*Nettavisen* Nyheter.

Program Vinter-OL i Sotsji-OL 6.-23. februar

Martin Johnsrud Sundby spurtet (!) til seier i Kuusamo før jul. I OL er det nye muligheter. Foto: Foto: Terje Pedersen, ANB

OL arrangeres i Sotsji vinteren 2014. Her er full overoversikt

Programmet for vinter-OL dag for dag, med norsk tid (Sotsji + tre timer). I alt skal det deles ut medaljer i 98 øvelser:

Torsdag 6. februar

Ingen medaljeøvelser.

Øvrig konkurranseprogram:

Snowboard: Slopestyle kvalifisering menn 07.00 og kvinner 11.00.

Fristil: Kulekjøring kvinner, 1. kvalifisering 15.00.

Kunstløp: Lagkonkurranse, kortprogram menn 16.30 og parløp 18.30.

Fredag 7. februar

Åpningsseremoni på OL-stadion i Sotsji 17.14.

Ingen medaljeøvelser eller øvrige konkurranser.

Se de siste nyhetene fra Oslo på dittOslo.no!

Lørdag 8. februar

Medaljeavgjørelser (5):

Fristil: Kulekjøring kvinner, 2. finale 19.35, 3. finale 20.10.

Langrenn: 15 km skiathlon kvinner (7,5 km klassisk og 7,5 km fri teknikk) 11.00.

Skiskyting: Sprint, 10 km menn 15.30.

Skøyter: 5000 m menn 12.30.

Snowboard: Slopestyle menn, finaler 09.45.

Øvrig konkurranseprogram:

Aking: Single menn, 1. omgang 15.30, 2. omgang 17.40.

Hopp: Kvalifisering menn (HS106) 17.30.

Fristil: Kulekjøring kvinner 2. kvalifisering 15.00, 1. finale (i best av 3) 19.00.

Ishockey: Innledende gruppespill kvinner, gruppe A: USA – Finland 09.00, Canada – Sveits 14.00.

Kunstløp: Lagkonkurranse, kortprogram isdans 15.30, kvinner 17.30 og friprogram par 19.05.

Snowboard: Slopestyle menn, semifinaler 06.30.

Søndag 9. februar

Medaljeavgjørelser (8):

Aking: Single menn, 4. omgang 17.40.

Alpint: Utfor menn 08.00.

Hopp: Menn (HS106) 1. omgang 18.30, 2. omgang 19.30.

Langrenn: 30 km skiathlon menn (15 km klassisk og 15 km fri teknikk) 11.00.

Skiskyting: Sprint, 7,5 km kvinner 15.30.

Skøyter: 3000 m kvinner 12.30.

Snowboard: Slopestyle kvinner, finaler 10.15.

Kunstløp: Lagkonkurranse, friprogram isdans 18.10.

Øvrig konkurranseprogram:

Aking: Single menn, 3. omgang 15.30.

Ishockey: Innledende gruppespill kvinner gruppe B: Sverige – Japan 09.00, Russland – Tysland 14.00.

Kunstløp: Lagkonkurranse, friprogram menn 16.00, kvinner 17.05.

Snowboard: Slopestyle kvinner, semifinaler 07.30.

Mandag 10. februar

Medaljeavgjørelser (5):

Alpint: Superkombinasjon kvinner, slalåm 12.00.

Fristil: Kulekjøring menn, 2. finale 19.35, 3. finale 20.10.

Skiskyting: 12,5 km jaktstart menn 16.00.

Skøyter: 500 m menn, 2. løp 15.55.

Skøyter, kortbane: Finale 1500 m menn 13.15.

Øvrig konkurranseprogram:

Aking: Single kvinner, 1. omgang 15.45, 2. omgang 17.35.

Alpint: Superkombinasjon kvinner, utfor 08.00.

Curling: Innledende kamper, menn (06.00): Russland – Storbritannia, Sveits – Sverige, Danmark – Kina, Tyskland – Canada. (16.00): USA – Norge, Danmark – Russland, Canada – Sveits, Sverige – Storbritannia. Kvinner (11.00): Kina – Canada, Sveits – USA, Sverige – Storbritannia, Russland – Danmark.

Fristil: Kulekjøring menn 1. kvalifisering 15.00, 2. kvalifisering 15-50, 1. finale (i best av 3) 19.00.

Ishockey: Innledende gruppespill kvinner, gruppe A: USA – Sveits 11.00, Finland – Canada 16.00.

Skøyter: 500 m menn, 1. løp 14.00.

Skøyter, kortbane: Kvalifisering 1500 m menn 10.45, semifinaler 12.10, kvalifisering 500 m kvinner 11.30, kvalifisering 3000 m stafett kvinner 12.39.

Tirsdag 11. februar

Medaljeavgjørelser (8):

Aking: Single kvinner, 4. omgang 17.20.

Fristil: Slopestyle finale kvinner 10.00.

Hopp: Kvinner (HS106) 1. omgang 18.30, 2.-omgang 19.30.

Langrenn: Sprint fri teknikk, finaler kvinner 14.22 og menn 14.30.

Skiskyting: 10 km jaktstart kvinner 16.00.

Skøyter: 500 m kvinner, 2. løp 15.34.

Snowboard: Halfpipe menn finale 18.30.

Øvrig konkurranseprogram:

Aking: Single kvinner, 3 -omgang 15.30.

Curling: Innledende kamper, kvinner (06.00): Sveits – Danmark, Sverige – Canada, Russland – USA, Sør-Korea – Japan (16.00): Storbritannia – USA, Sør-Korea – Sveits, Danmark – Japan, Kina – Russland. Menn (11.00): Canada – Sverige, USA – Kina, Storbritannia – Tyskland, Norge – Russland.

Fristil: Slopestyle kvalifisering kvinner 07.00.

Ishockey: Innledende gruppespill kvinner, gruppe B: Tyskland – Sverige 11.00, Russland – Japan 16.00.

Kunstløp: Parløp kortprogram 16.00.

Langrenn: Sprint fri teknikk kvinner prolog 11.00, kvartfinaler 13.00, semifinaler 14.06, menn prolog 11.25, kvartfinaler 13.25, semifinaler 14.06.

Skøyter: 500 m kvinner, 1. løp 13.45.

Snowboard: Halfpipe menn, kvalifisering 11.00, semifinaler 16.00.

Onsdag 12. februar

Medaljeavgjørelser (6):

Aking: Double menn, 2. omgang 16.45.

Alpint: Utfor kvinner 08.00.

Kombinert: Individuelt, 10 km langrenn 13.30.

Kunstløp: Parløp friløp 16.45.

Skøyter: 1000 m menn 15.00.

Snowboard: Halfpipe kvinner finale 18.30.

Øvrig konkurranseprogram:

Aking: Double menn, 1. omgang 15.15.

Curling: Innledende kamper, menn (06.00): Danmark – USA, Norge – Tyskland, Kina Sveits. (16.00): Tyskland – Kina, Sveits – Storbritannia, Russland – Canada, Danmark – Sverige. Kvinner (11.00): Japan – Russland, USA – Kina Sør-Korea – Sverige, Canada – Storbritannia.

Ishockey: Innledende gruppespill menn: Gruppe C (18.00): Tsjekkia – Sverige, Latvia – Sveits.

Ishockey: Innledende gruppespill kvinner, gruppe A: Sveits – Finland 09.00, Canada – USA 13.30.

Kombinert: Individuelt, hopp (HS106) 10.30.

Snowboard: Halfpipe kvinner, kvalifisering 11.00, semifinaler 16.00.

Torsdag 13. februar

Medaljeavgjørelser (6):

Aking: Lagstafett 17.15

Fristil: Slopestyle, finale menn 10.30.

Langrenn: 10 km klassisk kvinner 11.00.

Skiskyting: Normaldistanse, 15 km kvinner 15.00

Skøyter: 1000 m kvinner 15.00.

Skøyter, kortbane: Finale 500 m kvinner 13.08.

Øvrig konkurranseprogram:

Curling: Innledende kamper, kvinner (06.00): Canada – Danmark, Kina – Storbritannia, Sveits – Sverige. (16.00): Sverige – Danmark, Russland – Sør-Korea, Sveits – Canada. Menn (11.00): Sveits – Russland, Canada – Danmark, Norge – Sverige, Storbritannia – USA.

Fristil: Slopestyle menn kvalifisering 07.15.

Ishockey: Innledende gruppespill menn, gruppe B: Finland – Østerrike 09.00, Canada – Norge 18.00. Gruppe A (13.30): Russland – Slovenia, Slovakia USA.

Ishockey: Innledende gruppespill kvinner, gruppe B: Japan – Tyskland 09.00, Sverige – Russland 18.00.

Kunstløp: Kortprogram menn 16.00.

Skeleton: Kvinner 1. omgang 08.30, 2. omgang 09.40.

Skøyter, kortbane: Kvartfinaler 500 m kvinner 11.00, kvalifisering 1000 m menn 11.27, semifinaler 500 m kvinner 12.14, 5000 m stafett menn 12.35.

Fredag 14. februar

Medaljeavgjørelser (6):

Alpint: Superkombinasjon menn, slalåm 12.30.

Fristil: Hopp kvinner, 3. finale 19.12.

Kunstløp: Friløp menn 16.00.

Langrenn: 15 km klassisk menn 11.00.

Skeleton: Kvinner 4. omgang 17.50.

Skiskyting: Normaldistanse, 20 km menn 15.00.

Øvrig konkurranseprogram:

Alpint: Superkombinasjonen menn, utfor 08.00.

Curling: Innledende kamper, menn (06.00): Sverige – Kina, USA – Tyskland, Canada – Norge. (16.00): Storbritannia – Danmark, Russland – USA, Kina – Norge, Sveits – Tyskland. Kvinner (11.00): Sør-Korea – Kina, Storbritannia – Japan, USA – Danmark, Russland – Sveits.

Fristil: Hopp kvinner kvalifisering 14.45 og 15.30, 1. finale 18.30, 2. finale 18.55.

Hopp: Kvalifisering stor bakke menn (HS140) 18.30.

Ishockey: Innledende gruppespill menn, gruppe C: Tsjekkia – Latvia 09.00, Sverige Sveits 13.30. Gruppe B (18.00): Norge – Finland, Canada – Østerrike.

Skeleton: Menn 1. omgang 13.30, 2. omgang 15.00, kvinner 3. omgang 16.40.

Lørdag 15. februar

Medaljeavgjørelser (7):

Alpint: super-G kvinner 08.00.

Hopp: Stor bakke (HS140) 1. omgang 18.30, 1. omgang 19.30.

Langrenn: 4 x 5 km stafett kvinner (klassisk-klassisk-fri teknikk-fri teknikk) 11.00.

Skeleton: Menn 4. omgang 17.15.

Skøyter: 1500 m menn 14.30.

Skøyter, kortbane: Finale 1500 m kvinner 13.10, finale 1000 m menn 13.40.

Øvrig konkurranseprogram:

Curling: Innledende kamper, kvinner (06.00): Canada – Japan, Kina – Sverige, Storbritannia – Sør-Korea. (16.00): USA – Sverige, Canada – Russland, Storbritannia – Sveits, Danmark – Kina. Menn (11.00): Sverige – Tyskland, Danmark – Sveits, Canada – Storbritannia, Russland – Kina.

Ishockey: Innledende gruppespill menn, gruppe A: Slovakia – Slovenia 09.00, USA – Russland 13.30. Gruppe C (18.00): Svetis – Tsjekkia, Sverige – Latvia.

Ishockey: Sluttspill kvinner, kvartfnaler: 3A – 2B og 4A – 1B 09.00 og 13.30.

Skeleton: Menn 3. omgang 15.45.

Skøyter, kortbane: Kvalifisering 1500 m kvinner 11.00, kvartfinaler 1000 m menn 11.44, semifinaler 1500 m kvinner 12.15, semifinaler 1000 m menn 12.45.

Søndag 16. februar

Medaljeavgjørelser (5):

Alpint: super-G menn 08.00.

Langrenn: 4 x 10 km stafett menn (klassisk-klassisk-fri teknikk-fri teknikk) 11.00.

Skiskyting: Fellesstart, 15 km menn 16.00.

Skøyter: 1500 m kvinner 15.00.

Snowboard: Boardercross kvinner finale 10.45.

Øvrig konkurranseprogram:

Bobsleigh: Toerbob menn, 1. omgang 17.15, 2. omgang 18.50.

Curling: Innledende kamper, menn (06.00): USA – Canada, Storbritannia – Norge, Sverige – Russland. (16.00): Norge – Sveits, Kina – Canada, Tyskland – Danmark, USA – Sverige. Kvinner (11.00): Danmark – Sør-Korea, Japan – Sveits, Sverige – Russland, USA – Canada.

Kunstløp: Isdans, kortprogram 16.00.

Ishockey: Innledende gruppespill menn, gruppe B: Østerrike – Norge 09.00, Finland – Canada 18.00. Gruppe A (13.30): Russland – Slovakia, Slovenia – USA.

Ishockey: Sluttspill kvinner, plasseringskamper om 5.-8.-plass 09.00 og 18.00.

Kunstløp: Isdans, originaldans 01.15 (mandag).

Snowboard: Boardercross kvinner, 1. runde 08.00, kvartfinaler 10.15, semifinaler 10.31.

Mandag 17. februar

Medaljeavgjørelser (6):

Bobsleigh: Toerbob menn, 4. omgang 17.05.

Fristil: Hopp menn, 3. finale 19.12.

Hopp: Lagkonkurranse (HS140) 1. omgang 18.15, 2. omgang 19.15.

Kunstløp: Isdans, fridans 16.00

Skiskyting: Fellesstart, 12,5 km kvinner 16.00.

Snowboard: boardercross menn finale 11.17.

Øvrig konkurranseprogram:

Bobsleigh: Toerbob menn, 3. omgang 15.30.

Curling: Innledende kamper, kvinner (06.00): Russland – Storbritannia, Sør-Korea – USA, Japan – Kina. (16.00): Kina – Sveits, Danmark – Storbritannia, Canada – Sør-Korea. Menn (11.00): Kina – Storbritannia, Tyskland – Russland, Sveits – USA, Norge – Danmark.

Fristil: Hopp menn kvalifisering 14.45 og 15.30, 1. finale 18.30, 2. finale 18.55.

Ishockey: Sluttspill kvinner, semifinaler: A1 – vinner A4/B1 og A2 – vinner A3/B2 13.30 og 18.00.

Snowboard: Boardercross menn, 1. runde 08.00, åttedelsfinaler 10.30, kvartfinaler 11.01, semifinaler 11.13.

Tirsdag 18. februar

Medaljeavgjørelser (5):

Alpint: Storslalåm kvinner 08.00/11.30.

Fristil: Halfpipe, finale menn 18.30.

Kombinert: Individuelt stor bakke, langrenn 10 km 13.00.

Skøyter: 10.000 m menn 14.00.

Skøyter, kortbane: Finale 3000 m stafett kvinner 12.01.

Øvrig konkurranseprogram:

Bobsleigh: Toerbob kvinner, 1. omgang 16.15, 2. omgang 17.23.

Curling: Eventuelle omspillskamper kvinner og menn 06.00, 11.00 og 16.00.

Fristil: Halfpipe, kvalifisering menn 14.45.

Kombinert: Individuelt stor bakke, hopp (HS140) 10.30.

Ishockey: Kvalifisering til sluttspillet menn 09.00, 13.30 og to kamper 18.00.

Ishockey: Sluttspill kvinner, plasseringskamper, kamp om 7.-plass 09.00, kamp om 5.-plass 13.30.

Skøyter, kortbane: Kvalifisering 1000 m kvinner 10.30, kvalifisering 500 m menn 11.17.

Onsdag 19. februar

Medaljeavgjørelser (8):

Alpint: Storslalåm menn 08.00/11.30.

Bobsleigh: Toerbob kvinner, 4. omgang 18.23.

Langrenn: Lagsprint klassisk, finaler kvinner 12.45 og menn 13.15.

Skiskyting: Blandet stafett, 2 x 6 km kvinner og 2 x 7,5 km menn 15.30.

Skøyter: 5000 m kvinner 14.30.

Snowboard: Parallell storslalåm, finale menn 10.44, finale kvinner 11.43.

Øvrig konkurranseprogram:

Bobsleigh: Toerbob kvinner, 3. omgang 17.15.

Curling: Semifinaler kvinner: Nr. 1 – nr. 4, nr. 2 – nr. 3 11.00. Semifinaler menn: Nr. 1 – nr. 4, nr. 2 – nr. 3 16.00.

Ishockey: Sluttspillet menn, kvartfinaler 09.00, 13.30 og to kamper 18.00.

Kunstløp: Kortprogram kvinner 16.00.

Langrenn: Lagsprint klassisk, semifinaler kvinner 10.15 og menn 11.06.

Snowboard: Parallell storslalåm, kvalifisering menn 06.15, kvinner 07.15, åttedelsfinaler menn 10.00, kvartfinaler menn 10.37, semifinaler menn 10.44, åttedelsfinaler kvinner 10.55, kvartfinaler kvinner 11.19, semifinaler kvinner 11.35.

Torsdag 20. februar

Medaljeavgjørelser (6):

Curling: Kvinner, bronsekamp 09.30, finale 14.30.

Fristil: Skicross menn finale 11.39, halfpipe kvinner finale 18.30.

Ishockey: Kvinner, bronsekamp 13.00, finale 18.00.

Kombinert: Lagkonkurranse, 4 x 5 km langrenn 12.00.

Kunstløp: Friløp kvinner 16.00.

Øvrig konkurranseprogram:

Fristil: Skicross menn, 1. runde 08.45, åttedelsfinaler 10.30, kvartfinaler 11.05, semifinaler 11.25, halfpipe kvinner kvalifisering 15.30.

Kombinert: Lagkonkurranse, hopp (HS140) 09.00.

Fredag 21. februar

Medaljeavgjørelser (7):

Alpint: Slalåm kvinner 13.45/17.15.

Curling: Menn, bronsekamp 09.30, finale 14.30.

Fristil: Skicross kvinner finale 11.39

Skiskyting: Stafett 4 x 6 km kvinner 15.30.

Skøyter, kortbane: Finaler 500 m menn 18.45, 1000 m kvinner 18.56, 5000 m stafett menn 19.22.

Øvrig konkurranseprogram:

Fristil: Skicross kvinner, 1. runde 08.45, åttedelsfinaler 10.30, kvartfinaler 11.05, semifinaler 11.25.

Ishockey: Semifinaler menn 13.00 og 18.00.

Skøyter: Lagtempo, kvartfinaler menn 14.30, kvartfinaler kvinner 15.23, semifinaler menn 16.12.

Skøyter, kortbane: Kvartfinaler 500 m menn 17.30, kvartfinale 1000 m kvinner 17.44, semifinaler 500 m menn 18.15, semifinaler 1000 m kvinner 18.23.

Lørdag 22. februar

Medaljeavgjørelser (7):

Alpint: Slalåm menn 13.45/17.15.

Ishockey: Bronsekamp menn 16.00.

Langrenn: 30 km fellesstart fri teknikk kvinner 10.30.

Skiskyting: 4 x 7,5 km stafett menn 15.30.

Skøyter: Lagtempo, finaler menn 14.51, kvinner 15.14.

Snowboard: Parallell slalåm, finale menn 10.59, finale kvinner 11.58.

Øvrig konkurranseprogram:

Bobsleigh: Firerbob menn, 1. omgang 17.30, 2. omgang 19.00.

Skøyter: Lagtempo, semifinaler kvinner 14.30.

Snowboard: Parallell slalåm, kvalifisering kvinner 06.15, menn 07.15, åttedelsfinaler menn 10.15, kvartfinaler menn 10.39, semifinaler menn 10.47, åttedelsfinaler kvinner 11.10, kvartfinaler kvinner 11.41, semifinaler kvinner 11.58.

Søndag 23. februar

Medaljeavgjørelser (3):

Bobsleigh: Firerbob menn, 4. omgang 12.00.

Ishockey: Finale menn 13.00.

Langrenn: 50 km fellesstart klassisk menn 08.00.

Øvrig konkurranseprogram:

Bobsleigh: Firerbob menn, 3. omgang 10.30.

Avslutningsseremoni på OL-stadion i Sotsji 17.00-19.30. (©NTB)

Nettavisen ønsker en åpen og levende debatt.

Her kan du enkelt bidra med din mening.

Annonsebilag