(SIDE2): Britisk politi gjør nå alt for å finne avsenderen. De tar truslene svært alvorlig og dna-tester nå kortet som ble sendt til prins Harry.
Det spekuleres i flere årsaker til truslene mot prinsen. Et av sporene er at Harry dukket opp på en kostymefest i naziuniform. En annen teori er at muslimske fanatikere har bestemt seg for å gjøre prinsen til et terrormål ettersom han skal inn i militæret, melder Expressen.se.
Men prinsen er ikke den eneste i kongefamilien som mottar lite hyggelige brev. Bare i løpet av de to måneden etter bryllupet med prins Charles, mottok Camilla Parker Bowles mottatt 918 hatbrev.
Starter i militæret
Prinse Harry ankommer «Sandhurst Military Academy» i Surrey på søndag for å starte sin karriere i det britiske militæret. 20-åringen vil ikke få noen annerledes behandling enn de andre rekruttene, melder BBC.
Prinsen måtte gjennom en fire dagers prøve med hinderløype, styrkeprøver og militærplanlegging for å vinne sin plass.
