Det skriver Kampanje.
Tidligere i dag, fredag, sa ryktene at Orkla Media vurderer å lage en ny riksavis. Nå er det Aftenposten som løfter på sløret om sin strategi framover.
Etter påske lanseres Aftenposten Aften i fire forskjellige utgaver tilpasset de ulike bydelene i Oslo, og en av årsakene er den økende konkurransen fra Orkla Medias gratisavissatsing i Oslo.
- Etter påske starter vi en omfattende satsing på lokaljournalistikk i Oslo. Hver torsdag vil Aftenposten Aftenkomme ut i fire lokale utgaver, og vi vil være så lokale vi bare greier. Hver av de fire utgavene vil inneholde 8-16 sider med redaksjonelt stoff og annonser som er tilpasset de ulike bydelene i Oslo, sier redaktør Hilde Haugsgjerd til Kampanje.
De fire utgavene vil være tilpasset Oslo sentrum med bydelene St. Hanshaugen, Grünerløkka, Sagene og Gamle Oslo, Oslo Vest, Groruddalen og Oslo Syd.
