Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold

VILLE ÅPNE FLYDØRENE: En beruset mann forsøkte å åpne flydørene på et Ryanair-fly på vei fra London til Riga. VILLE ÅPNE FLYDØRENE: En beruset mann forsøkte å åpne flydørene på et Ryanair-fly på vei fra London til Riga. Foto: FRANK PERRY ( AFP )

- Ville åpne flydør i lufta

Skriv ut artikkel Del på Facebook Del på Twitter
Tips en venn om denne artikkelen
Publisert 08.06.09 12:59

Nå risikerer mannen 10 års fengsel for sabotasje.

Del på Facebook

Et Ryanair-fly på vei fra London til Riga ble tvunget til å lande på flyplassen i Göteborg på grunn av bråk om bord, skriver Expressen.

En beruset mann i 30-årene skremte både besetningsmedlemmer og passasjerer.

- Mannen forsøkte blant annet å åpne dørene om bord mens flyet var i lufta. Så det var åpenbart at han utgjorde en overhengende sikkerhetsrisiko om bord, sier Åke Pihlblad ved Göteborg lensmannskontor til avisen.

Kapteinen så ingen annen utvei enn å avbryte flygingen og gå ned for landing i Göteborg. Han ba om landingstillatelse på Säve, og det ble klassifisert som en «teknisk nødlanding», skriver Expressen.

Politiet gikk deretter om bord og pågrep mannen.

Mannen risikerer nå opp mot 10 års fengsel.



Annonse

Kommentarer


MittOppdrag.no Få anbud på 1-2-3! Leter du etter kjærligheten? Side2.match.com/
Stikkord fra Nettavisen Bedrift: