomas Quick er dømt for åtte drap. Her er han på vei inn til en rettssak i Piteaa i 1994.
Foto: Pressens Bilde/Scanpix
Overrasket statsadvokat
Christer van der Kwast ved den svenske påtalemyndigheten sier han er
overrasket over Quicks tilståelse.
- Det kom i og for seg som en overraskelse. Det var som en avslutning på et tre og en halv time langt tv-intervju at jeg fikk vite av reporteren at Quick hadde trukket sin tilståelse. Det forandrer jo forutsetningene en smule, sier van der Kwast.