To menn forsøkte i morgentimene å rane en 7-Eleven-kiosk. De skal ha forsøkt å stikke den ansatte med penn i hals og øye.
SENTRUM: 7-Eleven i Torggata ble forsøkt ranet rett før klokken 06.35 på onsdag.
To menn truet den ansatte til å åpne kassaapparatet. Politiet opplyser om at ranerne antakelig ikke har fått med seg noe.
– Kiosken var åpen, og den ansatte som var på jobb ble truet. Det er snakk om verbale trusler, men ranerne forsøkte å stikke den ansatte med en penn, sier operasjonselder i Oslo, Tor Grøttum.
Han forteller videre at den ansatte er sendt til legevakten for sjekk. Den ansatte ble forsøkt stukket i øye- og halsregionen med pennen, opplyser politiet til dittOslo.
Ingen er pågrepet etter ransforsøket. De to mennene løp fra stedet i retning Storgata.
– De er av afrikansk opprinnelse, omtrent 175 centimeter høye. Begge hadde sorte jakker, en av dem hadde sekk på ryggen,sier operasjonslederen.
Politiet har søkt i området, uten hell.
ANDRE SAKER FRA DITTOSLO.NO:

Her kan du kjøpe Viagra reseptfritt
Nettavisen ønsker en åpen og levende debatt.
Her kan du enkelt bidra med din mening.