(SIDE2): Den Patrick Strøm som mange vil ha tak i skaffet seg hemmelig nummer før han gikk inn i BB-huset, men uheldigvis har han en navnebror som har levd seg inn i rollen som BB-kjendis, skriver VG.
Både fans og journalister som har forsøkt å få tak i Strøm via Opplysningen har i de fleste tilfeller fått nummeret til hans slibrige navnebror som også bor i Oslo.
Selv fikk han mistanke om at noe ikke stemte da en jente tok kontakt med han i hans nye jobb som programleder på Mess TV og lurte på hvorfor han sendte henne så mange meldinger.
Redaksjonen i Sonen på TV 2 ønsket å ha den ekte Strøm som gjest i sitt program, men fikk avslag fra den uekte Patrick Strøm. Han prøvde i tillegg å sjekke opp en av Sonens medarbeidere. BB-Patrick har nå anmeldt sin navnebror.