Filmprissesongen er godt i gang. I helgen ble årets Golden Globe-priser delt ut, og om en uke offentliggjøres årets Oscar-nominasjoner. Men før Oscar-utdelingen avslutter årets sesong, skal det gjennomføres en rekke både små og store priser.

En av de viktigste prisutdelingene, er BAFTA - Storbritannias svar på Oscar. Nå har de avslørt årets nominerte filmer.

British Academy Film Award deles ut i London 12. februar.

Beste film

The Artist
The Descendants
Drive
The Help
Tinker Tailor Soldier Spy

Beste britiske film

My Week With Marilyn
Senna
Shame
Tinker Tailor Soldier Spy
We Need To Talk About Kevin

Beste debut av en britisk manusforfatter, regissør eller produsent

Attack The Block - Joe Cornish (regissør/manusfortfatter)
Black Pond - Will Sharpe (regissør/manusforfatter), Tom Kingsley (regissør), Sarah Brocklehurst (produsent)
Coriolanus - Ralph Fiennes (regissør)
Submarine - Richard Ayoade (regissør/manusforfatter)
Tyrannosaur - Paddy Considine (regissør), Diarmid Scrimshaw (produsent)

Beste ikke-engelskspråklige film


Incendies
Pina
Potiche
A Separation
The Skin I Live In

Beste dokumentar


George Harrison: Living In The Material World
Project Nim
Senna

Beste animasjonsfilm


The Adventures Of Tintin: The Secret Of The Unicorn
Arthur Christmas
Rango

Beste regissør


Michel Hazanavicius - The Artist
Nicolas Winding Refn - Drive
Martin Scorsese - Hugo
Tomas Alfredson - Tinker Tailor Soldier Spy
Lynne Ramsay - We Need To Talk About Kevin

Beste originalmanus


Michel Hazanavicius - The Artist
Annie Mumolo, Kristen Wiig - Bridesmaids
John Michael McDonagh - The Guard
Abi Morgan - The Iron Lady
Woody Allen - Midnight In Paris

Beste tilrettelagte manus


Alexander Payne, Nat Faxon, Jim Rash - The Descendants
Tate Taylor - The Help
George Clooney, Grant Heslov, Beau Willimon - The Ides Of March
Steven Zaillian, Aaron Sorkin - Moneyball
Bridget O'Connor, Peter Straughan - Tinker Tailor Soldier Spy

Beste mannlige hovedrolle


Brad Pitt - Moneyball
Gary Oldman - Tinker Tailor Soldier Spy
George Clooney - The Descendants
Jean Dujardin - The Artist
Michael Fassbender - Shame

Beste kvinnelige hovedrolle


Berenice Bejo - The Artist
Meryl Streep - The Iron Lady
Michelle Williams - My Week with Marilyn
Tilda Swinton - We Need to Talk About Kevin
Viola Davis - The Help

Beste mannlige birolle


Christopher Plummer - Beginners
Jim Broadbent - The Iron Lady
Jonah Hill - Moneyball
Kenneth Branagh - My Week with Marilyn
Philip Seymour Hoffman - The Ides of March

Beste kvinnelige birolle


Carey Mulligan - Drive
Jessica Chastain - The Help
Judi Dench - My Week with Marilyn
Melissa McCarthy - Bridesmaids
Octavia Spencer - The Help

Beste originalmusikk


The Artist - Ludovic Bource
The Girl With The Dragon Tattoo - Trent Reznor, Atticus Ross
Hugo - Howard Shore
Tinker Tailor Soldier Spy - Alberto Iglesias
War Horse - John Williams

Beste bilder


The Artist - Guillaume Schiffman
The Girl With The Dragon Tattoo - Jeff Cronenweth
Hugo - Robert Richardson
Tinker Tailor Soldier Spy - Hoyte van Hoytema
War Horse - Janusz Kaminski

Beste klipp


The Artist - Anne-Sophie Bion, Michel Hazanavicius
Drive - Mat Newman
Hugo - Thelma Schoonmaker
Senna - Gregers Sall, Chris King
Tinker Tailor Soldier Spy - Dino Jonsater

Beste produksjonsdesign


The Artist - Laurence Bennett, Robert Gould
Harry Potter And The Deathly Hallows Part 2 - Stuart Craig, Stephenie McMillan
Hugo - Dante Ferretti, Francesca Lo Schiavo
Tinker Tailor Soldier Spy - Maria Djurkovic, Tatiana MacDonald
War Horse - Rick Carter, Lee Sandales

Beste kostymedesign


The Artist - Mark Bridges
Hugo - Sandy Powell
Jane Eyre - Michael O'Connor
My Week With Marilyn - Jill Taylor
Tinker Tailor Soldier Spy - Jacqueline Durran

Beste sminke og hår


The Artist - Julie Hewett, Cydney Cornell
Harry Potter And The Deathly Hallows Part 2 - Amanda Knight, Lisa Tomblin
Hugo - Morag Ross, Jan Archibald
The Iron Lady - Marese Langan
My Week With Marilyn - Jenny Shircore

Beste lyd


The Artist - Nadine Muse, Gérard Lamps, Michael Krikorian
Harry Potter And The Deathly Hallows - Part 2 - James Mather, Stuart Wilson, Stuart Hilliker, Mike Dowson, Adam Scrivener
Hugo - Philip Stockton, Eugene Gearty, Tom Fleischman, John Midgley
Tinker Tailor Soldier Spy - John Casali, Howard Bargroff, Doug Cooper, Stephen Griffiths, Andy Shelley
War Horse - Stuart Wilson, Gary Rydstrom, Andy Nelson, Tom Johnson, Richard Hymns

Beste spesialeffekter


The Adventures Of Tintin: The Secret Of The Unicorn - Joe Letteri
Harry Potter And The Deathly Hallows Part 2 - Tim Burke, John Richardson, Greg Butler, David Vickery
Hugo - Rob Legato, Ben Grossman, Joss Williams
Rise Of The Planet Of The Apes - Joe Letteri, Dan Lemmon, R. Christopher White
War Horse - Ben Morris, Neil Corbould

Beste korte animasjonsfilm


Abuelas
Bobby Yeah
A Morning Stroll

Beste kortfilm


Chalk
Mwansa The Great
Only Sound Remains
Pitch Black Heist
Two And Two

The Orange Wednesdays Rising Star Award


Adam Deacon
Chris Hemsworth
Chris O'Dowd
Eddie Redmayne
Tom Hiddleston