Holmås (37) har de to siste årene ledet Oslo SV. Han mener han ikke lenger har nok tid til Oslo SV etter å ha blitt valgt til leder av kommunalkomiteen på Stortinget. Holmås mener Østvold vil være den perfekte arvtakeren i Oslo SV.
- Hvem er bedre egnet enn Per Østvold? Han har bred politisk erfaring og står tungt i fagbevegelsen. Han har erfaring fra kampanjearbeid og er en samlende figur i SV. Dessuten er han en skarp debattant som høyresiden vil frykte å møte i debatter, sier Holmås til Dagsavisen.
Valgkomiteen i Oslo SV har ikke begynt sitt arbeid. Østvold selv sier han er positiv til å overta ledervervet.
- Dette er noe jeg har lyst til, og som jeg har tid til nå som jeg er ferdig som leder i Transportarbeiderforbundet. Hvis jeg blir valgt er mitt budskap til Oslo SV at valgkampen starter mandag etter årsmøtet 8. mars, sier Østvold. (©NTB)
