Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold

Ralf M. skal ha drept elskeren sin, og spist deler av ham. Ralf M. skal ha drept elskeren sin, og spist deler av ham. Foto: AFP/Scanpix

Matet katten med drept elsker

Tirsdag starter en makaber drapssak i Berlin. Ralf M. skal ha drept, partert og spist deler av sin mannlige elsker.

Publisert 03.05.05 15:06 | Sist oppdatert 03.05.05 15:09

Tips oss

Sms/mms: Send TIPS til
2030 E-post: tips@nettavisen.no

Skriv ut artikkel Del på Facebook Del på MySpace Del på Twitter Del på Nettby
Tips en venn om denne artikkelen

Tyskland rystes av nok en makaber kannibalsak. I januar i fjor ble Armin Meiwes dømt til åtte og et halvt års fengsel for å ha drept, skåret opp og spist deler av ingeniøren Bernd Jürgen Brandes.

Ralf M. (41) er tiltalt for å ha drept sin mannlige elsker, Joe R. (33). Han skal ha spist deler av ham. Ifølge påtalemyndigheten skal han også ha matet kattene sine med biter av sin drepte elsker, melder nyhetsbyrået AFP, ifølge NRK.

Ralf kom i kontakt med Joe, en 33 år gammel musikklærer fra Berlin, gjennom en kontaktannonse på internett. Han søkte etter en slank mann i 30-årene til middagsselskap, og de skal ifølge påtalemakten deretter ha blitt enige om å innlede et sadomasochistisk forhold.

I oktober i fjor ble Joe Rs overkropp, ben og armer funnet i Ralfs leilighet, og hans hjerte, nyrer, lever og lunger ble funnet i kjøleskapet i leiligheten. Påtalemakten mener også at den tiltalte Ralf har spist deler av vennen, og at han har matet kattene med deler av ham.

Mannens forsvarer Detlev Binder sa før åpningen av rettssaken at Ralf var beredt til å si seg skyldig i tiltalen, og at han følte dyp skam over det han hadde gjort. Han sier til avisen Bild at hans klient er psykisk syk.




Fakta i samarbeid med 1881
FASTLINKS
Norges mest trendy klokkebutikk på nett! www.clockshop.no Les mer
Gjør et godt kjøp på bilstol, vogn eller kvalitets klær. Les mer
Nettavisen Fastlinks

Tips oss

Sms/mms: Send TIPS til
2030 E-post: tips@nettavisen.no