Tippeligaen starter rekordtidlig i 2009. Allerede helgen 14. og 15. mars skal første runde spilles. Årsaken til den tidlige sesongstarten er naturligvis at Tippeligaen er utvidet fra 14 til 16 lag.

Denne artikkelen blir oppdatert fortløpende med resultater og tippeligalagenes målscorere.

AALESUND:
10.02:AaFK - Hødd 2-1 (A: Aarøy, Stephenson)
15.02: AaFK - Tromsø 1-3 (A: Tollås, T: Lindpere 3)
19.02: AaFK - Ham-Kam 2-1 (A: Larsen, Carlsen, H: Kienast)
23.02: Sandefjord - AaFK 1-0 (S: Mane)
26.02: Start - AaFK 0-0
04.03: AaFK - Kristiansund 4-0 (Silva 3, Mathisen)
08.03: Molde - AaFK 1-0 (Ertsås)

BODØ/GLIMT:
17.02: Chonburi - Bodø/Glimt 0-2 (Martins, Sørensen)
24.01: Bodø/Glimt - Mo 4-0 (Sørensen x 2, Martins x 2)
30.01: Alta - Bodø/Glimt 3-2 (B: Konradsen, Johansen)
16.02: Brann - Bodø/Glimt 1-2 (B: Björnsson, BG: Stensland, Martins)
20.02: Rubin Kazan - Bodø/Glimt 3-0
26.02: Bodø/Glimt - Lyn 3-2 (B: Martins, Berg, Rønning L: Gustavino, Dahm)

BRANN:
24.01:Legia Warszawa - Brann 2-1 (B: Solli)
29.01: Austria Wien - Brann 2-3 (B: Karadas 3)
06.02:Løv-Ham - Brann 2-1 (B: Huseklepp)
16.02:Brann - Bodø/Glimt 1-2 (B: Björnsson, BG: Stensland, Martins)
19.02: Brann - Strømsgodset 1-3 (B: Nielsen, S: Storflor 2, Nordkvelle)
04.03:Brann - Elfsborg 2-3 (B: Nielsen, Björnsson)

FREDRIKSTAD:
30.01:Fredrikstad – Nordsjælland 0-1
02.02:Fredrikstad - Stabæk 2-3
05.02: RBK - Fredrikstad 1-0
14.02: Fredrikstad – Örebro 1-0 (F: Kvisvik)
19.02: IFK Göteborg – Fredrikstad 6-2 (F: Adiyiah)
26.02: Fredrikstad - Portimonense 0-2
04.03: Lagoa - Fredrikstad 0-3 (F: Wehrman, Tegström 2)
08.03: Fredrikstad – Kongsvinger 0-1

LILLESTRØM:
15.01:LSK - Nybergsund Trysil 1-0 (L: Arnarsson)
24.01:LSK - Ham-Kam 2-0 (L: Bolly, Mouelhi)
30.01:LSK - Odd Grenland 2-1 (L: Sundgot 2, O: Bentley)
11.02: LSK - Real Murcia 0-2
17.02: LSK - Rubin Kazan 5-2 (Mouelhi 2, Sundgot, Myklebust, Ocean)
24.02: LSK - Tromsø 1-3 (L: Gundersen T: Lindpere, Larsen, Moldskred)
28.02: LSK - Molde 4-3 (L: Occean 2, Sundgot, Riise M: M. Diouf 2, Forren)
08.03: LSK - Elfsborg 0-1

LYN:
23.01:Odd Grenland – Lyn 1-1 (O: Kovacs L: Guastavino)
24.01: Bærum – Lyn AVLYST
30.01: Lyn – Kalmar 0-1
02.02: Lyn - Rosenborg 2-1 (L: Guastavino, Simonsen R: Wangberg)
05.02: Lyn - Stabæk 1-2
13.02: Lyn - Strømsgodset 4-0 (Angan 2, Guastavino, Selvmål)
20.02: Vålerenga – Lyn 0-2 (L: Angan, Gustavino)
26.02: Bodø/Glimt - Lyn 3-2 (B: Martins, Berg, Rønning L: Guastavino, Dahm)

MOLDE:
26.01:Molde - Tromsø 2-2 (M: Ertsås, Berg Hestad, T: Munoz, Lindh)
28.01:Molde - Tromsø 0-1 (T: Moldskred)
02.02: Molde - Vecindario 1-1 (M: Diouf)
07.02: Kristiansund - Molde 0-1 (M: Hoseth)
11.02: Molde - Sogndal 0-0
17.02: Molde - Odd Grenland 3-2 (M: Vatshaug, Hoseth, Moström, O: Bentley, Hagen)
20.02: Molde - Viking 1-1 (M: Diouf, V: Nisja)
28.02: Lillestrøm - Molde 4-3 (L: Occean 2, Riise, Sundgot, M: Biram Diouf 2, Forren)
04.03: Molde - Hødd 2-3 (M: P. Diouf)
08.03: Molde - Aalesund 1-0 (Ertsås)

ODD GRENLAND:
23.01:Odd – Lyn 1-1 (O: Kovacs L: Guastavino)
30.01: Lillestrøm – Odd 2-1 (L: Sundgot 2, O: Bentley)
06.02: Start – Odd 0-2 (O: Fevang, Tuogaard Jenssen)
17.02: Molde – Odd 3-2 (M: Vatshaug, Hoseth, Moström, O:Bentley, Hagen)
23.02: Strømsgodset – Odd 2-0 (S: Ohr, Pedersen)
27.02: HamKam – Odd 2-2 (O: Kovacs 2)

ROSENBORG:
19.01:RBK - Shakhtar Donetsk 1-2 (Dorsin)
30.01:Krylia - RBK 1-1 (6-5 e. str.) (R. Pelu)
02.02:Lyn - RBK 2-1 (L: Guastavino, Simonsen, R: Wangberg)
05.02: RBK - Fredrikstad 1-0 (Demidov)
11.02: RBK - Ranheim 4-1 (Selvmål, Sellin, T. Olsen 2)
22.02: Brøndby - RBK 1-0
27.02: Stabæk - RBK 0-1 (Olsen)
08.03: Viking - RBK 1-5 (V: Soma (str), R: Olsen 2, Tettey, Sapara, Lustig)

SANDEFJORD:
23.01: Start - Sandefjord 1-3 (Madsen 2, Mane)
31.01: Strømsgodset - Sandefjord 0-1(SF: Sarik)
07.02: Häcken - Sandefjord 1-1 (S: Saric)
08.02: Ljungskile - Sandefjord 2-1
14.02: Sandefjord - Hønefoss 0-1
23.02: Sandefjord - Aalesund 0-1 (S: Mane)
27.02: Rubin Kazan - Sandefjord 1-0
05.03: Vålerenga - Sandefjord 1-0
10.03: Sandefjord - Moss

STABÆK:
24.01:IFK Göteborg - Stabæk 0-0
30.01:Stabæk - Honka 0-0 (6-7 etter straffer)
02.02:Fredrikstad - Stabæk 2-3
05.02:Lyn - Stabæk 1-2
14.02:FC København - Stabæk 4-3 (S: Nannskog 2, Olsen)
19.02: Stabæk - Asker 4-0 (Farnerud, Hoff, Tømmernes, Nannskog)
27.02: Stabæk - Rosenborg 0-1 (Olsen)
08.03: Stabæk - Vålerenga 3-1 (S: Nannskog, Kobayashi, Palmason, V: Moa Abdellaoue)

START:
16.01: Start - Bryne 2-1 (Fevang, Nwachi)
23.01: Start - Sandefjord 1-3 (Bolandos)
30.01: Vålerenga - Start 0-1 (S: Fevang)
06.02: Start - Odd 0-2
15.02: Start - Viking 2-1 (S: Hulsker, Fevang, V: Ødegaard)
18.02: Start - Fløy 4-0 (S: Borgersen, Bolano, Khalili 2)
26.02: Start - Aalesund 0-0
02.03: Start - HamKam 1-3 (S: Fevang)
05.03: Start - Sogndal 1-1 (Fevang)

STRØMSGODSET:
16.01: Strømsgodset - HamKam 3-2 (George, Keita, Nystrøm)
23.01: Moss - Strømsgodset 1-0
31.01: Strømsgodset - Sandefjord 0-1
04.02: Strømsgodset - Hønefoss 2-2
13.02: Lyn - Strømsgodset 4-0 (L: Angan 2, Guastavino, Selvmål)
19.02: Brann - Strømsgodset 1-3 (B: Nielsen, S: Storflor 2, Nordkvelle)
23.02: Strømsgodset - Odd Grenland 2-0 (S: Ohr, Pedersen)
26.02: Viking - Strømsgodset 0-2 (S:Pedersen 2)
08.03: Strømsgodset - Ljungskile 2-0 (George, Nystrøm)

TROMSØ:
15.01: Tromsø – Tromsdalen 3-1 (Høgli 2, Rushfeldt)
22.01: Tromsø – Sjakthar Donetsk 2-2 (Moldskred, Knarvik)
26.01: Tromsø – Molde 2-2 (T: Munoz, Lindh, M: Ertsås, Berg Hestad)
28.01: Tromsø - Molde 1-0 (T: Moldskred)
08.02: Brøndby – Tromsø 2-1 (T: Lindpere)
15.02: Aalesund – Tromsø 1-3 (A: Tollås, T: Lindpere 3)
24.02: Lillestrøm – Tromsø 1-3 (L: Gundersen T: Lindpere, Larsen, Moldskred)
06.03: HamKam - Tromsø 0-2 (T: Rushfeldt, Johansen)
09.03: Tromsø – Bodø/Glimt

VIKING:
22.01: Dinamo Kiev - Viking 2-0
26.01: Young Boys - Viking 3-0
06.02: Hamkam - Viking 1-1
15.02: Start - Viking 2-1 (S: Hulsker, Fevang, V: Ødegaard)
20.02: Viking - Molde 1-1 (V: Nisja, M: M.B. Diouf)
26.02: Viking - Strømsgodset 0-2 (S: Pedersen 2)
08.03: Viking - Rosenborg 1-5 (V: Soma (str), R: Olsen 2, Tettey, Sapara, Lustig)

VÅLERENGA:
21.01:Vålerenga – Skeid 2-0 (V: Sæternes 2)
30.01:Vålerenga – Start 0-1 (S: Fevang)
04.02: Vålerenga – Aalborg 2-3 (i Tyrkia)
08.02:Vålerenga – Makedonija Gjorce Petrov (i Tyrkia) 2-1 (V: Storbæk, selvmål)
11.02:Nasaf Qarshi - Vålerenga 2-3 (Selvmål, Sæternes 2)
20.02:Vålerenga – Lyn 0-2 (L: Angan, Gustavino)
24.02:Vålerenga – Rubin Kazan 1-3 (V: Berre)
02.03:Vålerenga – Tromsø 2-1 (V: Strand, Mos Abdellaoue, T: Reginiussen)
05.03:Vålerenga – Sandefjord 1-0 (V: Strandberg)
08.03: Stabæk – Vålerenga 3-1 (S: Nannskog, Kobayashi, Palmason, V: Moa Abdellaoue)

Nettavisens Tippeliga-managerspill: Sett opp ditt drømmelag!