Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold

Hund reddet kvinne fra kenguru

SPREDT OVER HELE AUSTRALIA: Kenguruer angriper ikke vanligvis mennesker.
SPREDT OVER HELE AUSTRALIA: Kenguruer angriper ikke vanligvis mennesker. Foto: Erik Johansen ( Scanpix )

En australsk kvinne ble lørdag reddet av familiens hund etter at en svær kenguru angrep henne.

Kenguruen angrep Rosemary Neal (65) på hennes farm nær Mudgee I New South Wales, 265km nord-øst for Sidney, sier hennes sønn Darren til BBC.

- Kenguruen hoppet opp og landet rett på henne. Min hund hørte henne skrike og sprang ned og jaget kenguruen bort. Hadde det ikke vært for kenuruen hadde hun trolig omkommet, forteller Neals sønn.

Hun ble fraktet til sykehus med skader i ansiktet, hendene og ryggen.

Les mer:

19.07.08 23:43


Materialet på dette nettstedet er omfattet av åndsverklovens bestemmelser. Uten særskilt avtale direkte med Mediehuset Nettavisen AS (utgiver) eller med Mediebedriftenes Klareringstjeneste (www.klarering.no) er enhver kopiering, lagring, eksemplarfremstilling og tilgjengeliggjøring bare tillatt i den utstrekning det er hjemlet i lov. Utnyttelse i strid med lov eller avtale kan medføre erstatningsansvar, og kan straffes med bøter eller fengsel. Mediehuset Nettavisen AS er ikke ansvarlig for innhold på eksterne sider.