Brasils spillere var samstemte etter å ha opplevd en ny ydmykelse i VMs bronsekamp.
– Det er en forferdelig følelse, sa Oscar.
– Jeg vet ikke hva annet jeg kan si. Vi fikk et stortap ingen ventet mot Tyskland, og i dag mislyktes vi i forsøket på å ta tredjeplassen, fortsatte han.
– Vi har en følelse av frustrasjon. Vi hadde ikke fortjent at det skulle ende slik. Vi må be folket om unnskyldning, sa David Luiz.
Tross svakt spill mot Tyskland fikk han stor sympati for sine fortvilte tårer og sin ydmyke beklagelse. Lørdag la han seg flat igjen.
– Vi går alle rundt og sørger, og brasilianerne sørger med oss, sa Hulk, som var en av seks spillere som ble vraket etter semifinalesmellen. Lørdag måtte han nøye seg med et innhopp.
Fornedrelsene er ikke over for brasilianerne som slapp inn 10 mål på de to siste kampene. Søndag må de finne seg i å se erkerivalen Argentina spille VM-finale mot Tyskland på Maracanã. (©NTB)