Gå til sidens hovedinnhold

Her er de nominerte

Det knytter seg alltid stor spenning til Spellemannprisen, og nå er listen over de nominerte klar.

(SIDE2): Årets Spellemann har også tre nye kategorier, og de tre nye kategoriene er Årets Tekstforfatter, Årets Populærkomponist og Årets Samtidskomponist. Men de nominerte i de kategoriene blir først offentliggjort mandag.

- Det er trolig første gangen en Grand Prix-låt er nominert til Årets Hit, men det tror jeg dere bør google først, sier Harald Rønneberg på pressekonferansen tirsdag formiddag.

Og Side2 googler, men finner ingen Grand Prix-låt som også har vært nominert til Årets Hit i Spellemannprisen.

Siste nytt fra Side2: Sjekk forsiden akkurat nå!

Thomas Numme og Harald Rønneberg skal være programledere under utdelingen av årets Spellemannpris i Oslo Spektrum 24. januar.

Kvinnelig artist
Ane Brun – Changing Of The Seasons

Ingrid Olava – Juliet’s Wishes

Maria Mena – Cause And Effect

Marit Larsen – The Chase

Mannlig artist
Bjørn Eidsvåg – Pust

Julian Berntzen – Rocket Ship Love

Thom Hell – God If I Saw Her Now

Åge Aleksandersen og Sambandet – Katalysator

Popgruppe
Lester – This Village

Real Ones – All For The Neighbourhood

The Margarets – Twenty Years Erased

Elektronika
Lindstrøm – Where You Go I Go Too

Mental Overdrive – You Are Being Manipulated

Skatebård – Cosmos

Samtidsmusikk
Ellen Ugelvik – George Crumb; Makrokosmos I-II

Nordic Voices – Djånki Don

Rolf Wallin/Oslo Filharmoniske Orkester – Act

Rock
Grand Island – Boys & Brutes

Lukestar – Lake Toba

Motorpsycho – Little Lucid Moments

Tommy Tokyo & Starving For My Gravy – Smear Your Smiles Back On

Blues
Good Time Charlie – Mojo Energy

Orbo & The Longshots – High Roller

Rita Engedalen –The Tree Still Standing

Country
Ida Jenshus – Color Of The Sun

Ila Auto – Over The Next Hill

Rita Eriksen – Hjerteslag

Roy Lønhøiden – Når Dagen Demrer Blått

Metal
Benea Reach – Alleviat

Enslaved – Vertebrae

Keep of Kalessin - Kolossus

Hip-Hop
Chris Lee – Worry No

Karpe Diem – Fire Vegger

Madcon – An Inconvenient Truth

Folkemusikk/Gammaldans
Flukt – Stille Før Stormen

Gjermund Larsen Trio – Ankomst

John Ole Morken – Slåtter Fra Hessdalen, Haltdaler og Ålen

Ragnhild Furebotten & Tore Bruvoll – Hekla Stålstrenga

Danseorkester
Ingemars – I Finnskogens Rike

Sogns – Det Koster Å Vara Kar

Steinar Engelbrektson Band – Rabalder

Jazz
Helge Lien Trio – Hello Troll

Mathias Eick – The Door

Moment – Paradiso

Radka Toneff – Butterfly

Klassisk Musikk
Henning Kraggerud – Eugéne Ysaÿe: Six Sonatas For Solo Violin

Leif Ove Andsnes & Det Norske Kammerorkester – Mozart: Piano Concertos 17 & 20

Trondheimsolistene - Divertimenti

Viser
Halvdan Sivertsen – Mellom Oss

Odd Børretzen/Lars Martin Myhre – Syv Sørgelige Sanger og Tre Triste

Odd Norstoga – Pilegrim

Vamp – St. Mandag

Åpen Klasse
Annbjørg Lien – Waltz With Me

Farmers Market – Surfin’ USSR

H.K.H. Kronprinsesse Mette-Marits Utvalgte Salmer – Sorgen Og Gleden

Lars Horntveth - Kaleidoscopic

Barneplater
Klaus Sonstad – Indianer Cowboy

Maj Britt Andersen – Pulverheksas Jul

Trondheim Sinfonietta – Så Rart¿!

Årets nykommer
Erlend Bratland – True Colors

Ida Maria – Fortress Round My Heart

Ingrid Olava – Juliet’s Wishes

Katzenjammer – Le Pop

Årets Musikkvideo
Beady Belle – Self-Fulfilling

Madcon – Liar

Madrugada – Look Away Lucifer

Maria Mena – All This Time

Thom Hell – My Heart Is Longing For A Soul

Årets Hit
Maria Haukaas Storeng – Hold On Be Strong

Espen Lind – Scared Of Heights

Marit Larsen – If A Song Could Get Me You

Erlend Bratland – Lost

The BlackSheeps – Oro Jaska Beana

Er du fornøyd med Side2? Vi vil gjerne ha dine tilbakemeldinger. Klikk her!

Reklame

Nå: Vi selger ut Pondus-bøkene på lager fordi vi skal flytte

Kommentarer til denne saken