Ryan har så langt vært lunken i sin støtte til presidentkandidat Donald Trump, noe som har ført til kritikk fra deler av partiet. For en måned siden sa Ryan til sine partikolleger at han verken ville forsvare Trump eller drive valgkamp med ham.
LES mer: - Paul Ryan vurderer å trekke støtten til Donald Trump
Men etter at FBI-sjef James Comey bekreftet at det føderale politiet ikke kommer til å straffeforfølge Hillary Clinton, har Ryan tatt bladet fra munnen og altså kommet med forsiktig støtte til Trump.
Ryan sier at uavhengig av Comeys avgjørelse satte Clinton landets hemmeligheter i fare og truet rikets sikkerhet.
LES mer: FBI: Har ikke funnet noe straffbart i nye Clinton-eposter
Ryan ønsker å fortsette som leder for det ene kammeret i Kongressen. Han har stor støtte blant mange republikanere, men noen er også misfornøyd med at han har tatt avstand fra Trump og ikke deltatt i hans valgkamp.

FBI-avgjørelse gir løft før børsåpning

Sprikende valgmålinger i USA

Trump ført av scenen under valgkamparrangement

Hillary Clinton ble hyllet av Beyoncé

Demokrater krever gransking av FBI
