Republikanernes kandidat har oddsene mot seg idet millioner av amerikanere går til valgurnene, skriver Politico.com i en oppsummering tirsdag.
Les også: Presidentvalget i USA time for time
De fleste meningsmålingene levner ham små sjanser og FBI har «friskmeldt» Hillary Clinton i epost-skandalen.
«Det må noe i nærheten av et mirakel til for at Donald Trump skal omsette sin lettantennelige valgkamp til en solid seier, etter å ha brukt 17 måneder på å rive det republikanske partiet i filler, sjokkert Amerika med utemmet språkbruk og inspirert hærskarer av velgere som føler seg akterutseilt i den økonomiske gjenreisingen», skriver Politico i sin artikkel.
3-6 prosentpoeng foran
De siste meningsmålingene mandag viste at Hillary Clinton hadde en ledelse på 3-6 prosentpoeng, en mer komfortabel ledelse enn president Barack Obama hadde i 2012-valget.
Trump: - Fantastisk prosess
I et telefonintevju med tv-kanalen Fox News tirsdag sier republikanernes kandidat Donald Trump at valgkampen har vært en fantastisk prosess og at den har satt ham i kontakt med amerikanernes uoppfylte ambisjoner, melder nyhetsbyrået AP ifølge NTB.
I intervjuet sier Trump at han har sett «så mange håp og drømmer som det aldri ble noe av og som kunne ha blitt hjulpet dersom det var bedre lederskap.»

Hva blir han hvis Hillary blir president?

Trump: – I dag er vår «independence day»
