Nederlandske Spyker gjør ett nytt forsøk, og la inn ett nytt bud til GM søndag, skriver nettstedet Bloomberg.
Tidsfristen for det nye budet går ut mandag klokken 23.
Ber GM om å seriøst overveie budet
- Et nytt tilbud har blitt oversendt til GM, som tar opp det som var problempunktene under den tidligere forhandlingsprosessen, og som tar bort de hindringene som tidligere stod i veien for en smidig overgang, sier avdelingssjef i Spyker Cars, Victor R. Muller, i en pressemelding.
Åtte minutter på tre fredagsettermiddag kom sjokkmeldingen om at GM hadde besluttet å legge ned den 72 år gamle bilbedriften, skriver Aftonbladet.
- Vi har gjort alt vi kan for å løse de punktene som tidligere stod i veien for en avtale. Vi har bedt GM og andre innblandede parter om å seriøst overveie vårt nye bud, sier Muller i dagens pressemelding.
Les også:Slik gikk Saab i grøfta
GM positive
GM skal gå gjennom det nye budet.
- Vi har hele tiden sagt at vi er åpne for nye bud, og det her er ett nytt bud, meddeler GM ifølge Svenska Dagbladet.