Eiendomsmarkedet utvikler seg ikke slik mange hadde ønsket i januar. Det er «selektivt», som meglerne sier: Enkelte leiligheter går unna som varmt hvetebrød, men for de aller fleste som skal selge, går det trått.
Nettavisen plukket ut alle eiendommene som meglerhusene Nordvik & Partners og iHus annonserte i Aftenposten sist lørdag. Annonsene til Nordvik & Partners gjaldt leiligheter på Oslo Vest, mens iHus-leilighetene lå mer nord og øst i byen.
Av de 15 annonsene Nordvik & Partners hadde, var 4 leiligheter solgt torsdag ettermiddag. For 2 av leilighetene forelå det bud godt under prisantydning, og man jobbet med å få interessentene til å bla opp mer. Resultatet av eiendomssjekken ser du i tabellen nederst i artikkelen.
Les mer om eiendom i Nettavisen
Hos begge de to meglerhusene ga eiendomsmeglerne inntrykk av at markedet er trått, selv om alle kan hoste opp eksempler på leiligheter som går raskt unna.
- Vi merker at det tar noe lengre tid. Noen objekter er mer tungsolgte, sier Thomas Jensen hos iHus på på St. Hanshaugen til Nettavisen.
- Leiligheten er ikke solgt. Det var noe interesse, men jeg hadde nok litt uflaks med at det var flere andre til salgs i samme område, sier Ihus-megler Jon Sverre Sedal, som forsøker å selge en 78 kvadratmeter stor leilighet i Ansgar Sørlies vei 6 på Lille Tøyen Hageby.
På Ila fikk Nordvik & Partners solgt en 56 kvadratmeters leilighet i Collets gate noe over takst.
- Det er en bra adresse. Blokka har en flott bakgård. Det er store rom, og flott bad og kjøkken, sier ansvarlig megler Stian Pøhner hos Nordvik & Partners til Nettavisen.
Les også:Ingen pangstart i boligmarkedet
Tabellen nedenfor viser annonsene til Nordvik & Partners* og Ihus** i Aftenposten lørdag 19. januar. Kolonnen nest lengst til høyre angir prisantydning i annonsen.
Nordvik & Partners | Holtegt 32 | 4,65 MILL. | INGEN BUD |
Nordvik & Partners | Rosenborggt 15 | 2,49 MILL. | BUD GODT UNDER TAKST |
Nordvik & Partners | Collettsgt 60C | 1,99 MILL. | SOLGT 2,185 MILL |
Nordvik & Partners | Niels Juelsgt 5 | 4,29 MILL. | SOLGT 4,25 MILL. |
Nordvik & Partners | Vidarsgt 16A | 4,1 MILL. | SOLGT 4,5 MILL. - (OVER TAKST) |
Nordvik & Partners | Tidemandsgt 43 C | 2,49 MILL. | INGEN BUD |
Nordvik & Partners | Nobelsgt 21 | 2,69 MILL. | BUD 2,3 MILL. |
Nordvik & Partners | Niels Juelsgt 10 | 4,5 MILL. | IKKE SOLGT |
Nordvik & Partners | Schivesgt 1A | 3,7 MILL. | INGEN BUD |
Nordvik & Partners | Theresesgt 26 | 2,55 MILL. | INGEN BUD |
Nordvik & Partners | Guldberglia 11B | 2,95 MILL. | SOLGT 2,90 MILL. |
iHus | Lensmann Hioths Alle 17 | 2,85 MILL. | SOLGT 3,1 MILL. |
iHus | Torvbakkgt 2B | 2,95 MILL. | IKKE SOLGT |
iHus | Bertrand Narvesensvei 47 | 2,5 MILL. | IKKE SOLGT |
iHus | Mandallsgt 6 | 1,58 MILL. | IKKE SOLGT |
iHus | Sinsenveien 7 | 0,95 MILL. | INGEN BUD |
iHus | Conradis gate 5C | 2,49 MILL. | IKKE SOLGT |
iHus | Ansgar Sørliesv 6 | 3,49 MILL. | INGEN BUD |
*Kun annonsene på Oslo Vest. I tabellen står bare 11 av 15 annonser pga. begrensninger i tabellverktøyet. De 4 annonsene som ikke er med hadde ikke gitt salg torsdag ettermiddag. På en av de 4 var man inne i en budrunde.
**Kun annonsene til Ihus på Oslo sentrum nord/øst.
